Porozumienia międzyokręgowe PZW 2021

/ 17 komentarzy

Jak co roku prezentujemy mapę porozumień międzyokręgowych zawartych pomiędzy okręgami PZW na sezon 2021. Są okręgi, które nie zawarły żadnych porozumień a są i takie, które potrafiły porozumieć się z ponad dwudziestoma innymi okręgami. Dlatego prezentujemy Wam mapę abyście sami mogli przeanalizować gdzie warto opłacić składkę tak aby móc skorzystać z porozumień.Kliknij i zobacz -> MAPA POROZUMIEŃ MIĘDZYOKRĘGOWYCH 2021Jak skorzystać z mapy? Wystarczy kliknąć na dany okręg a pojawią się zaznaczone kolorem okręgi z którymi ten okręg zawarł porozumienie. Jeśli na danym okręgu jest czerwony kwadracik to oznacza, że w tym przypadku jest dopłata i po najechaniu na kwadracik pojawi się informacja o wysokości dopłaty. W wersji na telefony komórkowe i tablety nie mamy mapy a listę okręgów. Po wybraniu okręgu pojawi się lista okręgów, z którymi okręg ten zawarł porozumienie z informacją czy jest dopłata czy jej nie ma.

Staramy się mapę aktualizować na bieżąco jeśli jednak zauważycie jakieś nieścisłości będziemy wdzięczni za zgłoszenie tego faktu do redakcji. Dzięki Waszej pomocy inni wędkarze zyskają pełniejszą informację o pozoruzmieniach.

 


4.9
Oceń
(7 głosów)

 

Porozumienia międzyokręgowe PZW 2021 - opinie i komentarze

kaziqkaziq
+1
co z okręgami w których dziady leśne nie podpisały "P O R O Z U M I E N I A" ? Np.: wyłudzają mi Katowice a ja jadę do Krakowa? Gdzie mam płacić? Ile? Komu? (bo "za co?" to już pytanie zbyt oczywiste by je zadać). Koła pozamykane (z powodu śmiertelnej zarazy o której nikt by nie wiedział gdyby nie TV) i tylko w ścisłych godzinach ktoś tam urzęduje by wyłudzać od miejscowych ofiar... Można to zrobić online? (2021-01-21 16:32)
Basia KierBasia Kier
0
@kaziq: oj, Kaziu, Kaziu, narzekasz jak stara baba (baba , ale niestara :), ci to mówi). Masz Kielce: http://www.pzw.org.pl/kielce/wiadomosci/102823/61/eokon__zakup_skladek_calorocznych_oraz_okresowych (2021-01-21 17:10)
kaziqkaziq
+1
Dzięki Basiu! No to powię jak baba babie :=) wychodzi parę tysięcy zł za zezwolenia w PZW na (tylko) sąsiadujące województwa (i to po zniżkach dla pały pzw). Fajne te P O R O Z U M I E N I A! ą - ę są. Normalnie w czołówce Ęułropy :) (2021-01-21 18:30)
Jakub WośJakub Woś
+2
@Basia Kier ten link to prehistoria. Poza tym po zaznaczeniu, że jestem zrzeszony mam wybór 1,3,7dni. A gdzie cały rok? PZW jest zatrzymał się w wiekach ciemnych. Niby porozumienia sa a nie ma gdzie kupić ani dostać rejestrów. W zeszłym roku było to samo. Albo wyprawa do każdej siedziby okręgu albo kłusownictwo. Marzy mi się żeby można było wszystko opłacić przez internet a nad wodą żeby wystarczyła aplikacja w telefonie albo chociąż karta. Coś na wzór karty miejskiej gdzie zakodowane są aktualnie posiadane zezwolenia. (2021-01-21 20:02)
Basia KierBasia Kier
+1
@Jakub Woś: a to przepraszam, widać pzw jeszcze w epoce feudalnej (rozbicie dzielnicowe) z wędkarzami pańszczyźnianymim przypisanymi do wody. I jeszcze sobie załatwili przedłużenie kadencji do końca panowania koronoświrusa. (2021-01-21 20:55)
arasshaterarasshater
+1
Droga Redakcjo, podlegam pod okręg PZW Gdańsk, więc mogę poinformować, że porozumienia zostały zawarte, a ich lista znajduje się na oficjalnej stronie PZW Gdańsk już od tygodnia: https://www.pzw.gda.pl/images/dok/2021/wody/porozumienia_zo_gdansk.pdf Dodam jeszcze, że zanim lista została opublikowana oficjalnie, koła dysponowały już zezwoleniami na wody nizinne okręgu Elbląg, gdyż sam takie nabyłem w swoim kole w Sopocie. Co zaś do innych zezwoleń, nie wypowiem się, ponieważ nie posiadam wiedzy na ten temat, a nawet nie pytałem naszej Pani Skarbnik. (2021-01-22 10:16)
redakcjaredakcja
+1
#arasshater dziękujemy za pomoc - dane już uzupełnione (2021-01-22 10:34)
GumiskaGumiska
+3
Witam serdecznie możecie mnie zbanować ale od dłuższego czasu stwierdzam że PWZ to nie jest Polski Związek Wędkarski tylko polski związek regionów bo dla mnie szarego członka skoro należę do PZW to po opłatach powinienem mieć prawo łowić w całej Polsce a nie tak gdzie pojedę za swoje województwo dodatkowo płacić coś jes nie tak. Zróbmy coś abyśmy podrźowali po kraju i moglibyśmy łowić wszędzie za jedną opłatę skoro należymy do PZW!!!! Może trzeba ograniczyć biurokrację prezezów. Przepraszam ale może źle mówię ale dla mnie Polski Żwiązek Wędkarski to raczej nie region tylko cały kraj. Może niech ktoś się wkońcu ogarnie w tej kwesti. Pozdrawiam (2021-01-23 00:05)
dorohuskdorohusk
+1
"Projekty porozumień przedkładane przez Okręgi nie znajdują zazwyczaj akceptacji Zarządu Okręgu Mazowieckiego, ponieważ nie uwzględniają rzeczywistych kosztów ponoszonych przez strony porozumienia na zagospodarowanie i ochronę wzajemnie udostępnianych wód. Porozumienia mają sens, jeżeli okręgi zamierzają udostępnić wszystkie ogólnie dostępne wody oraz deklarują chęć utworzenia jednolitej mapy porozumień i uśrednienia wysokości składki okręgowej, aby nie wywoływać lawinowej migracji wędkarzy." Zamieściłem cytat z odpowiedzi Zarządu Okręgu Mazowieckiego na wnioski bardzo wielu kolegów zgłoszonych na walnych zebraniach sprawozdawczych kół tego okręgu w 2018 roku. Wnioski dotyczyły potrzeby zawierania porozumień międzyokęgowych na honorowanie wzajemne dokonanych opłat. (2021-01-23 16:15)
jarcyk18jarcyk18
+1
Opłacam kartę w Warszawie woj mazowieckie ,ale jeżdżę pod Siedlce ( woj mazowieckie ) gdzie Siedlce opanowały Bug Nr 5 (lub 4 z głowy ) Tzn są to ich okręgowe wody ale w woj.mazowieckim ,od lat miałem w karcie warszawskiej siedlce no bo jak inaczej jeżeli są w woj mazowieckim . Często wędkuje na tym kawałku Bugu i muszę dopłacać 120 zł rocznie za dopłate za mazowieckie które i tak już opłaciłem w Warszawie . Czyli teraz wychodzi mnie w skrócie 250zł +120zł .Za to samo co miałem kilka lat temu (3-4) . (2021-01-26 17:27)
Jakub WośJakub Woś
0
@jarcyk18 okręgi to nie to samo co województwa   (2021-01-26 18:06)
JulianJulian
0
Dałem Jarkowi + ponieważ mam dokładnie to samo . Nawet nie piszę o miejscach gdzie zaczynałem swoje pierwsze kroki z wędką kieleckie ,kratowskie ,tarnowskie i tarnobrzeskie i to wszystko w promieniu circa 50km i oczywiście moje mazowiecke . Smaczku dodaje fakt że na Wkrze gdzie również zaczynałem jeszcze nie dawno mogłem łowić teraz to ciechamowskie . A ze starorzecza w Pomiechówku ( do sprawdzenia na mapie ) do Wkry - wspaniałe zakola dzieli mnie circa 100 m. Pozdrawiam Was w ten zimowy wieczór . Jak widać już nam się tęskni za ,,rybami " . Ps. I żeby ta cholera ( która kosztowała życie parę moich kolegów od kija ) poszła sobie w piz...... (2021-01-26 21:43)
romlezromlez
+1
Z racji swojego miejsca zamieszkania należę do Okręgu Szczecińskiego. Z uzyskanych informacji wiem, że Okręg Gorzowski nie chce zawrzeć porozumienia z Okręgiem Szczecińskim stawiając ceny zaporowe. Taka gmina Drawno należy do województwa zachodniopomorskiego, sprzęt pływający ma rejestrację zachodniopomorską a karty wędkarskie są Gorzów !?!? To jest nienormalne. Wogóle, jeżeli to się nazywa Polski Związek Wędkarski, to każdy wędkarz mający pozwolenie na połów powinien mieć możliwość zamoczenia kija w całej Polsce, a nie tylko "od słupka do słupka". Kiedyś tak było. Przecież okręg wędkarski PZW nie nazywa się "czerwony dyszel". Nazwa i organizacja zobowiązują. Zrzeszeni wędkarze, może już czas, żeby nie dać się traktować jak idioci, nabijając kasę prezesów? (2021-02-02 14:40)
redakcjaredakcja
+1
UWAGA: Zaktualizowane zostały dane dot. okręgów: Bielsko Biała, Kielce, Olsztyn. (2021-02-04 16:53)
mikimikmikimik
0
skoro oplacilem karte w okregu katowice a chce wedkowac w innym to łowie albo tu albo tam wiec niech okregi rozliczaja sie pomiedzy soba maja przeciez rejestry polowów;) (2021-02-07 14:00)
kaziqkaziq
0
...tego prostego faktu nikt nie zrozumie a działacze prędzej sobie uszy obetną niż będą tego chcieli słuchać... Prędzej będ ękłusował niż kolejny raz zapłacę haracz w tej chorej organizacji (jeśli będzie to tak wyglądało jak teraz). (2021-02-07 17:42)
pawel1271pawel1271
0
Witam,czy jest dokładna mapa zasięgu poszczególnych okręgów np jak bym chciał powiększyć do jakiej miejscowości graniczą wody górskie a nizinne i granice kół wędkarskich (2021-02-08 21:32)

skomentuj ten artykuł