Pokrowiec na uklejówki/baty Medina Colmic

/ 1 komentarzy / 14 zdjęć


Transport batów nie jednokrotnie przysparza problemów. Mając 5-10 uklejówek wszelkie tuby odpadają ze względu na gabaryty jakie powstają przy pakowaniu tego do jednego pokrowca. Luzem latające w pokrowcu również nie są dobrym pomysłem, są narażone na uszkodzenia czego nikt z nas by nie chciał.

Na rynku wędkarskim znajduję się bardzo nie wiele pokrowców na tego typu wędziska, nie mam pojęcia z czego to wynika. Przecież tak wiele osób korzysta z batów podczas połowów spławikowych.

Oczywiście trzeba brać pod uwagę ilość naszych batów. Jeżeli mamy 2-3 nie ma sensu zakup takiego pokrowca, ponieważ nie wykorzystujemy całej jego możliwości, a może pomieścić 10 szt. wędzisk.

Jest to produkt głównie dedykowany dla osób startujących w zawodach, gdzie nastawiając się na ukleje posiadamy często po dwie sztuki batów z każdej długości. Tutaj spokojnie zmieścimy wędki od 2 do 5 m w ilości 10 szt. razem.

Na dolniki są wszyte kieszenie, każda wędka ma swoją. Dzięki delikatnym odstępom po zwinięciu pokrowca baty nie ocierają o siebie i nie musimy martwić się o uszkodzenia.
Ok. 80 cm wyżej znajdują się gumki przytrzymujące nasze baty aby nie rozsuwały się na boki. Natomiast od samej góry za pomocą rzepów zakrywamy i zabezpieczamy całą górę naszych batów/uklejówek.

Cały pokrowiec zwijamy w rulon po czym mamy możliwość zapięcia go na 3 klipsy widoczne na zdjęciach. Dodatkowo pokrowiec posiada wygodny pas oraz rączkę do przenoszenia. Jest bardzo lekki i poręczny, zarówno szybko się rozkłada jak i składa.

W takiej postaci możemy go wozić na łowisko oddzielnie lub nawet umieścić w naszym dużym pokrowcu np. na tyczkę.

Wymiary pokrowca widoczne są na zdjęciach. Dodać mogę iż wartość " max ~128 cm" to długość wędziska. Jest to zaokrąglona wartość, sądzę że można dodać do tego jeszcze ok. 2 cm. Osobiście na zdjęciach umieściłem w przed ostatniej komorze bat polaris 7m.

Polecam wszystkim, którzy chcą pozbyć się chaosu na łowisku przez wszędzie walające się nasze rzeczy. Każdy uklejowiec powinien pomyśleć nad tego typu pokrowcem.

 


4.4
Oceń
(9 głosów)

 

Pokrowiec na uklejówki/baty Medina Colmic - opinie i komentarze

MarczakMarczak
0
Obowiązkowa pozycja każdego wyczynowca. (2015-08-25 16:09)

skomentuj ten artykuł