Porozumienia okręg opolski na rok 2015

/ 1 komentarzy / 2 zdjęć


POROZUMIENIA MIĘDZYOKRĘGOWE DOTYCZĄCE ZASAD WĘDKOWANIA w roku 2015

I. NA WODACH POGRANICZA;

Każdy wędkarz  podczas połowu ryb zobowiązany jest do posiadania zezwolenia uprawniającego do wędkowania na podstawie podpisanego porozumienia.

Wędkarze członkowie Okręgu PZW Opole chętni do wędkowania w innych Okręgach  mogą nabyć zezwolenia w Kołach oraz Biurze Okręgu PZW Opole.

Wędkarze spoza Okręgu PZW Opole chętni do wędkowania w Okręgu PZW Opole mogą nabyć zezwolenia w swoich macierzystych Okręgach PZW.

  1. Okręg PZW Częstochowa 

1. Okręg PZW Częstochowa przekaże Okręgowi PZW Opole 100 sztuk zezwoleń uprawniających członków PZW opiekującym się wymienionymi poniżej wodami do wędkowania na zbiornikach Borki, Kucoby oraz w części obwodu Liswarty: Potoku Łomnickim, Sowczyckim oraz rzece Prąd.

Członkowie Okręgu PZW Opole chętni do wędkowania na ww. części obwodu rybackiego rz. Liswarty nr 1 mogą wykupić składkę na ochronę i zagospodarowanie wód w wysokości 15,00zł uprawniającą do wędkowania.

2. Okręg PZW Częstochowa przekaże nieodpłatnie 100 sztuk zezwoleń uprawniających członków PZW zrzeszonych w Okręgu PZW Opole do wędkowania w części obwodu rybackiego Mała Panew nr 1 na terenie województwa opolskiego.

3. Okręg PZW Opole przekaże Okręgowi PZW Częstochowa 100 sztuk zezwoleń (zawierające zapis o udostępnionym odcinku rzeki) na odcinek Mała Panew od ujścia rzeki Lublinicy do wlotu rzeki Mała Panew do zbiornika Turawa. 

Zezwolenia można nabyć w Kole Olesno Miasto, Olesno Rzemieślnik i w Kole PZW Praszka

  2. Okręg PZW Katowice

 1.Członkowie Okręgu PZW Opole chętni do wędkowania na wodach granicznych Okręgu PZW Katowice -obwód rzeki Odra 1 i rzeki Bierawka 1 wnoszą składkę w wysokości 35,00 zł.

2.Członkowie Okręgu PZW Katowice chętni do wędkowania na wodach granicznych Okręgu PZW Opole -obwód rzeki Kłodnica 2 wraz z Kanałem Gliwickim oraz obwodem rzeki Psina nr 1 wnoszą składkę w wysokości 35,00 zł.

 
3. Okręg PZW Wrocław

 1. Członkowie PZW zrzeszeni w Okręgu PZW Opole mogą wędkować na wodach rzeki Odry poniżej jazu Lipki po obu brzegach rzeki Odry do jazu Zwierzyniec w Oławie wraz z kanałem żeglugowym na wysokości tego jazu.   

2.  Członkowie PZW zrzeszeni w Okręgu PZW Opole mogą wędkować na wodach rzeki Widawy od zapory zbiornika Michalice do granic Województwa Opolskiego.

  1. 3. Członkowie PZW zrzeszeni w Okręgu PZW Wrocław mogą wędkować na wodach rzeki Widawy od zapory czołowej zbiornika Stradomia do granic Województwa Dolnośląskiego oraz po obu brzegach rzeki Odry powyżej jazu w Lipkach do ujścia kanału do rzeki Odry (tzw. „strzałka") w miejscowości Brzeg.

 
4. Okręg PZW Kalisz

  Członkowie PZW zrzeszeni w Okręgu PZW Opole mogą wędkować nieodpłatnie  na wodach rzeki Prosna od źródeł do mostu w Uszycach.

   II. POROZUMIENIA   ZE  SKŁADKĄ  UZUPEŁNIAJĄCĄ.


1. Okręg PZW Sieradz

 - wędkarze członkowie Okręgu PZW Opole chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Sieradz uiszczą w 2015 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 80 zł.

- wędkarze członkowie Okręgu PZW Sieradz chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Opole  (zwyłączeniem wód znajdujących się w użytkowaniu Kół Okręgu PZW z/s w Opolu niewchodzących w skład obwodów rybackich oraz z wyłączeniem Zbiornika Kluczbork i Zbiornika Ujazd) uiszczą w 2015 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 100 zł.

 
2.  Okręg PZW Kalisz

- wędkarze członkowie Okręgu PZW Opole chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Kaliszu uiszczą w 2015 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę 
i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 56 zł.

- wędkarze członkowie Okręgu PZW Kalisz chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Opole (z wyłączeniem wód znajdujących się w użytkowaniu Kół Okręgu PZW z/s w Opolu niewchodzących w skład obwodów rybackich oraz z wyłączeniem Zbiornika Kluczbork i Zbiornika Ujazd) uiszczą w 2015 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 100zł.

  1. Okręg PZW Wałbrzych


- wędkarze członkowie Okręgu PZW Opole chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Wałbrzych  ( z wyłączeniem wód znajdujących się w użytkowaniu Kół Okręgu PZW z/s w Wałbrzychu niewchodzących w skład obwodów rybackich ) uiszczą w 2015 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 100zł.

- wędkarze członkowie Okręgu PZW Wałbrzych chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Opole (z wyłączeniem wód znajdujących się w użytkowaniu Kół Okręgu PZW z/s w Opolu niewchodzących w skład obwodów rybackich oraz z wyłączeniem Zbiornika Kluczbork i Zbiornika Ujazd) uiszczą w 2015 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 100zł.

 
4. Okręg PZW Wrocław

- wędkarze członkowie Okręgu PZW Opole chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Wrocław (z wyłączeniem wód znajdujących się w użytkowaniu Kół Okręgu PZW z/s w Wrocławiu) uiszczą w 2015 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę 
i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 100 zł.

- wędkarze członkowie Okręgu PZW Wrocław chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Opole (z wyłączeniem wód znajdujących się w użytkowaniu Kół Okręgu PZW z/s w Opolu niewchodzących w skład obwodów rybackich oraz z wyłączeniem Zbiornika Kluczbork i Zbiornika Ujazd) uiszczą w 2015 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 100zł.

  5. Okręg PZW Częstochowa

- wędkarze członkowie Okręgu PZW Opole chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Częstochowa w obwodach rybackich  uiszczą w 2015 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 70zł.

- wędkarze członkowie Okręgu PZW Częstochowa chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Opole (z wyłączeniem wód znajdujących się w użytkowaniu Kół Okręgu PZW z/s w Opolu niewchodzących w skład obwodów rybackich oraz z wyłączeniem Zbiornika Kluczbork i Zbiornika Ujazd) uiszczą w 2015 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 100zł.

  6. Okręg PZW Bielsko Biała

- wędkarze członkowie Okręgu PZW Opole chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Bielsko Biała  uiszczą w 2015 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę 
i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 70zł.

- wędkarze członkowie Okręgu PZW Bielsko Biała chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Opole (z wyłączeniem wód znajdujących się w użytkowaniu Kół Okręgu PZW z/s w Opolu niewchodzących w skład obwodów rybackich oraz z wyłączeniem Zbiornika Kluczbork i Zbiornika Ujazd) uiszczą w 2015 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 100zł.

  7. Okręg PZW Piotrków Trybunalski

- wędkarze członkowie Okręgu PZW Opole chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Piotrków Trybunalski  uiszczą w 2015 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 70zł.

- wędkarze członkowie Okręgu PZW Piotrków Trybunalski chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Opole (z wyłączeniem wód znajdujących się w użytkowaniu Kół Okręgu PZW z/s w Opolu niewchodzących w skład obwodów rybackich oraz z wyłączeniem Zbiornika Kluczbork i Zbiornika Ujazd) uiszczą w 2015 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 100zł.

  8. Okręg PZW Katowic
 - wędkarze członkowie Okręgu PZW Opole chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Katowice uiszczą w 2015 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę 
i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 70 zł.

- wędkarze członkowie Okręgu PZW Katowice chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Opole (z wyłączeniem Zbiornika Kluczbork, Zbiornika Ujazd i zbiornika Dębowa) uiszczą w 2015 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę 

i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 100zł.http://www.pzw.org.pl/opole/wiadomosci/107351/64/porozumienia_miedzyokregowe_dotyczace_zasad_wedkowania__w_roku_2

 


5
Oceń
(6 głosów)

 

Porozumienia okręg opolski na rok 2015 - opinie i komentarze

kazik45kazik45
0
Gorzów Wlkp. nie ma porozumień na 2015 ? (2015-01-21 10:35)

skomentuj ten artykuł