Ponad 600 metrów sieci nad Narwią

/ 30 komentarzy / 3 zdjęć


Ponad 600 metrów sieci rybackich oraz 28 sztuk sznurów hakowych odkryli w dniu 7 września w miejscowości Dzierżenin w powiecie pułtuskim funkcjonariusze z Komendy Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie. Patrol samochodowy dostrzegł na jednej z posesji przylegającej bezpośrednio do rzeki Narew dwóch mężczyzn czyszczących sieci rybackie. Podjęto czynności związane z wyjaśnieniem pochodzenia sieci, w międzyczasie poproszono policję z Posterunku w Krzywnicy o pomoc w interwencji.Podczas przeszukania okazało się, że dwaj panowie posiadali ponad 600 m sieci rybackich, więcierze , 28 sztuk sznurów hakowych. Niestety, osoby te nie zostały złapane na gorącym uczynku, mam tu na myśli stawianie sieci, dlatego mamy do czynienia z wykroczeniem, a nie przestępstwem. Za posiadanie tych rybackich narzędzi połowowych zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Grodzkiego - powiedział nam komendant wojewódzki Robert Kucyk.


broń i amunicja myśliwska bellona

 


4.8
Oceń
(86 głosów)

 

Ponad 600 metrów sieci nad Narwią - opinie i komentarze

Artis19Artis19
0
Nie raz spodkałem sie z takom sytułacją kiedy sam znalazlem sieci.
Ostatni raz to w tym roku jakos tak pod koniec czerwca. nad wisłą wędkowałem na spining i był taki wąski przesmyk. zaczepilem cos z począdku wydawało mi sie że to jest jakiś zaczep jednak to byla siec cos koło 30 m przeszedłem sie kawałek dalej i także znalazlem jeszcze dwie. Powinno sie karać takich ludzi co to jest za przyjemnośc łapaćna sieci nie lepjej wziąsć wędke i pojechać rekreacyjnie powędkować. A za artykuł 5 (2009-09-09 15:44)
tomasz26552tomasz26552
0
Artykuł 5 dobrze że kogoś wogule złapali. Lecz niestety kłusownik kłusownikiem będzie i nie straszna mu kara Sądu Grodzkiego.pewnie niska szkodliwość czynu i kara mała. A tak po za tym na ich miejsce przyjdą następni. Jak by takiemu ręke ucioł to by coś pomogło (2009-09-09 15:51)
maksymilian 42maksymilian 42
0
Oby tak dalej ,PSR wraz z Policją powinna zająć się również bazarami bo tam w każdej chwili można za nieduże pieniądze kupić prawie wszystko potrzebne do kłusownictwa . Pozdrawiam i moje gratulacje za tak udaną akcję.maksymilian 42 (2009-09-09 15:52)
jokerjoker
0
Zapewne każdy cieszy się ze skuteczności funkcjonariuszy i takiego wyniku przez nich osiągniętego. Moim skromnym zdaniem największą chyba karą za takie wykroczenie było by nie kara pieniężna a nałożenie zadośćuczynienia w postaci prac społecznych i to wśród pobliskich wód w miejscowości gdzie wszyscy ich znają i wiedzą za co muszą odpokutować. Nie proponowałbym tego gdybym nie wiedział że tak można uczynić. Jeśli będzie to mała szkodliwość społeczna to praca funkcjonariuszy pójdzie na marne a osoby kłusujące będą się śmiać w twarz wymiarowi sprawiedliwości. (2009-09-09 16:06)
withanight88withanight88
0
Artis19 a co z nimi zrobiles?? (2009-09-09 17:10)
łysy wążłysy wąż
0
Trzeba było wpuścić tam Jurka z Płocka, to zrobiłby porządek raz dwa :-) Ja pracuję w sklepie sportowym ( oczywiście na dziale wędkarskim ) i nawet nie wyobrażacie sobie, jak często spotykam się z pytaniami typu: " czy macie sieci? " Gdy mówię, że nie bo używanie sieci bez zezwolenia na wodach PZW jest przestępstwem, to taki delikwent zaczyna się motać, że to na jego staw potrzebne, itp. Acha - i że " u Ruskich " można tanio kupić..... Kurde - w stolicy.... (2009-09-09 19:57)
hubihubi
0
W Polsce to normalka ,a za łeb łobuzów surowo ukarać a dane przekazać do publicznej wiadomości ale czy tak się stanie to zobaczymy. (2009-09-09 20:04)
slawko123slawko123
0
świetna robota panowie :) (2009-09-09 20:10)
paradaparada
0
Niestety tam gdzie dobre i jeszcze rybne miejsca,kłusoli nie brakuje :( (2009-09-09 20:21)
uklejkauklejka
0
Żeby tylko Sąd Grocki nie zinterpretował tego czynu jako mało szkodliwy i sprawę zamkną . (2009-09-09 20:49)
magik46magik46
0
Także byłem świadkiem kłusownictwa.Było już dość ciemno,nieopodal usłyszałem że ktoś się kręci ale nikogo nie widziałem.Po ok 30 szłem do auta laskiem,ciemno,szłem "na pamięć" a tu za drzewem chowa się jakiś facet!!!Narobił mi strach,pytam dlaczego się chowa a on że....a co nie wolno spacerować??Dziwne,ciemno,las a on spacerek w "gumowcach??!!Wróciłem do wędek,jeszcze trochę łapałem ze świetlikiem i usłyszałem spłoszone łabędzie po drugiej stronie jeźora a zaraz potem plusk wioseł.Miałem lornetę ,widziałem poruszający się jasny punkt na tle wody,łódź z dwoma facetami,odpłyneli na drugi kraniec tam gdzie żeruje lin.Nie sądzą aby to wędkarze a facet w lesie to był zwiad,dlatego trudno ich złapać.Chciałem dzwonić na policję ale tam akurat nie ma zasięgu.Wk.....em się ,zwinełem sprzęt i pojechałem do domu.Jesteśmy/wędkarze/ bezradni. (2009-09-10 12:40)
nerwus40nerwus40
0
Ładny wynik, ale moim wszystko uważa, że panowie z Państwowej Straży Rybackiej to nieudacznicy i przykro mi o tym mówić, ale spaprali swoja robotę. Wynik jak uzyskali jest mizerny i wbrew wszystkiemu, co wynika z ich działań sami się przyczyniają do ochrony kłusowników. Wiem ostre słowa i oskarżenia z mojej strony pod adresem PSR. Zakładając, że panowie będący w patrolu znają prawo karne i przepisy dotyczące posiadania w domu nielegalnego sprzętu i co za to grozi, sami wypuścili kłusowników, może nieświadomie albo i świadomie. Gdyby, odemnie byli zależni ci panowie nie dałbym centa nagrody a dowaliłbym im upomnienia dyscyplinarnego albo nagany za takie działanie. Wszyscy się na pewno domyślą, o co mi chodzi. Każdy, ogląda kryminały czy filmy sensacyjne i widzi, jakie błędy popełnili panowie z PSR. Co tu można dodać. Wielu z was się oburzy na ten post, ale zakładając, że znalazłby się w patrolu jeden człowiek myślący i chcący coś zdziałać sprawa była by załatwiona tak jak oczekują tego sądy, które nie opierają się na domysłach a na faktach. Wiem można by polemizować, ale taka jest rzeczywistość. Złapani kłusownicy zapłacą grosze albo i nie i dalej będą robić to, co robili i poniesione szkody nadrobią dziesięciokrotnie będąc nadal szanowanymi obywatelami. Dlaczego ktoś spyta a ja odpowiem, dlatego bo ktoś spartaczył robotę albo mu się nie chciało albo chęć uzyskania nagrody przewyższyła nad skutecznym działaniem. Co wystarczyło zrobić? Panowie jesteście wszyscy wędkarzami i wiecie, że głównym sukcesem na rybach jest cierpliwość i tylko o to tu chodziło, zwłaszcza, iż sytuacja, w jakiej znalazł się patrol była wymarzona do rozwiązania konkretnej sprawy kłusownictwa, przynajmniej na ich terenie. Od gospodarstwa dojdzie się do ludzi, którzy się zajmują kłusownictwem, od ludzi dojdzie do tego gdzie i w jakich miejscach się kłusuje oraz inne powiązania z kłusownikami a następnie dojdzie się do zbytu najważniejszej części całej operacji. Jak mówią po nitce do kłębka. Mając odbiorcę znajdzie się innych, którzy mu dostarczają nielegalny towar. Sami powiedzcie ładny kryminał, co?. Sprawa rozwiązana i wszyscy ukarani, bo dostarczono niezbite i konkretne dowody. Dla Was też mam rade. Pisaliście, że widujecie albo znajdujecie w wodzie założone sieci czy inne paskudztwa kłusowników,wyjmujecie je klniecie i nic z tego niema, ale gdyby się poświęciło temu więcej uwagi i trochę rozumu i logiki na pewno problem kłusownictwa zawężył by się w znacznym stopniu. Nie polecam podejmowania bezpośrednich działań gdyż nie macie uprawnień i jest to niebezpieczne dla was, ale w dużym stopniu można wspomóc działanie PSR gdyż wszyscy na pewno na rybach posiadacie komórki, więc zróbcie z nich użytek. Tak, więc kończąc, zachwyt dla panów z PSR z mojej strony wcale nie budzi zachwytu. (2009-09-10 12:53)
spokojnyspokojny
0
Akcja na 5 tak oceniam.
Moim zdaniem to brak informacji o numerach telefonów do PSR i SSR opiekującymi się danymi wodami na łowisku, oprócz informacji na tablicach informacyjnych powinne się właśnie znaleźć numery do służb którym dany akwen podlega, wówczas łatwo i szybko można by się tym posiłkować w razie zauważenia czegoś niezgodnego na łowisku i to nie za pomocą otwartej rozmowy tylko SMS wtedy kłusol nie był by w stanie zlokalizować kto i skąd posłał informacje na jego temat.
Pozdrawiam (2009-09-10 22:16)
KAMILUKAMILU
0
Brawo więcej takich akcji. Macie racje na pewno dostanie jakąś śmieszną karę i jeśli robili to cały czas to i tak będą to robić. Ja daję 5 (2009-09-11 12:09)
kopciukopciu
0
BARDZO DOBRZE ŻE ZŁAPANO TYCH PI.........H KŁUSIOLI ,ALE CO Z TEGO JAK ŻADNYCH POWAŻNYCH KONSEKWENCJI NIE PONIOSĄ .TRZEBA ZMIENIĆ PRAWO ,WIADOME ŻE KTOŚ POSIADAJĄCY TAKA ILOŚĆ SIECI TO JEST BAŃDZIOR KTÓRY CZYŚCI WODY PAŃSTWOWE Z RYB .POZDROWIENIA (2009-09-11 16:03)
szczupak713szczupak713
0
Wszystko ładnie brzmi ,,odkryli" ,,zarekwirowali"-ale co dalej.Myślę że w tej sytuacji było wszystko jasne sieci ,sznury u ludzi którzy bezkarnie sobie czyszczą sprzęt do KŁUSOWNICTWA wina jest oczywista.Bezkarność takich ludzi pokazuje jak można w Polsce bez żadnych konsekwencji prawnych kłusować do woli.A my wędkarze płacimy uczciwie składki-niemałe zresztą.Kary za kłusownictwo jak najbardziej surowe ,może czegoś nauczą potencjalnych kłusowników. (2009-09-11 16:42)
KirisKiris
0
Kolejna wpadka kłusoli. To dobrze. Mam nadzieję, że kary aczkolwiek niewielkie na pewien czas przynajmniej ich powstrzymają..... ale może będą chcieli szybko się "odkuć". Może nie tyle wysokość kary ( też ważna) ale jej nieuchronność może powstrzymać naśladowców. Pozdrawiam (2009-09-11 17:27)
użytkownik1408użytkownik1408
0
Cieszy kolejna wpadka kłusoli i sukces funkcjonariuszy PSR.Przeraża natomiast fak że zatrzymani mężczyźni nic sobie nie robią z faktu czyszczenia sieci na widoku innych.Świadczy to o społecznym przyzwoleniu dla faktu i procederu jakim jest kłusownictwo.Ccieszy też współpraca z Policja i fakt że funkcjonariusze PSR nie usłyszeli "nie mamy czym przyechać lub ludzi do pracy "
Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce z klusolami. (2009-09-11 19:18)
lesio148lesio148
0
Oby więcej takich akcji sąd grodzki to mało (2009-09-11 19:21)
jurekjurek
0
Witam wszystkich , bardzo dobrze , że sprawa zakończyła się złapaniem winnych , ale co do przyszłej kary przez Sąd Powszechny .......... to nie za bardzo wierzę , iż otrzymają surowy wyrok ............. ZAWSZE NA SPRAWACH SĄDOWYCH POWINIEN BYĆ PRZEDSTAWICIEL Z PZW------ KTÓRY BY PRZYBLIŻYŁ SĄDOWI , JAKIE TO STRATY PONOSI SKARB PAŃSTWA I MY WĘDKARZE...................JESTEM PEWIEN , ŻE OTRZYMAJĄ BARDZO NISKĄ GRZYWNĘ ---- ZE WZGLĘDU NA NISKĄ SZKODLIWOŚĆ CZYNU-------- ONI POWIEDZĄ , ŻE PRZECIEŻ NIE ZASTAWIALI TYCH SIECI , A NAWET MOGĄ DOGADAĆ SIĘ Z RYBAKIEM , ŻE TO ON ZOSTAWIŁ TE SIECI U NICH --------- I WTEDY BĘDZIE PO SPRAWIE ................ GDYBYM TO JA ICH ZŁAPAŁ TO ŚPIEWALI BY INACZEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!! ................. Ale bardzo dobrze , że takie sprawy się nagłaśnia, daję za artykuł 5 z + ...........Jurek . (2009-09-12 10:07)
mariusz603mariusz603
0
brak słów na takich gamoni kłusolom stanowcze nie!!!

