Podsumowanie sezonu 2014 w kole Agroma


30 listopada zakończono projekt "Krajeński Narybek" realizowany przy współpracy Stowarzyszenia "Dorośli-Dzieciom" i Koła PZW nr 122 AGROMA w Sępólnie Krajeńskim. Projekt był kontynuacją młodzieżowej szkółki ekologiczno-wędkarskiej, która powstała w ubiegłym roku. Pomysł oraz działania osób prowadzących szkółkę zyskał uznanie Urzędu Miejskiego w Sępólnie, który przyznał dofinansowanie na działalność szkółki w 2014 r.

Zajęcia szkółki odbywały się cyklicznie, raz w tygodniu. Dzieci w wieku od 8 do 15 lat uczestniczyły w zajęciach teoretycznych i praktycznych nad krajeńskimi wodami, uczestniczyły w akcjach sprzątania brzegów okolicznych jezior, brały udział w zawodach wędkarskich oraz konkursach wiedzy.

Dzięki dofinansowaniu ze strony gminy oraz Koła 122 AGROMA, uczestnicy szkółki zostali wyposażeni w niezbędny sprzęt wędkarski oraz pokryto koszty startów reprezentacji szkółki w turnieju Grand Prix szkółek wędkarskich Okręgu PZW w Bydgoszczy. Reprezentacja szkółki, w składzie: Oskar Wodyński, Klaudiusz Hochel, Adrian Ciak, startując w poszczególnych turniejach GP zajmowała wysokie lokaty co przełożyło się na końcowe zestawienie. W klasyfikacji rocznej, turnieju GP szkółek wędkarskich Okręgu PZW Bydgoszcz, reprezentacja "Krajeńskiego Narybku" zajęła trzecie miejsce drużynowe. W rocznej klasyfikacji indywidualnej w kat. wiekowej do lat 12 Oskar Wodyński zajął 2 miejsce, w kat. do lat 14 Klaudiusz Hochel zajął 6 miejsce, w kat. do lat 16 Adrian Ciak zajął 3 miejsce. Grand Prix szkółek wędkarskich składał się z trzech turniejów, rozgrywanych w Bydgoszczy, Tucholi i Sępólnie, w których startowało 10 szkółek wędkarskich.

30 listopada reprezentacja "Krajeńskiego Narybku" uczestniczyła w uroczystym podsumowaniu cyklu GP szkółek wędkarskich, które odbyło się w siedzibie Okręgu PZW w Bydgoszczy, gdzie odebrała ciężko wypracowane laury. Po powrocie do Sępólna, w siedzibie stowarzyszenia "Dorośli-Dzieciom", odbyło się oficjalne zakończenie tegorocznego projektu "Krajeński Narybek". Uczestnicy szkółki podsumowali zdobytą wiedzę w formie testu ekologiczno-wędkarskiego. Zwieńczeniem tego dnia było wręczenie podopiecznym atrakcyjnych nagród w postaci sprzętu wędkarskiego, który przyczyni się do dalszych sukcesów w nowym sezonie "Krajeńskiego Narybku".

 


5
Oceń
(4 głosów)

 

Podsumowanie sezonu 2014 w kole Agroma - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł