Porozumienie strefowe okregów

/ 5 komentarzy

Najnowsze informacje dotyczące strefy I. 14-go listopada w czwartek w Stanicy wędkarskiej w Darłowie, spotkali się przedstawiciele Okręgów, którzy podpisali umowę o wzajemnym udostępnieniu swoich wód dla członków Strefy. Umowa została zawarta na lata 2014 – 2017. W ramach tegoż porozumienia okręgi udostępniają do wędkowania swoje wody ogólnie dostępne dla wszystkich przynależnych okręgów na podstawie aktualnej składki okręgowej opłaconej w macierzystym okręgu. Jedynie wody użytkowane przez dany okręg na podstawie indywidualnie zawartej umowy dla swoich członków nie będą dostępne dla członków Porozumienia Strefy I.
I to była optymistyczna wiadomość, której druga część brzmi-Do strefy powrócił Okręg Koszaliński:)!!
Niestety by nie było za dobrze chyba najbardziej negatywną informacją z tegoż spotkania jest iż Okręg Szczecin zdecydował się wyjść z porozumienia Strefy I.:(!! Co zaskakujące Władze okręgu Szczecin podejmując decyzje podawały za przykład Okręg Gorzowski i sic. Okręg Koszalin, który właśnie wrócił do porozumienia na liczne wnioski swoich wędkarzy.

Jak widać niektóre okręgi słuchają głosów wędkarzy i reagują a co niektórzy w dalszym ciągu słuchają tylko swoich głosów.
Brawo Koszalin!!!

Reasumując, członkowie kół wędkarskich z n/w okręgów od 1-go stycznia 2014 roku bez dodatkowych opłat będą mogli wędkować w Okręgach: koszalińskim, słupskim, nadnoteckim (pilskim), zielonogórskim, jeleniogórskim, legnickim i wałbrzyskim. Tak trzymać panowie-już wam zazdroszczę.

 


5
Oceń
(8 głosów)

 

Porozumienie strefowe okregów - opinie i komentarze

halski021halski021
0
Nareszcie!Mam nadzieję,że skończyła się wojna na górze między zarządami okręgów SŁUPSKIEGO i KOSZALIŃSKIEGO.Pamiętam czasy , jak był to jeden okręg KOSZALIŃSKI i koledzy z obecnego SŁUPSKIEGO wędkowali bez dopłat na Parsęcie , a koledzy z obecnego KOSZALIŃSKIEGO na Słupi.Potem niestety ,aby tak łowić musieli wnosić dodatkowe opłaty.Najbardziej chyba będą zadowoleni z tego chyba koledzy mieszkający na pograniczu tych dwóch okręgów , którzy byli skazani na podwójne oplaty. (2013-11-18 11:05)
HalnyHalny
0
Niestety z mojego punktu widzenia (Okręg Szczecin) sytuacja nie wygląda tak pięknie-jadąc do rodzinki (dolny śląsk-muszę wykupić dodatkowe opłaty, jadąc na ulubione wody koszalińskie-muszę wykupić dopłaty. Logicznie rzecz biorąc a przemawia za tym ekonomia-najlepiej jest wykupić składkę w okręgu koszalińskim, wtedy mam 7 okręgów w jednej opłacie , potem zrobić 50%-tową opłatę na szczecin i mam 8 okręgów w tym swój za ok 300 zł. Opłacając składkę w szczecinie (ok 230 zł) za każdy dodatkowy okręg muszę słono dopłacić ponad 150 zł. więc ekonomia jest prosta. Szkoda bo Szczecin wielu wędkarzy straci na rzecz Koszalina, Słupska. (2013-11-18 11:19)
halski021halski021
0
Zbliżają się zebrania sprawozdawcze w kołach.Naciskajcie waszych delegatów na zjazd okręgowy , oraz wnioskujcie na zebraniach o powrót do strefy. (2013-11-18 20:58)
HalnyHalny
0
No i było zebranie prezesów kół i skarbników. Niestety konwersacja raczej jednostronna pomimo konstruktywnych pytań. Odpowiedź jaką uzyskałem na moje wątpliwości co do wyjścia ze strefy była dość powikłana i zrozumiałem z niej że zarząd okręgu zawiesił członkostwo na okres 1-go roku w ramach eksperymentu finansowego i po roku obiecali pochylić się nad wynikami finansowymi i jeszcze raz zastanowić się nad powrotem lub definitywnym wyjściem ze strefy.:( (2013-12-01 20:03)
sebus78sebus78
0
PZW jaka sama nazwa wskazuje to POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI.Wszystkie wody pzw też należą do nich a my wędkarze nie możemy łapać za jedną oplatę na wszystkich wodach.Chory system.Powinni się nazywać Okregowy Związek Wędkarski i wtedy byłoby wiadomo za co się płaci (2014-01-07 20:24)

skomentuj ten artykuł