oby dostali konkretne wyroki
(2009-09-12 13:00)
maniek29maniek29
0
łapas drani teraz sie ich coraz wiencej robi bo som bez karni i myslom ze im wszystko wolno .
za artykuł 5 . i dobra robota i Wienksze Kary za kłósownictwo moim czdaniem 10 lat .
Pozdrawiam (2009-09-12 19:27)
robcikrobcik
0
Witam,
Artykuł na 5.Jestem za dotkliwszymi karami finansowymi dla kłusoli.Jak wiadomo strata większej gotówki najbardziej boli.Przywalić takiemu 50.000 albo nawet 100.000 grzywny.Jak kłusol nie wypłacalny,to ustanowić komornika.Jak kłusol pracuje,niech komornik zajmie pensję.Jak kłusol nie pracuje,zagnać do roboty.
Cholera poniosło mnie trochę :)
A jeśli jesteśmy przy kłusownictwu dobrze by było żeby ktoś zajął się tą sprawą:
http://electro-fisher.com/indexPL.html
Przecież to jawna zachęta !!!
Pozdrawiam (2009-09-12 22:53)
bodzio0711bodzio0711
0
Witam. Póki nie będzie w sądach kar takich które sprawią że kłusownictwo bedzie nieopłacalne to niewyplenimy kłusownictwa z naszych wód i lasów bo o leśnych kłusolach też trzeba nie zapominać (2009-09-13 08:43)
waldo921waldo921
0
Brawo,tak trzymac. Moim zdaniem powinno sie kontrolowac wszystkie domy i zagrody w poblizu jezior, na pewno bylo by tego wiecej. (2009-09-13 10:58)
robcikrobcik
0
Leśnego kłusola łatwiej jest ukarać nawet jeśli nie został złapany na gorącym uczynku.Choćby za nielegalne posiadanie broni.Z kłusolami "rybnymi"nie jest już taka prosta sprawa.Nie można takiego ukarać za samo posiadanie sieci.Trzeba się na niego przyczaić.I tu jest pole do popisu dla PSR ( nie mówię tu o SSR bo w gruncie rzeczy są to społecznicy) i innych służb.Jeśli w danym miejscu skala kłusowniczego procederu jest wysoka , to trzeba niestety nasilić kontrole i to nie tylko w porze dziennej.Trzeba też robić "zasiadki" w nocy.I wtedy złapanemu na gorąco kłusolowi przysolić taką karę ,żeby jak najbardziej bolało.Nie sądzę żeby udało się zlikwidować kłusoli do zera,ale zmniejszy się ich liczebność. (2009-09-13 12:24)
użytkownik1408użytkownik1408
0
Jurek ma racje aby sądy przejrzały na oczy jakie szkody wyrządzają kłusole w sądach powinien występować przedstawiciel PZW i to taki z krwi i kości.Krótko i zwięźle powinien pokazać sądowi ile złego tacy ludzie czynią.Walczyć kłusolami !!!!! (2009-09-14 00:28)
androandro
0
Panowie ze straży rzeczywiscie nie popisali się jak zauważył -nerwus-. Ponadto
wędkarze z okolic Bieżunia mają jak najgorszą opinię o tych panach. Od czasu kiedy łowisko Bieżuń-Borek przejęło Bieżuńskie Towarzystwo Wędkarskie(ok. 60członków) co wyłączyło je spod kontroli PSR, panowie w mundurach stali się nerwowi i po prostu chamscy.Co powiecie na to,że we trzech rzucili się na kolegę
(53 lata) i skuli go brutalnie za domniemanie połowu niewymiarowej ryby. Po protestach stwierdzili iż oni mogą wszystko bo ich jest trzech a jemu i tak nikt nie uwierzy. Panie chroń mnie i moje dzieci przed panami w mundurach PSR. (2009-09-14 11:18)
jurekjurek
0
Witam , niestety to jest prawda co napisał mój przedmówca ........................... ONI SĄ JAK STRAŻNICY TEKSASU--------- ale tylko dla młodych i leciwych wędkarzy , natomiast boją się prawdziwych kłusowników------------ żeby czasami nie dostać w czerep...................... TA AKCJA Z TYMI SIECIAMI -----to całkowita porażka tych służb ------------ , mogli by przecież obserwować ich kilka dni i złapać na gorącym uczynku , ale ci panowie pracują po 8 godzin................. gdyby to byli strażnicy społeczni ( ludzie rozumujący, jak prawdziwi wędkarze )--------------- to z pomocą policji dawno już by załatwili sprawę prawidłowo................ A TAK TO...KISZKA . (2009-09-14 16:05)
amur tvamur tv
-1
Sieci to najgorze co może być w wodzie (2020-08-22 03:02)

skomentuj ten artykuł