Południowy szczupak

/ 2 komentarzy

Witam. Korzystając z dnia wolnego wyskoczyłem sobie nad piękne jezioro Studzieniczno na kaszubach. To miał być krótki spiningowy wypad i tak też było. Odkurzyłem moją starą ale jeszcze dobrą wędke Kongera i kołowrotek Abu Garcia stamina 4000. Założyłem żyłkę Dragon milenium 0.26 mm a na jej końcu stalóweczka i jerk slider płoć 7 cm. i ruszyłem wzdłuż pięknie rosnących trzcin. Pierwsze rzuty nie zwiastowały dobrych brań ponieważ nie było ani jednego uderzenia nawet okonia, pomyślałem też, że przez to słońce co tak dzisiaj ładnie grzeje w sumie zawsze na szczupaka wybieram się albo rano albo wieczorem. Lecz próbowałem dalej i słusznie bo kolejny rzut jaki wykonałem ryzykując utratę jerka powędrował w głęboką trzcinę. Przynęta opadła i 2 może 3 delikatne ruchy jerkiem i nagle poczułem duży opór przez chwile pomyślałem... zahaczyłem. Nagle pierwszy odjazd, sprzęgiełko głośno i intęsywnie zaczęło pracować, wtedy już wiedziałem, że napewno nie jest to zahaczenie o roślinność, a napewno jakiś duży drapieżnik. ,,Szczupły"" walczy jak szalony odjazdy jakie robił były poprostu piękne wkońcu zmęczony walką a ja bez podbieraka dlatego hol trwał dłużej wsunełem go na brzeg. Naszczęście nie miał głęboko połknięte jerka i udało mi się go bez problemu odhaczyć. Nie mająć miary ani wagi trudno było mi określić ile miał dokładnie cm. Myśle jednak,że około 85 cm.( na oko) waga? 4 kg? Być może. Południowy wypad uważam za jak najbardziej udany.

 


4.3
Oceń
(15 głosów)

 

Południowy szczupak - opinie i komentarze

SithSith
0
Cyt.: "Nie mająć miary ani wagi trudno było mi określić ile miał dokładnie cm. Myśle jednak,że około 85 cm.( na oko)" - na oko, to chłop w szpitalu umarł, ale "na stopę", to trzy stopy na pewno, więc 30,48 x 3 = 91,44 ;-) Gratuluję ***** (2015-12-02 15:40)
rysiek38rysiek38
0
Sith, też przyznaję ze odnośnik długości niezły i nieco rozrywkowy a twój koment rewelacyjny- piona za pomyslowość dla łowcy i gratki okazu bo sztuka ponad osiem dych to już coś a tyle moim zdaniem miał minimum (2015-12-07 23:46)

skomentuj ten artykuł