Popołudnie na jeziorze Chmiel Duży 13.06.2011

/ 3 komentarzy / 7 zdjęć


Trzynastka to jak się mówi pechowa cyfra, ale w moim przypadku 13.06.11. był dniem wyjątkowym. Dlatego chcę o nim krótko napisać. Po pracy i odebraniu wnuka z żłobka, postanowiłem się spakować i pojechać nad jezioro Chmiel Duży. Nad wodą byłe o godz. 15.30. Po krótkim czasie nad wodę zaczynają przyjeżdżać inni wędkarze. Ja już łowię z łódki i próbuję złowić żywca. Staram się jego znaleźć na różnej głębokości. Zmieniam przynęty, ale bez skutku. Z tyłu za mną spinningują koledzy. Pytają się o sukcesy, ale nie mam, czym się pochwalić. Zmieniam zanętę na haczyku. Wkładam na haczyk nr.7 kukurydzę, białego robaka i pinkę. Zarzucam i czekam może około minuty, aż tu nagle czuję gwałtowne i mocne szarpnięcie. Zacinam i czuję duży opór. Krzyczę do chłopaków, którzy wędkują nie daleko mnie, że coś dużego mi wzięło. Łowię na bata o dł.6m i wyrzucie 15g. Do wędki mam przyczepiono gumę sześciokrotnie złożoną i związaną a do gumki jest przyczepiona plecionkę 0.14. Wędka wygina się, a ja próbuję wyciągnąć rybę na powierzchnię, chociaż to nie jest łatwe, bo ryba ucieka w różne strony. Robię wszystko , żeby wędka nie pękła i ryba nie uciekła. Po kilku minutach zobaczyłem szczupaka aż własnym oczom nie dowierzałem. Sięgam po podbierak i staram się doholować rybę w kierunku siatki. Ona robi gwałtowny ruch i ucieka w grunt i pod łódkę. Czuje że jest już zmęczona i kieruję ją z powrotem do podbieraka. Jest mam ją w podbieraku. Z wrażenia jestem cały spocony i szczęśliwy, bo pierwszy raz złowiłem dużego szczupaka na bata. W oddali słyszę rozmowy kolegów' udało się jemu”, a potem dostaje gratulację. Szczupak miał 50cm. Żałuję, że nie było żony, która by uwieczniła ten wyczyn na zdjęciu.

 


3.9
Oceń
(17 głosów)

 

Popołudnie na jeziorze Chmiel Duży 13.06.2011 - opinie i komentarze

t12tomt12tom
0
Kolego, gratuluję przygody i wyobraźni. Bat i guma na sześciu składach? Czegoś tu nie rozumiem.... Taka guma wyjeżdża bardzo daleko, więc czym podebrałeś rybę w łódce? Po za tym plecioka 0,14 do bata nijak mi się nie komponuje. Może i tak łowisz, ale może warto poczytać więcej o konstrukcji zestawów do bata? Gratuluję jeszcze raz przygody i wyobraźni. Za tekst ****. Tom
(2011-06-16 14:15)
blutublutu
0
Dzięki za wpis.Ta gumka rozciąga się tylko może do 20cm.
(2011-06-17 07:52)
Krzys1972Krzys1972
0
Kolego tekst fajny tylko te zdjęcia ,warkoczyki z gumy i plecionka coś nie tak, jak wspomniał kolega t12tom.Spociłeś się przy 50 a co jak bedzie metrowy , bedziesz mokry czy posikany bez urazy. Zabardzo sciemniłes szczupaka szczerze gratuluje pozdrawiam Kris (2011-06-17 09:30)

skomentuj ten artykuł