Podpórka pod wędke podlodową

/ 1 komentarzy / 5 zdjęć


Podpórka pod wędke podlodową - Zbliża się zima. Widać to, słychac i czuć. Niekrórym zima wchodzi w parade i przerywa wędkarstwo. Było i ze mną tak jeszcze rok temu. O nie.. O nie.. W tym sezonie będzie innaczej! Nie ma tak łatwo, nie poddam się. I co z tego że zimno? A od czego mamy ciepłe ubrania, po co nam termos z kawką czy herbatką. Tak czy innaczej w tą zimę postanowiłem wziąść swoje zacne 4 litery o pójść na lód. Hymm... To przed ostania technika której nie próbowałem! Zostało tylko to muszkarstwo :(. Jakoś się w sb nie moge zebrać. ALE STOP! Odchodzę znacznie o tematu rzeczy. Wracając do lodu, oznajmiam wszem i wobec że zaczne ze spławikiem i blaszakmi. O tak! Kołowritek jest, wędka zaraz będzie ( oby była bo sie nieźle napaliłem). Prawie wszystko jest. No właśnie, prawie. Brakuje mi tylko podpórki pod wędeczke. Nie będę kupować bo już nawydawałem. Mam talent w moich niecnych 'łapiszczonach' więc trza coś skręcić, zbić czy skleić. Przyda się troszke materiałów które każdy majsterkowicz posiada. A nawet jeśli nie, to drobo nie będzie Was to kosztować.
Ekhem, przyda się :
-deskeczka 20x7x1.5 cm 9wymiary można dowolnie zmieniać)
-4 identyczne śróbki
-6 patyczków od szaszłyków
-klej typu 'wikol'
-klej typu 'kropelka'
-duuużo tasmy izolacyjnej
-wiertarko-wrkętarka
-drut plastyczny ( do np. stelażów od woblerów)
-troche talentu i umiejętności

A więc zaczynajmy! Całość opisze w krokach i podsumuje.

KROK 1
W desce wywyercamy dwa nieduże otwory (fot.1)

KROK 2
Z odwrotenej strony deski wwiercamy 4 identycne śróbki na identyczną głębokość , po jednej w każdym rogu. (fot.2)

KROK 3
Bierzemy 3 patyczki od szaszłyków do każdej z nóżek podpórki. Sklejamy je ze sobą taśmą izolacyjną. Z drutu wykonujemy 'trzymadełka' w kształcie jak na obrazku. Je też obklejamy taśmą izolacyją. Zostawiamy tylko niewielki otwór po środku. (fot.3)

KROK 4
Gotowe nóżki i 'trzymadełka' łączymy ze sobą za pomocą kleju typu 'kropelka'. Montujemy końcówkę nóżki w niezaklejoną część trzymadełka, tak aby było ono prostopadłe do nóżki. Po wyschnięciu obkejamy to miejsce taśmą :). (fot.4)

KROK 5
W wywiercone otwory wlewamy klej typu 'wikol'. Odczekujemy jakieś 4 minuty i dopiero wstawiamy podpórki.

GOTOWE!!!

Tak więc do wykonania podpórki pod wędke podlodową nie trzeba wiele. Po wyschnięciu kleju ( czyli jakieć 24h) całośc nabierze sztywności. Podpórka wytrzyma ( a w każdym razie wedle planów powinna) ciężar wędki z kołowrotkiem. Śrubki powinny jako tako zapewnić antypoślizgowość.
Mam nadzieje że tym wpisem pomogę niektórym w zimowych łowach podlodowych. Tak czy innaczej, pozdrawiam!
( W razie jakich kolwiek niejasności proszę pisać na PRIV)

 


4.2
Oceń
(26 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Podpórka pod wędke podlodową - opinie i komentarze

RandalRandal
0
To co przedstawiłeś jest znane od wielu lat, to niezbyt udany patent. Poza tym można kupić tą podpórkę w sklepie. (2011-11-29 18:51)

skomentuj ten artykuł