Podlodowy super szwagier

/ 3 komentarzy

Hej koledzy polecam taki patent do odchaczania przynęt podlodowych. Jest to zmodyfikowana wersja "SUPER SZWAGRA" kolegi z portalu (przepraszam nie pamietam jego nicka) wykonany jest z twardego elastycznego drutu ciężarka o masie 40g i sznurka murarskiego ok. 50m (ze względu na jego małą rozciągliwośc i dużą wytrzymałośc).

Wykonanie jest dziecinnie proste:
1. Modelujemy drut tak aby łatwo prześlizgiwał się po żyłce i dawał nam możliwośc zapiecia go na niej (coś w rodzaju agrawki)
2. Zakładamy na drut ciężarek (kształt i rozmiar dowolny, no oczywiście z "myśleniem" wielkośc ciężarka uzależniamy od wielkości przynęt które chcemy odzyskac i wytrzymałości żyłki na której przynęta jest zawiązana)
3. Wykonujemy oczko do przywiązania sznurka i finito.

Samo uwalnianie przynęty również nie jest skomplikowane opuszczamy patencik po żyłce, aż dotrze do "naszego małego nieszczęścia", parę puknięc i po kłopocie, co ciekawe urządzonko nie płoszy nawet tak bardzo rybek jeśli jest rozsądnie użytkowane.

Naprawdę polecam uratował mi wiele błystek i mormyszek.

 


3.6
Oceń
(17 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Podlodowy super szwagier - opinie i komentarze

bobus86bobus86
0
gdzies jz widzialem ogloszenie sprzedazy z takim wynalazkiem.po co wiec kupowac skoro jak widac mozna samemu zrobic:)piatak  ***** (2011-02-06 23:13)
tomalocbtomalocb
0

Kolego Miłoszu w 75 % "podlodowy super szwagier " skopiowałeś z V-free dlatego kolega bobus86 widział ogłoszenie sprzedarzy . Nie wiem czy Twoje dzieło nie podchodzi pod plagiad ,ale to już sprawa  samego wynalazcy odczepiacza Tomasza Sidora alias v-free.

(2011-02-07 19:26)
osmialosmial
0
Kolego zastosowałeś chyba za grubą, a co za tym idzie zbyt sztywną linkę. Tak mi się wydaje. Linka nie powinna być za sztywna, ponieważ przy większych odległościach szwagier się nie sprawdzi, po prostu linka nie pozwoli mu zejść do samej przynęty (np. w nurcie rzeki) - oczywiście myślę tu o spinningowaniu gdy nie ma lodu:)
Pozdrawiam. (2011-02-08 21:23)

skomentuj ten artykuł