Zaloguj się do konta

Pokazy nowości Daiwa 2020

W miniony weekend odbyły się pokazy nowości na rok 2020 Daiwa –Cormoran. Tradycyjnie przedstawiciele japońskiego brandu zaprosili nas do podwarszawskiej miejscowości – Jachranka, gdzie w hotelu Warszawianka można było obejrzeć topowe produkty oraz panujące trendy wędkarskie.
Na pokazy licznie przybyli zaproszeni goście oraz właściciele najlepszych sklepów wędkarskich z całej Polski. Można było również spotkać youtuberów, influencerów wędkarskich oraz dziennikarzy. Wśród gości wypatrzyliśmy  między innymi Pana Jacka Kolendowicza z gazety Wędkarstwo 360 (prezentację z pokazów znajdziecie na facebooku czasopisma) oraz przedstawicieli Wędkarskiego Świata (prezentację nowości i wrażenia z pokazów znajdziecie na kanale YouTube gazety).

Trendy 2020

Po wejściu na salę od razu naszą uwagę przykuły piękne rollupy z nową podmarką N’zon. Jest to seria skierowana do osób łowiących metodą feederową oraz metod feeder, te dyscypliny wędkarstwa w Polsce rozwijają się w niesamowicie szybkim tempie.  Ekskluzywne bagaże, rewelacyjnej jakości akcesoria, siatki, podbieraki oraz kołowrotki i wędki. Każdy miłośnik tej odmiany wędkarstwa znajdzie w N’zonie coś dla siebie J, a z tego co słyszeliśmy to dopiero początek !
Na sali można było znaleźć też niespotykaną jak dotychczas ilość wędzisk z pazurem oraz dopasowanych do nich kołowrotków castingowych. Japoński brand zaprezentował specjalistyczne wędziska do połowu drapieżników, w tym również szeroką gamę wędzisk do metody twitchingowej, która w Polsce w ostatnich latach jest bardzo modna i skuteczna. Miłośnicy baitcastingu na pewno zacierają ręce na nowe multiplikatory. Polską premierę miał Steez Ct, cacuszko do delikatniejszej odmiany wędkarstwa  o wadze 150 gramów i szpuli ważącej zaledwie 9,3 grama Alternatywą dla najwyższej półki będzie bardzo ceniony Alphas Ct o wadze 170 gramów, został on wyposażony w tym roku w szpulę SV G1, taką samą jak w Steezie Ct. Do cięższych zastosowań firma Daiwa do oferty katalogowej wprowadziła nową odsłonę Morethana. Mały mocarz do zadań specjalnych z wysokim przelożeniem 8.6  i mocy hamulca 6kg ! Co warto wspomnieć wszystkie trzy multiplikatory są wyprodukowane w Japoni, a steeza oraz morethana inżynierowie Daiwy wyposażyli w terkotkę hamulca.

Nowości spinningowe :

Na nadchodzący sezon każdy spiningista znajdzie na pewno odpowiednią wędkę dobraną do swoich preferencji. Daiwa przygotowała bardzo szeroką ofertę specjalistycznych wędzisk. Nowe odsłony topowych serii : Morethan, Tournament AGS, bądź kultowego już Luviasa. Całkowicie nowe modele takie jak Caldia i Tatula, uzupełnią braki w coraz bardziej popularnej metodzie castingowej.  Dobrze znana i najbardziej popularna seria z podmarki Prorex, czyli Prorex XR,  została odświeżona, zyskała nowy uchwyt AIRSENSOR, który jeszcze bardziej zwiększa czułość blanku oraz jest niesamowicie wygodny. Zaprezentowano nowe wersje wędek : ballistic X, silver creek, exceller, freams oraz ninja. Wisienką na torcie był nowy Certate LT w technologii  Monocoque Body, dzięki czemu kołowrotek jest niewielkich rozmiarów przy zachowaniu olbrzymiej mocy przekładni. Dopełnieniem oferty spinningowej był nowy kolor popularnej plecionki J-Braid grand oraz nowe przynęty gumowe na największe okazy, 23cm gumy Prorex oraz realistyczne imitacje raków.
Nowości w sklepach partnerskich pojawią się już za kilka miesięcy. Dajcie znać w komentarzach na co najbardziej czekacie.

Pozdrawiam Jakub Fiećko
 

Opinie (6)

barrakuda81

Na co najbardziej czekam? Obawiam się że Daiwa mi tego dać nie może...Czekam na normalność, na możliwośc złowienia ryby na tzw."państwowej wodzie", na szanse odreagowania rzeczywistości podczas udanej wędkarskiej przygody - to jest dla mnie najważniejsze, a niekoniecznie "obudowa monocoque" w najnowszym młynku Daiwy....Wymyśliłem sobie że nic nie będę kupował - koniec z tym! Może kiedyś inni też dojdą do tego wniosku.Skoro łowienie dziś jest pantomimą i pogonią za mitami bo nie ma ryb to mam inne potrzeby które też trzeba finansować.Może czas żeby producentom też wylać kubeł zimnej wody na głowy? Nie da się bez końca odcinać kuponów od beznadziejnej sprawy jaką jest wędkowanie w Polsce.Dosyć walenia głową w mur - nie da się go przebić... [2019-10-28 17:18]

Dopierozaczynam

Troche racja z tym niekupiwaniem ale nowicjusze maja nowe wymagania i potrzeby [2019-10-28 19:34]

ryukon1975

Rzadki ten wpis jak rosół z zeszłego roku. Cały katalog i innowacje na nowy rok dużej firmy w dwudziestu zdaniach. Ktoś to nie zna na pamięć sprzętu Daiwy nie dowie się z niego nic. Świadczy o tym choćby komentarz @Dopierozaczynam. Gdyby zobaczył ceny tego sprzętu i porównał do tego który opisuje w swoich postach jako profesjonalny to nic by nie pisał. :) Ogólnie to jak zakończenie oglądania katalogu na okładce, jedynie dobre zdjęcia coś ratują. [2019-10-29 05:45]

użytkownik

Oooooooo komentarz w formie krytyki? :) [2019-10-29 06:44]

aldente

Koledzy.... ten artykuł sygnalizuje nam jedynie, że odbyły się POKAZY sprzętu. Powyższy wpis nie ma na celu opisanie wszystkich nowości tak, aby o wszystkim dokładnie poinformować wędkarza i nie ma też charakteru KATALOGU.To tylko zasygnalizowanie nam , że taki pokaz się odbył, bo są nowości wędkarskie. Dopiero każdy we własnym zakresie może dowiedzieć się tego, co go najbardziej będzie interesować. Ja tak to odebrałem. Dlatego uważam, że Wasza krytyka w tym wypadku jest nie uzasadniona. Z Daiwą nie jestem związany, ale cenię sobie ich sprzęt i należę do tych, którzy na nowości czekają. [2019-11-04 13:31]

Ronin1

Po krótkiej dyskusji rzuca się w oczy fakt że dla niektórych osób oprócz Dragona nie istnieje nic więcej. [2019-11-05 12:07]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej