Podlodowy zestaw spinningowy

/ 5 komentarzy  • konto usunięte
Wędkarstwo podlodowe Okoń

Witam.
Tej zimy mam zamiar nastawić się na połów okoni spod lodu.Przygotowywałem się do tego już od grudnia 2011 roku po przeczytaniu kilku artykułów w gazetkach wędkarskich doszedłem do wniosku że ten sposób połowy bardzo mi przypadł do gustu.Zacząłem zgłębiać wiedzę czytając więcej artykułów,przeglądając nasze forum na którym znalazłem wiele ciekawych porad i pozostało mi tylko skompletowanie sprzętu.
Pojechałem do sklepu wędkarskiego i zakupiłem wędkę York Ice Devil 60cm,kilka blaszek,kiwok,żyłkę Jaxon Crocodile Winter 50metrów 0,20mm - wiem,wiem żyłka gruba ale na moim łowisku jest mnóstwo zaczepów więc to tłumaczy grubość żyłki, do tego agrafka z krętlikiem i kilka blaszek.Kołowrotek jest z demobilu :) używałem go kiedyś przy gruntówce a po zmianie kołowrotka w tej że gruntówce Jaxonik powędrował do podlodówki.Teraz zostaje tylko wyprawa na lód i liczyć na rekordowe garbuski.

 


3
Oceń
(20 głosów)

 

Podlodowy zestaw spinningowy - opinie i komentarze

jacenty75jacenty75
0
No to atakuj, chociaż powiem szczerze, że na twisterka z pod lodu nigdy nie próbowałem a takowego widzę w twoim arsenale przynęt. (2012-02-02 12:22)
rawciurawciu
0
Moja rada - jeżeli nastawiasz sie na okonie to wiąż blaszkę od razu do żyłki.Wiązanie zajmie Ci trochę czasu - agrafka z krętlikiem odstrasza okonie...:D (2012-02-05 12:39)
stan-żstan-ż
0
Popieram stanowisko Rafała w sprawie wiązania blaszki. Bezpośrednio do żyłki bez żadnych krętlików. oOpróczy wymienionycegpo sprzętu przy połóowie [odlodowym okoni niezbędny jest dobry świder, gdyż tych dziur trzeba trochę nakręcić za poszukiwaniem garbusów. (2012-02-13 20:36)
Mil81Mil81
0
Nie zgadzam się. Można kpić specjalne agrafki podlodowe bardzo małe które nie odstraszaja okoni, szczupaków i sandaczy, przynajmiej tak wynika z moich obserwacji i połowów. Wędke masz za krótka. Musi być przynjamniej 80cm. Czasem łowimy stojąc i chodzi o to żeby szczytówka była jak najbliżej przerebla, a pdrywając ją jak njamniej zylki wychodziło nad przerebel. Unkniemy w ten sposó uporczywego i wnerwijacego czepiania się żyłki o lód. Żyłkę masz dużo za grubą. Do łowieniea najbardziej nadaje sie 0,14 i 0,16. Chodzi o finezyjność ruchów mała podlodową blaszka, a do zaczepów to się robi odczepiacz. Jego skutecznośc jest prawie 100%. Wążny tez jest kołowrtek. Dobra firma niestety ma tu znaczenie, a jeszcze wieksze smar w hamulcu. Musi byc odporny na niskie temperatury. W wedkarstwie podlodowym głownym amortyzatorem zrywu rybu jest własnie kołowrotek bo wedki mamy niecały metr. No i wreszczie blaszki...nie ujmując nic jaxonowi i inyym producentom to te kupne możesz powiesić na choince bo taką maja wartośc. Najlepij robić samemu albo kupować od braci ze wschod to sa eksperci w tej dziedzinie. Pozdrawiam i mysle zę choć troche pomoglem (2012-02-15 21:29)
użytkownik95465użytkownik95465
0
O i właśnie na takich opiniach mi zależało.Wielkie dzięki za podpowiedz.Jest to mój pierwszy sezon i nie chciałem kupować nowego sprzętu poniewarz nie wiedziałem czy mnie to wciągnie - ale okazało się że po kilkudniowych bardzo mi się spodobało i na następny sezon zakupię lepszy tzn.odpowiedniejszy sprzęd. (2012-02-18 07:03)

skomentuj ten artykuł