Zaloguj się do konta

Ponownie w wędkarskim raju

Witam kolegów wędkarzy. Czas zacząć łowy , jak to mówią myśliwi , więc i ja pojechałem do mojego ulubionego Gródka nad Dunajcem .

Co prawda trochę póżno , bo w drugiej połowie maja , ale , to wina pogody , na szczeście mogłem wynając domek w OS. Barabara za dostepną cenę i od razu miła niespodzianka , Leszcz już po tarle , Płoci nawet sporo , ale małe , zatem można było dobrze sobie popracować .

Ci co czytają mojego bloga , wiedzą już , że jestem zwolennikiem organiczania ilościowego połowu ryb jak i zwiększania ich wymiarów ochronnych .
Dobrze się stało , że zwiekszono wymiar ochronny Leszcza do 30 cm , a to oznacza , że Leszcz ma mieć 30cm i jeszcze " cóś " , bo wymiar ochronny jest liczony do 30 cm włącznie , inna sprawa to Okoń , uważam , że jest go za mało w jeziorze i należałoby podnieść jego wymiar ochronny z 18 cm do 23 cm, tak zreszta jak i dla Płoci , która na dziś jest nieobwymiarowana .
Takie zabiegi na kilka lat w znacznym stopniu zwiększaą populacie tych ryb ku uciesze braci wędkarskiej . Pomysł jest godny rozważenia , bo złudnym jest twierdzenie , że wJeż. Rożnowskim jest ryb co niemiara , co prawda zasila się jezioro narybkiem róznych gatunków ryb , lecz znacznego ich zwiększenia nie widać .
Przykładem nich będzie rok ubiegły , wybranie Szczupaka , czy Sandacza było zajwiskowe , zbiegali się ludziska by popatrzeć , uważam więc za dalece właściwe podnoszenie wymiarów ochronnych dla ryb jak i ograniczenie ilości zabierania .

To tyle na dziś , za dwa tydnie ponownie tam będę i napiszę com złowił , widział i słyszał .

Rybom cześć

Opinie (4)

MsKamiru

Witam ! Ja też łowie w tym łowisku :) Tylko inny brzeg ;/ [2013-06-05 15:17]

BlueFisherman

5 [2013-06-12 10:21]

szpunt

Witam . Ja natomiast częściej łowie na zalewie Czchowskim i muszę stwierdzic że jest zdecydowanie bardziej rybny niż Rożnów. [2013-06-14 17:01]

wlotar

Witaj szpunt , to dobra wiadomość , jako że nigdy nie łowiłem na Czorsztynie , napisz mi coś wiecej o tym łowisku , np. gdzie można bez specjalnych problemów wjechać autem i wędkować , bo przyznam , że na Rożnowie jest z rybą różnie. [2013-06-16 09:22]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej

Maj z rodzicami.

Kiedy widzę małych chłopców nad naszymi wodami, zastanawiam się częst…