Zaloguj się do konta

Pokaz wędkarstwa rzutowego Natalii Pecyny i Pauliny Krzyżanowskiej

Drugiego dnia Targów Wędkarskich „Na Ryby” swoje umiejętności w wędkarstwie rzutowym zaprezentowały zawodniczki OPZW Bydgoszcz Natalia Pecyna i Paulina Krzyżanowska , oraz poznańscy zawodnicy Błażej Nowicki i Mateusz Włodarek. W ramach pokazu zaprezentowano trzy konkurencje docelowe: skish muchowy, skish spinnigowy, oraz arenberg.

Skish muchowy to konkurencja polegająca na rzucie wędką muchową z podestu do tarczy z wodą oddaloną od 10 m do 15m od miejsca rzutu.

Skish spinningowy polega na rzucie zestawem spiningowym, wyposażonym w ciężarek 7,5 g (wędzisko 1,7m) do tarczy oddalonej od 10m do 18m od miejsca rzutu,

Arenberg to konkurencja mieszana składająca się z 5 etapów: pierwszy to rzut „spod siebie” na odległość 10 metrów, drugi etap to rzut”z prawej strony” na odległość 12 metrów,trzeci etap to rzut „znad głowy” na odległość 18 metrów, czwarty etap to rzut”z lewej strony” na odległość 14 metrów i ostatni etap to rzut „dowolny” na odległość 16 metrów.
W dyscyplinie wędkarstwa rzutowego nasze zawodniczki odnoszą wiele sukcesów m in. na ostatnich IX Mistrzostwach Europy zdobyły drużynowo brązowy medal.

Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników targów. Mieli oni możliwość wypróbowania swoich umiejętności w rzutach i porozmawiania z zawodniczkami.


Więcej na temat wędkarstwa rzutowego można znaleźć na stronie www.castingsport.pl

Opinie (2)

blazus90

heh jak ja na tych zdjęciach wyszedłem :) [2008-02-09 22:08]

natalia

Targi jak najbardziej udane ;) zainteresowanie castingiem było wśród różnych grup wiekowych - to najważniejsze ;) [2008-02-11 14:23]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej