Porozumienia międzyokręgowe PZW 2023

/ 3 komentarzy

Sezon w zasadzie już za progiem. Wielu wędkarzy rozważa kwestię ponoszenia opłat za wędkowanie. Dlatego nie czekamy już dłużej tylko publikujemy jako jedyni w Polsce mapę porozumień pomiędzy okręgami Polskiego Związku Wędkarskiego. Mamy nadzieję, że to ułatwi podjęcie decyzji czy i gdzie wnieść opłaty, które PZW nazywa "składkami". Podobnie jak w roku ubiegłym na mapie zaszło sporo zmian. Niektóre okręgi wstrzymują się w ogóle z zawieraniem porozumień w obawie przed wypowiedzeniem umów na użytkowanie wód - np. Okręg Nadnotecki w Pile. Inne z kolei jak Okręg Mazowiecki, który przyzwyczaił nas, że jako największy liczebnie okręg porozumień nie zawierał - w roku 2023 porozumienia zawarł.

Przy okazji warto pamiętać o nadchodzących zmianach. Już w styczniu 2023 niektóre okręgi podpisały nowe umowy na użytkowanie obwodów rybackich wg. nowego wzoru. A tym samym na tych obwodach obowiązuje dziś zarówno opłata wniesiona w PZW jak i "Opłata Krajowa" PGW Wody Polskie. Nie oznacza to, że te wody zostały odebrane tylko, że weszły do systemu opłaty krajowej. W roku 2023 wiele okręgów będzie podpisywało takie umowy więc system opłaty krajowej będzie się rozrastał.


Kliknij i zobacz -> MAPA POROZUMIEŃ MIĘDZYOKRĘGOWYCH 2023


Jak skorzystać z mapy? Wystarczy kliknąć na dany okręg a pojawią się zaznaczone kolorem okręgi z którymi ten okręg zawarł porozumienie. Jeśli na danym okręgu jest czerwony kwadracik to oznacza, że w tym przypadku jest dopłata i po najechaniu na kwadracik pojawi się informacja o wysokości dopłaty. W wersji na telefony komórkowe i tablety nie mamy mapy a listę okręgów. Po wybraniu okręgu pojawi się lista okręgów, z którymi okręg ten zawarł porozumienie z informacją czy jest dopłata czy jej nie ma.


Staramy się mapę aktualizować na bieżąco jeśli jednak zauważycie jakieś nieścisłości będziemy wdzięczni za zgłoszenie tego faktu do redakcji. Dzięki Waszej pomocy inni wędkarze zyskają pełniejszą informację o porozumieniach.

 


5
Oceń
(4 głosów)

 

Porozumienia międzyokręgowe PZW 2023 - opinie i komentarze

kaziqkaziq
+2
Porozumiałem się z PZW na terenie całego kraju, że nie zobaczą ode mnie ani grosza. To jest salamonowe porozumienie które mnie satysfakcjonuje e 100% a może i więcej. Da się! (2023-02-10 20:22)
Marek1111111Marek1111111
+2
kaziq no i super podejście do tematu: chapeau bas" , gdyby było nas więcej z tym nastawieniem można by dużo zdziałać , przekaz medialny dziś to podstawa , natomiast odbiór internetowy przez troli internetowych klepiących w klawiaturę osiemset znaków jest utrudniony , ale żeby coś zrobić trzeba ochoczo dożyć do celu nie wszystkim się to podoba szczególnie "oczocze dojrzenie" jest negatywnie postrzegane , dlatego rzucają kłody . Pozdrawiam. (2023-02-11 00:32)
Mietek1958 Mietek1958
0
Witam, nie działa porozumienie O. poznańskiego :) (2023-02-11 21:08)

skomentuj ten artykuł