Podsumowanie GPK 2015

/ 12 zdjęć

Cykl Grand Prix Koła miał na celu uatrakcyjnić naszą rywalizację,wyłonić  Wędkarza Roku oraz kadrę koła na sezon 2016.Nadmienię że w tym roku nasze drużyny wywalczyły czwarte miejsce w zmaganiach międzykołowych Okręgu Sieradz.

Zawody odbywały się na różnych łowiskach: Zofiówka ,Kępina-mistrzostwa w spławiku ,Cieszanowice-nocne i trzy razy na łowisku komercyjnym Pacyfik.Zróżnicowane łowiska i wybór metod (gruntowa,spławikowa)miał sprawić aby Wędkarz Roku był w miarę wszechstronny ,nie kojarzony z mistrzem jednej wody i metody (np.zestaw skrócony).

Łowisko Pacyfik k.Zgierza swoim rybostanem przyciągało miłośników metod gruntowych i tu głównie testowaliśmy system method feeder.To tu Michał Jaworski na zawodach nocnych ustanowił rekord złowionych ryb PONAD 73 kg w 12 godzin .

Turniej składał się z dziewięciu tur ,aby zostać sklasyfikowanym należało zaliczyć min.pięć.

Przez pięć tur w pięknym stylu przeszedł Michał Jaworski ,cztery razy na najwyższym podium i  raz z trójką sektorową dały mu pierwsze miejsce i tytuł Wędkarza Roku Koła Kleń.Michał w tym roku wygrał również Mistrzostwa Koła metod gruntowych.Mistrz Koła w dyscyplinie spławikowej Marcin Smulik zajął drugie miejsce .Na trzecim miejscu uplasował się Marcin Dychto .Ogółem w naszych zawodach choć raz udział wzięło 49 wędkarzy ,13 zostało sklasyfikowanych.Pełna tabela w załączniku.

W każdych zawodach do wygrania były atrakcyjne nagrody ,dodatkowo dla tej najlepszej trójki zarząd koła ufunduje nagrody w wysokości 400,300,200 w postaci sprzętu wędkarskiego wybranego przez zawodników w sklepie Match Pro .Uroczyste wręczenie nagród i statuetek nastąpi na zebraniu sprawozdawczym 30 stycznia w restauracji Agama.

Dziękuje wszystkim którzy pomogli przy organizacji zawodów ,Zarządowi Koła za zatwierdzenie regulaminu (czyt.atrakcyjne nagrody) i oczywiście wszystkim uczestnikom.