Polki zwyciężają na World Carp Classic Junior 2016

/ 6 komentarzy / 2 zdjęć


W dniach 23-29 maja 2016r odbyły się najbardziej prestiżowe na świecie zawody dla dzieci w wieku 10-17 lat – World Carp Classic Junior 2016. 


Zawody odbywały się  na przepięknie położonym i niezwykle ciekawym ,a zarazem bardzo trudnym jeziorze – Katlov  w Czechach.


Podczas tego wydarzenia miałam zaszczyt reprezentować firmę Normark Polska w International Girls Team wraz z koleżanką Olą, a naszym niezastąpionym  kapitanem  był Daniel Florczyk. 


Podczas zawodów złowiłyśmy najwięcej ryb ze wszystkich łowiących tam zespołów, jak widać czeskim karpiom zasmakowały kulki Dynamite Baits. Zdecydowaliśmy się nie tracić czasu i postawiliśmy postawić po 1 zestawie na Red Amo oraz po 1 zestawie na The Crave.  Do zestawu dołączaliśmy mały woreczek PVA, mały aby nie przeszkadzał  podczas rzucania, ponieważ musiałyśmy wykonywać rzuty na dalekie odległości.  W jego środku znajdowały się w zależności od zestawu pokruszone kulki, czyli Red Amo lub The Crave z dodatkiem 4mm pelletu Marine Halibut Pellets, a całość była zalana liquidem o takim smaku jakim kulki. Po zarzuceniu zestawu trzeba było grubo nęcić, do wody leciały tony kul i zanęt przez co w naszym łowisku cały czas utrzymywała się ryba. Była to ciężka robota, ale warto było dla tak pięknych i walecznych karpi.


Łowiliśmy na przypony typu Combi D-rig, które wykonane były z haczyków VMC Wide Gap nr 6, Fluorocarbonu  Riga Mortis 20LB w kolorze jasno zielony oraz plecionki Herculine 20Lb camo. Całość prezentowała się fantastycznie.  Na włosie znajdowała się połowa kulki tonącej  o tym samym smaku co kulki w stick mixie, jak i połowa kulki pływającej Fluro Washed Out Pop-ups 15mm Sweet Tiger, czasem próbowałyśmy również łowić na pojedyncze Popki  Fluro Two Tones Plum&Pineapple 15mm, Krill&Banana 15mm. Jak widać takie kombinacje sprawdziły się tam znakomicie. W sumie złowiłyśmy 20 ryb z czego jedną ponad 13kg, straciłyśmy tez kilka, bo nasze stanowisko było bardzo trudne - wiele pozwalanych drzew, podwodne łąki i wiele innych przeszkód, acz kol wiek dawałyśmy sobie radę. Jestem bardzo zadowolona z wyniku jaki tam osiągnęłyśmy, gdyż naprawdę ciężko pracowałyśmy i starałyśmy się bardzo o każdą nawet najmniejszą rybę. 


Kasia Kozłowska

Normark Polska Team


Zapraszamy do zadawania pytań w komentarzach pod newsem!

 


4.4
Oceń
(17 głosów)

 

Polki zwyciężają na World Carp Classic Junior 2016 - opinie i komentarze

dendrobenadendrobena
+1
Nic konkretnego oprócz obrzydliwej reklamy. Gdzie zwodnicy ,wyniki,atmosfera zawodów? Fuj. (2016-06-06 17:56)
ola-skalmierskaola-skalmierska
+4
Kochana Pani Lucyno, gdyby była Pani na bieżąco z naszymi informacjami, wiedziałaby Pani jak bardzo cenimy sobie ludzi i atmosferę. Napisane już zostało z naszej strony wiele tekstów o tym niesamowitym przeżyciu, informacje o wynikach były podawane na bieżąco, również przez nas i każdy zainteresowany je zna. Niewątpliwe jednak, że dużo osób chciało wiedzieć jakim sposobem udało nam się zrobić tak dobry wynik, dlatego też Kasia zamieściła wszelkie, szczegółowe informacje na ten temat. Pozdrawiam :) (2016-06-06 23:33)
JKarpJKarp
+2
Olka kto chciał ten znalazł albo inaczej - ten kogo to interesuje. Ten czytał jak puchły Wam ręce od kobry, jak spadały duże ryby, jakie pięknego lina złowiłyście, jak do samego końca nieustępliwie wałczyłyście o pudło., o tym jak na kilka minut przed końcem jeszcze złowiłyście rybę, o tym, że najwięcej ryb złowiłyście w ciągu zawodów, o tym jak Daniel Was wspierał, o tym jaki był zmęczony, wykończony wręcz brakiem snu, w końcu o tym jak ujarzmił Dwie Karpiowe Wariatki ha ha ... Ale lepiej napisać, że to obrzydliwa reklama ... Lucyna a czemu się dziwisz skoro Normark od początku do końca wszystko zasponsorował ? Wstawcie fotki stanowiska i pokażcie w jakich warunkach łowiłyście :-) (2016-06-07 06:34)
użytkownik130601użytkownik130601
0
Janusz dobrze trawi. Ja byłem na bieżąco z tym tematem. Widziałem jak one sobie radzą. Zamiast się cieszyć to niektórzy zazdroszczą. Gratulacje dziewuchy 😊 (2016-06-07 08:33)
w6i6e6w6i6e6
0
Gratuluacje i tyle. (2016-06-07 09:45)
marek-debickimarek-debicki
0
Trudno Dziewczętom nie oddać honorów z uzyskanego sukcesu. Niemniej jak ktoś nie jest karpiarzem i nie śledził przebiegu zawodów, to z samej relacji niewiele wynika, aczkolwiek zapewne było walecznie i ciekawie,. Pozdrawiam. (2016-06-07 22:32)

skomentuj ten artykuł