Podsumowanie MGPK 2015

/ 3 komentarzy / 9 zdjęć


W tym roku dla wędkującej młodzieży w wieku 10-16 lat zarządy Kół Kleń i Lutomiersk przygotowały cykl zawodów pod nazwą Młodzieżowe Grand Prix Kół Kleń i Lutomiersk .

W sezonie 2014 na zawodach zaczęli pojawiać się młodzi wędkarze ,ta miła niespodzianka za każdym razem dla organizatorów była wyzwaniem, jak tych adeptów sztuki wędkarskiej wyróżnić . W odpowiedzi, na 2015 postanowiliśmy się przygotować, powstał jasny regulamin określający zasady wędkowania jak i premiowania .Już w marcu każdy wiedział czego może się spodziewać.

Regulamin Grand Prix był tak skonstruowany aby nie obciążać zbytnio czasowo i finansowo uczestników i opiekunów .Do klasyfikacji generalnej wystarczyło zaliczyć cztery starty z siedmiu .Można było zaliczyć tylko jeden występ .Zawody rozgrywane były na różnych łowiskach w naszej okolicy Zofiówka, Lutomiersk nawet na komercji "Pacyfik."Oczywiście nie pobieraliśmy żadnych opłat z tytułu wpisowego, a nawet , na przywitanie każdy dostawał drobiazgi potrzebne wędkarzowi typu:gruntomierz,wypinacz,haczyki,spławiki,proce,żyłki,ciężarki.Wszystkie te produktu były znanych firm dobrej jakości .Za każdym razem najlepsza trójka zdobywała swoje pierwsze trofea:puchary lub medale.Zawody były prowadzone równolegle z seniorami, z tym że młodzi mieli swój sektor.Królowała metoda spławikowa,ale była też okazja na poznawanie technik gruntowych .

Aby zachęcić więcej osób do wspólnej zabawy, dla najlepszej trójki przeznaczyliśmy niebagatelne nagrody i tu pojawia się trzeci duch przedsięwzięcia Krzysztof Kałużny właściciel firmy MATCH PRO który  ufundował nagrodę za pierwsze miejsce "tyczkę"  firmy Milo model IMMOBILIZA 11.5m (wartość ok. 1000 pln),za drugie miejsce sprzęt wartości 300 pln. fundatorem jest Koło Kleń,trzecie miejsce sprzęt wartości 200 pln. ufundowało Koło Lutomiersk.

Sama rywalizacja przebiegła w towarzyskiej atmosferze,słowo rywalizacja jest za mocne, po prostu łowili w zorganizowanej formie. W finałowej pierwszej trójce znalezli się chłopcy regularnie biorący udział ,systematyka i konsekwencja jak w każdym sporcie opłacała się.

Ogółem, choć raz udział wzięło 11-ro dzieci ,5-ciu chłopców startowało systematycznie.

Denis Sęczkowski trzy razy stawał na najwyższym podium tym samym już po 6 turze mógł cieszyć się ze zwycięstwa ,drugie miejsce zajął Krystian Owczarz w dwóch turach był górą ,trzecie miejsce zajął Maciej Rozniecki jedna tura należała do niego .System naliczania punktów był oparty na regulaminie PZW powyższy opis ma tylko przedstawić  wyrównany poziom.Do ostatniej tury pełen skład na podium nie był przesądzony.

Wszystkim uczestnikom składam wyrazy uznania za podjęcie rywalizacji i życzę wielu wędkarskich sukcesów .Mam nadzieję że ten sezon będzie tylko wstępem do wielkiej sportowo-wędkarskiej przygody.

Cieszę się że tą grupkę dzieci zainteresowała nasza oferta i zapraszam na nasze zawody w przyszłym sezonie.

Po zebraniach sprawozdawczych Kół czyli po wręczeniu nagród uzupełnimy galerię zdjęć.

Tabela z wynikami tutaj.

 


5
Oceń
(7 głosów)

 

Podsumowanie MGPK 2015 - opinie i komentarze

troctroc
+2
A wystarczy tak niewiele aby zachęcić nasze "małolaty" do brania udziału w tego typu imprezach. Gratki dla zwycięzców a przede wszystkim dla organizatorów i sponsorów. Pozdrawiam za *****. (2015-11-22 15:17)
OKrystianOKrystian
+1
Dziękuje sponsorom i wszystkim co startowali . (2015-11-26 12:12)
OKrystianOKrystian
0
Dziękuje sponsorom i wszystkim co startowali . (2015-11-26 12:12)

skomentuj ten artykuł