Podsumowanie sezonu spławikowego w klubie Starfish na arenie okręgowej w 2015r.

/ 5 zdjęć


Jak co roku także 2015 nasz klub startował w szczecińskiej lidze okręgowej. W tym roku zostały zmienione zasady. Mianowicie skład każdego koła czy klubu składał się wyłącznie z 3 seniorów a juniorzy i kobiety starowali indywidualnie (w latach poprzednich dochodziła kobieta i junior). Miało to przynieść większą liczbę startujących a poszło w odwrotną stronę. Na szczęcie totalny niewypał zostanie w 2016 zniesiony i powracają stare zasady!

W 2015 roku rozegrano siedmiokrotnie zawody. 4 razy Puchar Prezesa, 2 tury Mistrzostw Okręgu i jeden raz OKS. Klub Starfish w zespole reprezentowali: Piotr Rokicki, Waldemar Nagórski i Marcin Wąchalski. Rezerwowym był Robert Smelkowski. Indywidualnie bo inaczej nie mogła startowała Barbara Nagórska. Junior - Dawid Bogusz wystartował tylko w Mistrzostwach (wszystko przez zmianę składu drużyn).

W klasyfikacji całorocznej tzn. GPO najlepiej się zaprezentował Marcin Wąchalski - 7 miejsce. Marcin nazbierał 78 punktów. Nieznacznie gorzej poszło Piotrowi Rokickiemu 8m., 65pkt. oraz Waldemarowi Nagórskiemu 9m., 61pkt. Nasza kobieta Basia wygrała klasyfikację.

W Mistrzostwach Okręgu najlepiej połowił Marcin Wąchalski - 7 miejsce przegrywając 3 miejsce wagą ryb( I tura - zwycięstwo sektorowe )!

W 4 turach PP najlepiej połowił Piotr Rokicki. Tylko nieco słabiej Marcin i Waldek. Basia wygrała w swojej klasyfikacji.

W najważniejszej klasyfikacji czyli zespołowej zajęliśmy wysokie 3 miejsce. Dlaczego wysokie? Otóż do startów podchodzimy na luzie. Nie odbywamy treningów z braku czasu i na zawody jedziemy w ciemno. Wystarczy wspomnieć że drużynowi zwycięzcy koło Pyrzyce organizując Mistrzostwa okręgu na Sicinie mieli przed tymi zawodami po kilka startów na tej wodzie. Ponadto nasz klub nie jest specjalizuje się w połowie uklejek a 2 tury na tych rybkach troszkę nas w dół przesunęły. Plusem jest to, że idzie nam coraz lepiej. Wszyscy jesteśmy w kadrze Okręgu tylko nasz rezerwowy ma na to czas aby się załapać.

Poza okręgiem Piotrek z powodzeniem startował w zawodach organizowanych w Gorzowie a Marcin wygrał Puchar Tartanusa nie znając wody pokazując klasę wszystkim wyjadaczą Kiczarowa (koło Ina i Kolejarz). Waldek wygrał zawody dla sędziów a wraz z Basią maraton w Wapnicy. Dobrych innych występów Ci zawodnicy zaliczyli znacznie więcej!

Podsumowując sezon można powiedzieć, iż był "Bardzo Udany".

Wyniki zawodów i niektóre klasyfikacje pod tym linkiem:

http://pzwodra.pl/viewpage.php?page_id=16

 


5
Oceń
(5 głosów)

 

Podsumowanie sezonu spławikowego w klubie Starfish na arenie okręgowej w 2015r. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł