Porozumienia międzyokręgowe 2020

/ 40 komentarzy

Prezentujemy mapę porozumień międzyokręgowych PZW w Polsce na sezon 2020. Dla wielu z nas porozumienia stanowią namiastkę tak upragnionej jednolitej opłaty krajowej. Przy całej krytyce jaka spada na PZW to porozumienia są rzeczą bardzo pozytywnie odbieraną i wywołującą dużo emocji. Są okręgi, które nawiązały porozumienia z ponad 20 innymi okręgami a są również takie, które nie nawiązują z żadnym. Dlatego od dawna udostępniamy naszym użytkownikom funkcjonalną mapę porozumień pomiędzy poszczególnymi okręgami. Stan prezentowany na mapie odzwierciedla informacje dostępne na dzień 24.01.2020. Jeśli tylko pojawią się nowe informacje o nowych porozumieniach prosimy o zgłoszenie nam tego faktu a uzupełnimy mapę.


Mapa dostępna jest pod linkiem: mapa porozumień 2020 

lub w górnym menu pod guzikiem PZW z prawej strony w wersji na komputer

lub w rozwijanej szufladzie z menu na dole w wersji mobilnej na telefony komórkowe


A czy Waszym zdaniem porozumienia są potrzebne? Czy lepiej zastąpić je jednolitą opłatą krajową?

 


4.6
Oceń
(9 głosów)

 

Porozumienia międzyokręgowe 2020 - opinie i komentarze

barrakuda81barrakuda81
+14
Ja się nie wgłębiam w tajniki funkcjonowania tej nieudolnej organizacji której mam wymuszony i wątpliwy zaszczyt byc członkiem....Oczekuje satysfakcji nad wodą która jest mierzona ilością i wielkością złowionych ryb.Nie wymagam przy tym cudów - bynajmniej! Zamiast minimum za które płacę ( co roku więcej...) otrzymuje marazm, bezrybie, nieudolność, niekompetencję, indolencję i impotencję twórczą w pakiecie z brakiem porozumień i szeregiem utrudnień.Jedna opłata na cały kraj była możliwa "za komuny" to jest i teraz.Do tego należy dążyć a nie do "księstewek" lokalnych któe tylko potrafią strzelać na siebie focha i szukać kasy.Jak wyczuja że gdzies więcej ludzi przyjeżdża z łódką - dawaj podwyżkę! Nie ma logicznych przesłanek bo w tej wodzie i tak nic nie ma ale jest okazja bo chłopaki dla sportu chcą popływać żeby łódki wodę zobaczyły.A hieny widzą...Brak mi słów.PZW jest nieporozumieniem. (2020-01-24 18:21)
Jakub WośJakub Woś
+2
W związku z tyni nieporozumieniami mam pytanie. Jak załatwiacie sprawę zezwoleń na okręgi z którymi Wasz okręg ma porozumienie w opcji "0"? Dotychczas miałem informację że, wystarczy tylko moje zezwolenie i rejestr. Teraz tego nie ma. Czy zanim pojadę na inny okręg z ktorym mam porozumienie muszę najpierw wziąć dzień urlopu i szukać gdzieś po okolicy kogoś kto sprzedaje zezwolenia na dany okręg? (2020-01-24 19:38)
ryukon1975ryukon1975
+9
Wody których właścicielem jest skarb państwa powinny byćpod jego opieką. Rząd powinien sie nimi zajmować i sprzedawać pozwolenia na połów.Są od tego ludzie. Oddanie ich takim organizacjom jak PZW czy Wody Polskie które ogólnie nie są Polskie to totalna porażka i niechęć do jakiejkolwiek pracy i gospodarki w kraju. (2020-01-25 04:50)
kabankaban
+7
Coraz więcej mówi się o machlojkach finansowych w różnych okręgach, zarybieniach nie majacych nic wspólnego z racjonalną gospodarką na rzecz wędkarzy a jakby nie było to jest to z naszych pieniędzy. O dobrym funkcjonowaniu rzek praktycznie się nie myśli bo priorytet to zbiorniki i karp... .Prędzej czy później ten nikomu niepotrzebny twór pod nazwą PZW upadnie i miejmy nadzieję, że prędzej niż później. (2020-01-25 06:58)
SlawekNiktSlawekNikt
+5
Koledzy powyżej mają 100 % racji. Dodałbym jeszcze tzw. "porozumienia" z dopłatami w wysokości ponad 100 zł. Po co komu takie porozumienie ? Przecież nie mając go też płacę niemal to samo ... Takie porozumienia na zasadzie dopłat w niemal 100 % wysokości stawki mają rację bytu tylko na papierze, a poza nim mają charakter chwytu (bełkotu) marketingowego ... Doskonale wiecie o czym piszę ... (2020-01-26 18:06)
JulianJulian
+1
Koledzy . Szkoda zdrowia . Niech to się wszystko wreszcie rozpier........ im szybciej tym lepiej. Wszelką dyskusję uważam za zbędną gdyż morze ,,atramentu " już wypisaliśmy , beczkę soli zżarliśmy i nerwy sobie zszargaliśmy . Pozdrawiam . (2020-01-26 23:13)
bertholdberthold
+2
Ale nikt tu kwotami nie strzela , miałem przerwę z wędkarstwem i nie za bardzo się orientuję ile teraz kosztuje opłata na np Śląskie plus porozumienie z Opolskim ile kosztuje to plus to lub inaczej np opłacam Opolskie i dobieram Śląskie , dobrzy byłoby to wiedzieć bo w kole do którego zawsze należałem nie ma żadnej wzmianki (strona) a pedałować 60km specjalnie mi sie nie widzi narazie . (2020-01-27 15:55)
SithSith
+1
Mapa wyjątkow niedopracowana! Przykłady: 1. Sieradz ma porozumienie z Koninem, ale Konin nie ma z Sieradzem. 2. Poznań ma z Sieradzem, ale Sieradz nie ma z Poznaniem. Jeśli się coś robi, to warto by zrobić to profesjonalnie, a nie "po łebkach" i bezmyślnie. Ale czego można oczekiwać od "leśnych dziadków" przyspawanych do swoich synekur. Miałem nie dawać żadnej gwiazdki, ale widząc same 5-ki kliknąłem * żeby nie było tak słodko. (2020-01-29 06:40)
SithSith
0
@berthold, gdy już ustalisz na tej sknoconej mapce, z którymi okręgami ma porozumienia Twój okręg, to nachodząc myszką na okręg z porozumienia, wyświetli Ci się dopłata jaką musisz wnieść, choć po jakości tego "knota" nie ma pewności czy wyświetlające się dopłaty są zgodne z rzeczywistością. (2020-01-29 06:46)
redakcjaredakcja
+4
Dziękujemy koledze Sith za zwrócenie uwagi - porozumienie O Sieradz z O Poznań zostało poprawione. Co do porozumień O Konin to sprawa jest niejasna. W poprzednich latach ten okręg nie zawierał z innymi porozumień. Obecnie brak jest informacji na ten temat. Jeśli ktoś ma dostęp do źródła nt. porozumień O Konin poprosimy o wskazanie aby zaktualizować mapę. Prosimy o wyrozumiałość. Okręgów jest dużo, wariantów porozumień jeszcze więcej. Część danych jest dość łatwo dostępnych, część trzeba żmudnie szukać w drukowanych uchwałach. Bardzo łatwo w takich warunkach o jednostkowe pomyłki. (2020-01-29 12:25)
witOld76witOld76
-2
Podajcie nieprawdziwe dane! Chyba ktoś je wyssał z palca! Żałosne. (2020-01-29 13:31)
andyandy
+3
Jak to w PZW im mniej wiadomo tym lepiej dla dziadów. Mamy XXI wiek a wszystko na papierkach. Jest sobie niby jakaś aplikacja OKOŃ do opłat jednodniowych ale czy ktoś widział regulamin tego cuda? Kto jest administratorem danych? Jakiś tryb reklamacji? Gdzie idą nasze pieniądze? Totalna amatorka firmowana przez związek obracający milionami. Tragedia normalnie. (2020-01-29 14:16)
wujekBwujekB
+3
Witam wszystkich wedkarzy, moją opinię na poruszany temat pragnę spłętowć krótko - PZW winno być podzielone na 16 okręgów z jedną równą optymalną-dla wszystkich okręgów, opatą za uprawianie wędkarstwa, likwidacja większości ulg (poza emerytami ze stażem w PZW minimum 25lat - odznaczenia to wyróznienia, a nie przywileje) co uprości organizację związku,spraw finansowych i da szansę każdemu wędkarzowi powędkować wszędzie w Polsce tak jak dawniej to miało miejsce - czas ociąć pępowinę PRL-u. (2020-01-29 15:46)
sulek68sulek68
+5
Jestem wędkarzem od 65 lat,nie mogię,zrozumieć głupoty PZW.Kiedyś po zapłaceniu składki ok 150zł mogłem wędkować w całej Polsce,teraz mieszkam w Małopolsce,muszę wykupić dwie opłaty,Krakowską i N Sądecką.Jest to największa głupota którą nie można zrozumieć. (2020-01-29 19:40)
SithSith
+1
"(...) porozumienie O Sieradz z O Poznań zostało poprawione (...)" taaak, teraz Poznaniacy mogą łowić bezpłatnie w sieradzkim, a Sieradzanie żeby łowić w poznańskim muszą wnieść opłatę 70.- zł!!! Takie "poprawianie" psom na buty się nie zda. Żenada... (2020-01-30 08:19)
SithSith
+2
@wujekB, @ sulek68, w pełni zgadzam się z Waszym stanowiskiem, ale żeby do tego doprowadzić, trzeba by zlikwidować PZW i powołać w to miejsce nowy podmiot (związek, stowarzyszenie), a tego nikt się nie podejmie, a zwłaszcza władze "przyspawane" do swoich stołków. Poprzedni przewodniczący ZG wypinał pierś pod odznaczenia, choć niczego nie zrobił i w żaden sposób na nie nie zasłużył. Obecny przeowdniczący może i chciałby coś zrobić, ale niestety jest nieudolny, a ZG atakowany jest przez poprzednią warszawską mafię wywiezioną na taczkach. Nie łudźmy się - dobrze to już było, teraz będzie tylko coraz gorzej... (2020-01-30 08:29)
JulianJulian
+3
Szanowni koledzy . Ktoś tu z Was poruszył Zasadniczą Kwestię . Mamy drugą dekadę XXI wieku a tkwimy w jeśli nie XIX tym to na pewno w XX tym. O braku kaiejkolwiek wizji i oraz przyszłości Związku niech świadczy ten Fakt !!! Towarzystwo wzięło na,,przeczekanie " . Bo Nikt !!! nie zatrudni informatyka , programisty - którzy by w dosłowne 24 h ( dwadzieściacztery ) godziny ten problem by ogarnęli .Nie opłaca się . Bo jaki ja z tych elektronicznych ,,wynalazków (tak jak prawa jazdy ,dowody , karty płatnicze etc.) bedę miał ge szeft . Reasumując . ONI sami wiedzą że na śliskich stołkach siedzą . I to by było na tyle . Prof. Mnemanologii stosowanej Stanisławski (2020-01-30 09:46)
redakcjaredakcja
+4
Kolego Sith zanim się pokrzyczy o "żenadzie" warto najpierw sprawdzić. Oto link do strony z porozumieniami O/ Poznań: http://www.poznan.pzw.org.pl/cms/3308/porozumienia cyt. pkt. 7: 7. Okręgu PZW w Sieradzu Członkowie Okręgu Poznańskiego nabywają możliwość wędkowaniabez konieczności wnoszenia dodatkowych składek. Zezwolenia wydaje biuro Okręgu PZW Sieradzu i Koła sieradzkie po okazaniu legitymacji członkowskiej potwierdzającej wniesienie pełnej składki członkowskiej na ochronę i zagospodarowanie wód. Członkowie Okręgu Sieradzkiego uzyskują zezwolenia w biurach Okręgu PZW w Poznaniu lub Kołach poznańskichpo okazaniu legitymacji członkowskiej potwierdzającej wniesienie pełnej składki członkowskiej na ochronę i zagospodarowanie wód i wniesieniu składki członkowskiej na ochronę i zagospodarowanie wódna Okręg poznańskiw kwocie 70 zł. (2020-01-30 12:01)
Jakub WośJakub Woś
+1
Takie "porozumienia" jak powyżej ( Sieradz - Poznań) niestety się zdarzają. Przykładowo Lublin nie ma porozumienia z Kielcami ale Kielce z Lublinem już mają. Ci z okręgu Kielce łowić bez dopłaty na Wiśle. (2020-01-30 12:35)
SithSith
0
@redakcjo, przepraszam. Dla mnie prozumienie ma sens jeśli w jego wyniku następuje wzajemne równouprawnienie. Takie "porozumienie"jak Poznań/Sieradz i Sieradz /Poznań, to "gó....uprawnienie". Stąd moja pomyłka w ocenie działania @redakcji. Biję się w piersi i jeszcze raz przepraszam. Znając wody obydwu okręgów, nie rozumiem takiego "nieporozumienia". Przy okazji, czy wyjaśniła się sprawa porozumienia Sieradz/Konin? (2020-01-31 07:47)
bulba61bulba61
+1
Kolego Sith. W Poznaniu płacę 300 zł opłat, w Sieradzu wyszło mi rocznie 230 zł dlatego jest dopłata 70zł dla Sieradza. I to jest właśnie równouprawnienie. Wędkując w Sieradu i tak płacę więcej niz miejscowi dlatego nie ma dopłaty. I czego kolego tu nie rozumiesz? (2020-02-02 16:04)
Amurek61Amurek61
+2
Koledzy..tu nie ma co się bawić,tylko twardo stawiać warunki.Nie może być,żebyśmy opłacali i utrzymywali chołotę przyrośniętą do koryta.Jedynym województwem w Polsce,gdzie utrzymujemy nierobów w Sląskim.Jedno wojewodztwo,a 3 Okręgi,utrzymanie darmozjadów zamiast przeznaczyć na zarybianie.Karta ma być jedna na kraj,a nie opłacanie dodatkowych kart,a ryb coraz mniej,oraz wykup dierżawy terenów przy wodach PZW,oraz sprzedaży terenow przybrzeżnych,na wille mieszkalne,jak to jest na Poraju,tam rządzi tylko kasa.Weekendowy rybak nie ma gdzie stanąć,jak znajdzie,to go znajdze policja z mandatem. (2020-02-05 18:21)
zbyszekrzepkazbyszekrzepka
+1
Jedna rozsądna cena na cały kraj załatwiła by problem.Chcąc wędkować w całym kraju to trzeba wywalić około 3000 rocznie na wszystkie opłaty,pozdrawiam (2020-02-05 21:28)
SithSith
0
Kolego bulba61, a tego nie rozumiem, że rybostan w Sieradzkim i Poznańskim jast porównywalny, więc za co więcej płacić? Zgodzę się, że w Poznańskim jest więcej wody, ale to wcale nie oznacza, że jest więcej ryb, czego doświadczyłem organoleptycznie. Zapewniam Cię, że płacisz w Poznaniu więcej, bo jest tam więcej dup "przyspawanych" do swoich stołków i to im płacisz haracz. W pełni popieram zdanie kolegów Amurka i Zbyszka. (2020-02-06 07:07)
Basia KierBasia Kier
+1
@Sith: "a tego nie rozumiem, że rybostan w Sieradzkim i Poznańskim jast porównywalny, więc za co więcej płacić?" Bo według niektórych musi być urawniłowka, czego tu nie rozumieć? (IRONIA, SARKAZM, i takie tam - to wyjaśnienie dla niektórych "wolnomyliśicieli"). Kwintesencja polskiego piekła. Po równo, bo wszak żołądki mamy takie same. Co do jednolitej opłaty krajowej, pełna zgoda. (2020-02-06 08:33)
andrzej0817andrzej0817
-2
A ja mam inną propozycję. Zrezygnowac na rok z PZW, może cos do nich dotrze a tak mają nas w głębokim poważaniu. Bez naszych składek problem rozwiąże się bardzo szybko (2020-02-08 12:33)
adam1962adam1962
+4
Jedna Polska jeden związek wędkarski jedna opłata na cały kraj i w całym kraju można łowić bez żadnych dodatkowych dopłat tak powinno być (2020-02-08 19:08)
mavic8mavic8
0
Mazowsze jak zwykle. Się musi wyróżnić. (2020-02-12 09:00)
halski021halski021
+1
To nie Zarządy Okręgów wymyślają te ograniczenia, a zwykli wędkarze domagający się na zebraniach kół, aby ochronić swoje zadbane wody.. W czasach KOMUNY, gdy była jedna składka na cały kraj, nie jedno łowisko pielęgnowane przez miejscowych, zostało zdewastowane przez PRZYJEZDNĄ STONKĘ. Może Ci, co tak się oburzają na forum są uczciwymi i przestrzegajacymi przepisów wędkarzami, ale jestem przekonany, że ci co mają wszelkie zasady gdzieś, czytają tą dyskusję i rechotają. Widzę co robią przyjezdni, gdy nie ma nad wodą miejscowych wędkarzy( oczywiśce nie wszyscy ). Gdy się pojawiam z daleka widać zwijanie w trybie przyspieszonym nadliczbowych wędek, lub nawet kończenie wedkowania, bo pewnie brak zezwolenia na wędkowanie, a nie wiadomo co za gościu sie pojawił. Zaznaczam, że nie jestem strażnikiem SSR, tylko LEŚNYM DZIADEM, który często bywa nad wodą, nawet jak nie wędkuje. (2020-02-18 09:54)
SithSith
0
@andrzej0817, ciekawe jak chciałbyś to osiągnąć? Jeśli nawet jeśli udałoby Ci się zmobilizować 30% członków, co byłoby nielada sukcesem, to i tak ta skostniała struktura utrzyma się. Poczytaj sobie jaka jest piękna histiria Związku: http://www.pzw.org.pl/pzw/ale już o teraźniejszości trudno cokolwiek znaleźć, a o takich postulatach jak składka krajowa, to się w ogóle nie mówi - tabu! (2020-02-18 11:52)
JulianJulian
+1
W XXI wieku mamy Monitoring ( nawet na zabitym zadupiu ) ,mamy policję , straż wędkarską etc. Wq.....iono mnie . Sam kolego jesteś przyjezdna stonka. Jak nigdzie nie ruszyłeś d.....y z tego swojego kaczego doła to sieć na d..... Ps. Pod Szczytnem ponoć warszawiacy i inna przyjezdna stonka łowisko dewastowali . Po założeniu monitoringu okazło się że to Miejscowi Kolesie - ba Nawet nie Wędkarze. Dlatego wstrzymaj się wać pan z takimi osądami . Bo czasami ten ,,przyjezdny " ma więcej kultury nisz ,,miejscowy " (2020-02-18 12:35)
JulianJulian
0
Oczywiście niż nie nisz - ale to ,,nerwy " Takie myślenie Zabiło Turystykę Wędkarską . (2020-02-18 12:38)
Jakub WośJakub Woś
+1
Turystyka wędkarska to nie powinien być problem a pożądany efekt. Wyobraźmy sobie sytuację , że jest jedna składka na cały kraj. Następnie, że pieniądze dzielone są proporcjonalnie do ilości wpisów w rejestrze na danym łowisku. Wtedy wszystkie okręgi dbałyby żeby tych wpisów u nich było jak najwięcej. A jak do tego dążyć? Kontrole. Strażnicy pilnowaliby żeby ludzie mieli wypełnione kwity, przy okazji zmalałoby kłusownictwo i śmiecenie. (2020-02-18 13:42)
halski021halski021
0
Julian - chyba poniosły cię emocje i niedokładnie mnie zrozumiałeś. Przed laty kolega z naszego koła zgłosił do WW do rekordów karpia ponad 30 kg. Było to na łowisku, które było pod opieką innego koła, niż nasze. Po publkacji, na zbiornik kilku hektarowy zaczęły przyjeżdżać ekipy kilkudziesięcio osobowe autokarami zakładowymi. Jezioro zostało wyczyszczone z ryb i do dnia dzisiejszego nie nie jest takim łowiskiem jak było przedtym faktem. Koledzy z tego koła do dzisiaj nam to wypominają. Przeczytaj na spokojnie mój poprzedni wpis, nie piszę, że wszyscy przyjezdni to źli. Przyznaję też Ci rację, że miejscowi nie wszyscy są cacy. (2020-02-18 14:28)
kabankaban
+1
Nie wiem czy najazd był spowodowany łowieniem "mięska" czy zwykłym złodziejstwem co do przenoszenia dużych ryb na prywatne łowiska oczywiście za odpowiednią cenę. Jestem zdeklarowanym spinningistą zakochanym w rzekach ale chętnie porozmawiam z każdym wędkarzem i o takim procederze wiem od znajomych karpiarzy. (2020-02-18 17:00)
JulianJulian
0
Zwracam honor .Z tych oczywistych powodów przed laty nie zgłosiłem i teraz również nie zgłaszam rekordowych okazów . Ale określenie Przyjezdna stonka jednoznacznie mi się kojarzy z gumofilcem zostawiającym pety na brzegu któremu te łone przejezdne ryby wyłowiajo On co prawda jeździ chętnie na inne łowiska ale wyznaje zasadę co moje to moje a co wasze to nasze.Niestety i z takimi ,,wędkarzami " miałem do czynienia. Którzy chętnie biorą dotację ( przynajmniej brali ) na zarybianie z PZW ( czyli od Nas wszystkich ) na swoje ich zdaniem prywatne grajdoły. Co zaś się tyczy ,,mięsiarstwa" wiem że tacy są ale to jeszcze nie problem w porównaniu do kilometrów siat na Naszych łowiskach - czego przykładem jest Wisła ,dolna Narew i Zalew Zegrzyński .Miesiarzowi można zwrócić uwagę np. nie przeginasz kolego albo od tego sa strażnicy państwowi i społeczni . Natomiast z panem ,,ajentem ", ,,dzierżawcą " itp. swołoczą tak jak i z jego siatami nie podyskutujesz bo jest ( co przerażające ) Q......wa !!!!! na prawie. Kończąc na koniec ten mój przydługi wywód . Wszystko jest kwestią zwyczajnej kultury osobistej i dobrego smaku znam ,,prostych ludzi " z moralnymi zasadami i znam ćwoków , chamów i mięsiarzy z dyplomami - jak widać regół nie ma . Pozdrawiam. (2020-02-18 20:36)
rysioszrysiosz
0
Agdzie petycja aby wprowadzić opłatę ogulnopolską/? A przepraszam mało ry... było by wykarmionych z tych ochłapów. Tak czy inaczej coraz gorzej z tym P.Z.W.............. (2020-02-18 21:11)
SithSith
+2
Nie ma szans na opłatę ogulnopolską, ale o ogólnopolską można by powalczyć. Tyle, że skutek zapewne mizerny, bo takie postulaty już były, ale odbiły się od "betonu" Zarządu "Gówn...ego". (2020-02-19 07:30)
dragon149dragon149
+2
lszkoda się wypowiadać powinna być mozliwość połowu na wszystkich wodach i tyle w temacie ! (2020-02-19 13:03)
voodoomanvoodooman
0
berthold koszt oplacenia slaskiego 282 w tym jest łowienie z lodzi. Porozumienia z opolskim niema i raczej nie bedzie. Oplata za opolskie 175 ale jak masz oplacone katowickie (2020-02-19 20:25)

skomentuj ten artykuł