Pomorskie krajobrazy okiem wędkarza

/ 7 komentarzy / 11 zdjęć


Każdy z nas wie jak bardzo potrzebne jest znalezienie swego azylu na ziemi. Jak bardzo potrzebne jest nam odpoczynek i relaks.

Nie mówię tu teraz o tym by usprawiedliwić nocne wyjazdy wędkarzy przed żoną.:) Każdy z nas ma jakieś inne hobby, jakieś inne zajęcie. Jedni piszą wiersze jedni kręcą blanty z marichuany:) inni idą na ryby a jeszcze inni na ryby.
Jest jedna rzecz, która łączy nas wszystkich. "Na chwilę się zatrzymać i zaczerpnąć powietrza, zajrzeć w trawę czy też posmakować kropli rosy". To wszystko co nas otacza, często jest przez nas samych niezauważalne a przez to my sami stajemy się czarnobiali. Nie ma w nas żadnej barwy czy zapachu. Często w pracy nie możemy się skupić bo jesteśmy mocno eksploatowani prawie jak złoża ropy ...

Czy jest coś co możemy zrobić sami dla siebie? Otóż jak wiem każdy z nas coś szuka i sam również zachęcam do zachorowania na wędkarstwo. Często nieuleczalna choroba a lekarstwa są coraz droższe. Jak czasami idę do znanej mi " apteki wędkarskiej" wydaję fortunę ale jak choroba to trza się leczyć.

Moi drodzy czytelnicy w całym roku udaje mi się znaleźć czas na to by podjechać gdzieś na wodę, czy to rzeka czy to jezioro. Zdarza się wracać do domu bez kontaktu z rybą i nie ma w tym nic dziwnego. Wspaniałe jest w tym wszystkimi to, że jestem w stanie zamknąć oczy na rzeką zaczerpnąć powietrza i stać tak bez ruchu wpatrując się potem w płynącą wodę...
Można powiedzieć to zamiast na ryby z wędką kup sobie aparat. Otóż nieodzownym sprzętem przy moich wyprawach jest aparat. Stojąc nad wodą chcemy zatrzymać czas, niech stanie na chwilę, lecz jedynym sposobem jest zrobienie zdjęcie i wsadzenie go gdzieś w komputerze by móc wracać do tej chwili.

Na tych kilku zdjęciach uchwyciłem tylko jedną milionową tego co nas otacza.

Czy jest sens tego nie zauważać?
Czy jest sens to wszystko niszczyć?
Czy jest sen do jasnej cholery wrzucać śmieci do jeziora? Czy jest sens zostawiać po sobie pudełka po robakach?
Czy jest sens we wrzucaniu foteli czy lodówki do rzeki?

Co kieruje tymi wszystkimi ludźmi?

Pomyślałem, że napiszę apel by dbać o naszą przyrodę zachęcając do przebywania z nią. Niech osoby, które go przeczytają zatrzymają się na chwilę i popatrzą jakie to wszystko jest piękne.

Koleżanki i koledzy kończąc ten artykuł życzę każdemu z nas chwili spokoju, sam na sam z wodą i jej przyrody. W czystej atmosferze:)

Do zobaczenia i połamania:)

 


4.6
Oceń
(28 głosów)

 

Pomorskie krajobrazy okiem wędkarza - opinie i komentarze

aldentealdente
0
Tekst bardzo refleksyjny , niemal uspokajający no i odpowiednia eksplozja w opisie ostatniego zdjecia:-) Piona i pozdrówka :-)) (2014-09-24 20:03)
marek-debickimarek-debicki
0
,,Ale jak choroba, to trza się leczyć,, i to jest prawda, cała prawda i jeszcze raz prawda. Można by się było spodziewać, że wychowywani w wolnym i demokratyczny kraju wędkarze potrafią się właściwie zachować nad wodą, a tu niestety. Liczne są nadal przypadki totalnej arogancji i niechlujstwa, a wręcz wandalizmu. Nie moje, więc co mnie to obchodzi. Co bardziej przykre, że takie postawy jak opisujesz i takie zachowania spotykamy na porządku dziennym. Gratuluję zdrowego spojrzenia na środowisko i przedstawienie problemu. Pozdrawiam i *****pozostawiam. (2014-09-26 11:03)
DiabloDiablo
0
***** (2014-09-26 20:23)
slawekkiel17slawekkiel17
0
*****5-ka ... (2014-09-26 20:26)
barrakuda81barrakuda81
0
Słuszne słowa...*****. (2014-09-27 10:52)
KkLukiKkLuki
0
piąteczka :) ***** (2014-09-28 10:50)
zurawinowyzurawinowy
0
Podobają mi sie te zdjęcia ***** (2014-09-28 13:46)

skomentuj ten artykuł