Podsumowanie roku 2011 w Nowym Glinniku

/ 3 komentarzy / 10 zdjęć


Na dzień dzisiejszy tj. 4 lutego 2012 roku Zarząd Koła nr 6 w Nowym Glinniku zwołał Walne Zebranie Sprawozdawcze Koła za 2011 rok.
Jak chyba wszędzie zebranie rozpoczęło się w II terminie. W zebraniu wzięło udział 29 członków naszego koła tj. prawie 32 % wszystkich członków. Sporo ale liczyliśmy na więcej.
Zebranie otworzył Prezes Koła kol. Sławomir Ryś witając wszystkich przybyłych a w szczególności zaproszonych gości. Zaproszono na nasze podsumowanie Prezesów Kół z Tomaszowa Mazowieckiego w osobach Wiesław Kopiński prezes koła nr 30 Tomaszów Miasto, Antoni Zawłocki prezes koła nr 31 Tomaszów Starzyce, Tadeusz Wójcik prezes koła nr 32 Tomaszów Wistom. Wśród gości był również przedstawiciel ZO PZW w Piotrkowie Tryb. kolega Mirosław Saliński, który obsługiwał nasze zebranie. Nie zabrakło przedstawiciela lokalnej prasy Tomaszowskiego Informatora Tygodniowego w osobie red. Józefa Michalika, który skrzętnie zapisywał wiadomości aby w najbliższym numerze tygodnika zamieścić reportaż.
Po uczczeniu minutą ciszy wszystkich kolegów wędkarzy, którzy odeszli od nas na 'wieczne wędkowanie' przystąpiono do merytorycznej części zebrania.
Przewodniczący zebrania kolega Rafał Kryszewski sprawnie prowadząc obrady wywoływał osoby odpowiedzialne do prezentowania protokołów i sprawozdań za rok 2011. Dość długie przemówienie przedstawił Prezes Koła w sprawozdaniu z działalności zarządu. A były ku temu okazje. Koło nasze bowiem zostało zwycięzcą współzawodnictwa kół za rok 2010 w Okręgu Piotrkowskim w swojej grupie, nasze imprezy wędkarskie zyskują poklask wśród kół tomaszowskich z racji świetnej organizacji i atmosfery. Było się zatem czym chwalić.
A później kolejno protokół komisji rewizyjnej, sądu koleżeńskiego, komendanta SSR i rzecznika dyscyplinarnego.
Przyszedł czas na wyróżnienia. Pamiątkowe statuetki otrzymali koledzy Karol Stompór, Mirek Przybyłek i Konrad Kupis. To zwycięzcy klasyfikacji Grand Prix 'Wędkarz Roku 2011'. Następnie 8 kolegów wyróżnionych zostało dyplomami Zarządu Koła za duży wkład na rzecz koła. Przedstawiciel ZO wyróżnił nasze koło okazałym pucharem za zwycięstwo we współzawodnictwie kół.
Czas uciekał i wreszcie jest punkt na który czekają wszyscy przychodzący na zebrania. Dyskusja i wolne wnioski. Wędkarzy nurtowały porozumienia podpisane przez ZO w Piotrkowie Tryb. a w zasadzie ich znikoma ilość oraz brak porozumień z okręgiem w Skierniewicach. Padł wniosek do ZO o podpisywanie porozumień z ościennymi okręgami a nie z odległymi od nas o setki kilometrów. Wystosowano wniosek do ZG PZW o przywrócenie- wprowadzenie opłaty krajowej tłumacząc, że jesteśmy członkami Polskiego Związku Wędkarskiego a nie Okręgowego Związku Wędkarskiego. W toku dyskusji dowiedzieliśmy się, że okręg w Piotrkowie w trakcie konsultacji nad zmianami do statutu PZW wprowadził nasze wnioski składane od kilku lat na ta temat zapisu o kadencyjności na stanowisku prezesa ZO i prezesa ZG. Cieszy to, że wnioski z kół wreszcie zostają zauważone.
Poruszano również sprawy dotyczące funkcjonowania koła, imprez sportowych, zarybień i spraw bieżących nurtujących wędkarzy.
Zebranie zakończyło się po 3 godzinach a uczestnicy już zapowiedzieli liczny udział w przyszłorocznym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym.

 


4.9
Oceń
(13 głosów)

 

Podsumowanie roku 2011 w Nowym Glinniku - opinie i komentarze

adam56adam56
0
Rok 2011 podsumowany. Cieszę się że frekwencja była niezła. 32 % to dobrze choć mogło być lepiej. Nasze koło znów najlepsze brawa i gratulacje dla zarządu. (2012-02-05 17:00)
kamil11269kamil11269
0
5 (2012-02-10 15:46)
mariusz68mariusz68
0
I po zebraniu. Plan imprez może byc czas szykować sprzęt do nowej rywalizacji. (2012-02-12 15:56)

skomentuj ten artykuł