Pogodowy prima aprilis

/ 4 komentarzy / 4 zdjęć


Wiadomo jak to z kwietniową pogodą bywa , ale początek tego kwietnia przeszedł sam siebie. Wiatr to jedno , ale intensywne opady śniegu i deszczu były dopełnieniem katastrofy. Byłem zrozpaczony. Miałem piękne wędkarskie plany , chciałem odwiedzić kilka nowych łowisk, spróbować nowych przynęt na haku. Chciałem zobaczyć czy coś sie skusi na żelki, kandyzowane wisnie, prażoną kukurydzę , krewetkę , a tu kwietniowy psikus. Siedziałem w domu i obgryzałem ze złości paznokcie. W końcu nie wytrzymałem. Co ma być to będzie- najwyżej zmarznę zmoknę, rozchoruję się , ale przynajmniej będę miał usprawiedliwienie dlaczego zamiast nad wodą siedzę w domu. Spakowałem zestaw podstawowy czyli spławik i grunt, sprawdzone przynęty czyli pinka, biały, czerwony i kukurydza. Zabrałem płaszcz przeciwdeszczowy, parasol , ubrałem się ciepło i jazda . Warunki były straszne, totalna śnieżyca, ale miałem nadzieję że nim dojadę choć trochę się uspokoi. Myliłem się... Na miejscu nie wiele myśląc znalazłem lekko osłonięte przez drzewa miejsce i zarzuciłem spławik z pinką na haku. Zestaw zmontowany na teleskopie. Żyłka główna 025, spławik 2g przypon 35 cm grubość 014 i hak 10 z cienkiego drutu. Po około 40 minutach ciszy kiedy już nadciągało zwątpienie ,pierwsze branie. Zacinam ale pudło. Przynajmniej wiem że coś się w wodzie dzieje. Po chwili następne branie i na brzegu ląduje mała płotka. Śnieg powoli przestaje padać a ja zaczynam mieć nadzieję na fajny wędkarsko dzień. Rozsiadam się pod parasolem wygodnie i zaczynam zabawę na całego. W ciągu kolejnych dwóch godzin w siatce lądują 24 płocie z których największa ma 26 cm . Śnieg przeszedł w deszcz ale mi to wcale nie przeszkadza. Jestem niesamowicie szczęśliwy że postanowiłem zmoknąć. Staw w Szczodre znów okazał się przyjazny mimo ekstremalnych warunków. Mimo wszystko mam nadzieję że to ostatnie ataki zimy w tym roku....

 


4.9
Oceń
(18 głosów)

 

Pogodowy prima aprilis - opinie i komentarze

LeoAmatorLeoAmator
0
Dobre w paru słowach opisałeś co wędkarstwo robi z ludźmi,jak ich wchłania.Nie liczy się nic poza hobby,pogoda nie przeszkadza jest ekstra...Gratuluje efektów i życzę dalszych sukcesów :-) (2015-04-05 00:21)
rysiek38rysiek38
0
co do tych extremali pogodowych to mnie już nic nie zdziwi bo przy takiej ingerencji człowieka w naturę przewidywalna jest jedynie śmierć,przecież nawet przelot odrzutowca moze nieżle namieszać (tzw.efekt motyla) a co do wypadu to gratki :-) (2015-04-06 13:50)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Jak to staropolskie przysłowie mówi: Kwiecień plecień bo przeplata. Troszkę zimy, troszkę lata. (2015-04-07 06:43)
kamil11269kamil11269
0
U mnie przez święta padał deszcz ze śniegiem, grad, albo nawet śnieg z gradem! Przeszła pierwsza burza... Niezbyt ciekawy początek miesiąca. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie lepiej :) (2015-04-07 18:35)

skomentuj ten artykuł