Zaloguj się do konta

Podlodowe zawody Koła Miejskiego Trzcianka 04.03.11

W sobotę 4 marca na jeziorze Bąblino zostały zorganizowane przez PZW Koło Miejskie Trzcianka podlodowe zawody wędkarskie. Na zbiórce o godzinie 8,00 zameldowało się jedenastu hobbystów. Jest to nie wielka liczba wędkarzy, należy jednak pamiętać, że zawody były organizowane spontanicznie, a ogłoszone były kilka dni przed ich przeprowadzeniem. Było to spowodowane wcześniejszą odwilżą, która uniemożliwiła przeprowadzić tych zawodów w lutym.
Po wylosowaniu odpowiednich miejsc, na pokrytym lodem jeziorze wędkarze przystąpili do dwugodzinnej walki z mrozem i chimerycznymi rybami. Tylko nieliczni wędkarze odnotowali chociaż jedno branie. W rywalizacji pomagała słoneczna pogoda i gorące napoje serwowane przez organizatorów. Gdy czas rywalizacji dobiegł końca, przy wadze nie zameldował się żaden wędkarz. Na hobbystów czekało jednak ognisko, przy którym ogrzewano się, pieczono kiełbaski i komentowano „totalne bezrybie”. Wśród wędkujących pojawiały się głosy jakoby brak aktywności ryb był spowodowany długą zimą, co powoduje zmniejszanie się ilości tlenu w akwenie. Po wspólnym posiłku wędkarze przystąpili do pierwszego etapu prac porządkowych nad jeziorem. Celem tego jest przygotowanie i oczyszczenie łowiska przed wiosennym wędkowaniem, które nastąpi po zejściu pokrywy lodowej. Prezes Koła Czesław Rogosz wyraża podziękowania dla wszystkich, którzy swój sobotni czas poświęcili na prace nad jeziorem. Prezes koła zaprasza również wszystkich wędkarzy zrzeszonych w Kole Miejskim, aby przybyli na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się 19 marca o godz. 16,00.

Opinie (2)

news34

na podlodowe zawody wybrałbym raczej Mositko,Bąblino jest raczej jeziorkiem karpiowym,

Bardzo duża ilość mułu,byłem w tym roku 1 nocke,nawet pływałem,

Pozdrawiam wędkarzy z Trzcianki

[2011-03-16 07:00]

Bill

Cieszę się, że Kolega zagląda na nasze łowiska. Zgadzam się z tyt, że Mositko byłoby lepsze jednakowoż chodziło chyba głownie o te prace porządkowe - dlatego zawody zorganizowano na Bąbelku [2011-03-17 17:03]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej