Podsumowanie Grand Prix 2016 w kole Wydra

/ 25 zdjęć


              Kolejny pełen emocji sezon w kole Wydra z Bolewic zakończył się w niedzielę 18 września 2016r. Nad brzegiem jeziora Konin koło Lwówka zebrało się 15 najwytrwalszych wędkarzy. Tego dnia doszło też do podsumowania Grand Prix 2016r. Przez 5 lat z rzędu ten tytuł przypadał Tomaszowi Wituckiemu. W tym jednak  roku miał godnego przeciwnika w osobie Adama Łodygi, który przed ostatnimi zawodami wyprzedzał go o 2 punkty.
            W trakcie rozmów przez rozgrywkami zawodnicy zdecydowali, że będą łowić 5 godzin - od godz. 08.00 do 13.00,  na dwie wędki, metodą dowolną. Po rozlosowaniu numerów zawodnicy udali się na przypisane im stanowiska, gdzie każdy miał czas by przygotować sprzęt i zanęty. Kapryśna niedzielna pogoda wcale nie ułatwiała przeprowadzaniu zawodów co prawda nie padało, ale co chwila zrywający się bardzo porywisty wiatr plątał zestawy. W związku z tym niejeden zestaw wylądował na drzewie. Wędkarze jednak nie odpuszczali wiedzieli bowiem o co toczy się stawka.  Z obserwacji w trakcie ważenia ryb  zauważyć można było, że tego dnia do siatek trafiały głównie leszcze i to dość duże, wzdręgi, trafiały się również płocie, krąpie i jazgarze.
              Humory dopisywały wszystkim zarówno w trakcie ważenia jak i w trakcie posiłków. Komisja wagowa w czasie posiłku dokonywała obliczeń zarówno w klasyfikacji tych ostatnich zawodów, jak i w klasyfikacji Grand Prix.
              Podsumowania zawodów i sezonu 2016 dokonali Prezes Marek Wira i sędzia zawodów Sylwester Flieger.
              Bezkonkurencyjny tego dnia okazał się Adam Łodyga który zajął I miejsce z wagą 5,86 kg, na II miejscu uplasował się Piotr Rutkiewicz z wagą 4,33 kg, na III miejscu był Zenon Osiński z wagą 3,98 kg, IV miejsce przypadło Tomaszowi Wituckiemu z 2,79 kg, V miejsce Zygmuntowi Smolakowi z 1,71 kg.
              Wszystkich jednak najbardziej interesowała klasyfikacja Grand Prix. Przypomnę, że w naszym kole o zwycięstwie decydowała suma miejsc uzyskanych w 4 z 5 zawodach spławikowych. Wygrywał ten który miał najmniejszą liczbę punktów.
              W sezonie 2016 puchar Grand Prix przypadł po raz pierwszy ADAMOWI ŁODYDZE który uzyskał w sumie 6 punktów.  II miejsce w Grand Prix przypadło zdetronizowanemu TOMASZOWI WITUCKIEMU z 11 punktami, III miejsce zajął  PIOTR RUTKIEWICZ z 12 punktami.
Panie Adamie gratulujemy :) 
 
 
 

 


5
Oceń
(2 głosów)

 Podsumowanie Grand Prix 2016 w kole Wydra - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł