Porządek wędkarski - ogólny sprzęt wędkarski

/ 4 komentarzy / 9 zdjęć


Częstym problemem wędkarzy jest bałagan. W sumie to nie taki ogromny problem.Ale bardzo często przeszkadza.Wszystko wrzucane razem do worka albo teczki nie jest najlepszym rozwiązaniem.Nieodpowiednie przechowywanie sprzętu wędkarskiego utrudnia nam dostęp do wybranej rzeczy musimy wszystko wywalić, żeby wyją co tam chcemy.Na dodatek możemy połamać swoje spławiki, poobijać woblery,pogubić drobne przedmioty a potem rozciąćc sobie palca o haczyk który gdziś się zapodzieje.

Ja w tym artykule chciałem przedstawić wam drodzy wędkarz mój sposób na uporządkowanie sprzętu.Oto on: Cały drobny sprzęt czyli haczyki, krętliki, agrafki, stopery, cięzarki itp.możemy włożyć do niedużego pudełka np po śledziach. Jeśli korzystamy z tego typu pudełek,a są dobre polecam pudełka po sałatkach śledziowych firmy Lisner.Pudełka są z grubego plastiku i szczelną pokrywą. Inny sprzęt jak imadełka, wypychacze, scyzoryk, itp. też wciśniemy w takie pudełko.( patrz zdjęcie: 1 ,2 ,3 ). Wszelkie opakowania od zyłek są najczęściej o okrągłym albo kwadratowym kształcie więc dobrym rozwiązaniem będzie małe wiaderko. Żyłki idealnie pasują do takiego wiaderka i dużo ich tam zmieścimy ( patrz zdjęcie: 4 ).

Kolejną sprawą są spławiki bardzo łatwo moga się połamać będąc przechowywane w nieodpowiedni sposób, najlepsze będą tuby na spławiki, można je bardzo łatwo zrobić samemu na dodatek w pięć minut, taki sposób możecie zobaczyć w moim wpisie ,,Pojemnik na spławiki - zrobiony własnoręcznie'' ( patrz zdjęcie: 5 ). Ważnym elementem są też przynęty sztuczne - tu beż wątpienia najlepsze będa pojemniki na przynęty sztuczne, jest w nich wiele komór, przez to możemy trzymać każdy rodza gum oddzielnie bez możliwości zafarbowania się jednej od drugiej.Oczywiście można w nich też przechowywać woblery, odrotówki, wahadłówki, pilkery ,itp. ( patrz zdjęcie: 6 ).

Według mnie lepiej jest przechwoywać sprzęt wędkarski w pojemnikach w plecaku wędkarskim niż w teczkach. Miałem teczkę i byłem z niej zadowolony ale do czasu, bo jakie kolwiek przechylenie teczki na bok czy inaczej to wszystko w teczce jest poprzewracane.A w takich małych ciasnych pojemnikach nie. Wsztstko zajmuje mało miejsca i spokojnie się mieści w takich plecakach ( patrz zdjęcie: 7 ).Polecam krzesełka wędkarskie razem z dołączonym plecakiem wędkarskim - nieprzemakalnym. Takie krzesełko możeny nośic na plecach i ręce mamy wolne no jedną rekę bo w drugiej mamy wędkę.Takie coś sie przydaje jak się przedzieramy przez krzaki gdzieś na łowisku. Na dodatek takie krzesełko po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca.( zdjęcie: 8 , 9 ). Myślę ze ten arykuł pomoże wielu wędkarzom uporządkowac swoj sprzęt. Połamania kija.

 


4.1
Oceń
(34 głosów)

 

Porządek wędkarski - ogólny sprzęt wędkarski - opinie i komentarze

użytkownik31907użytkownik31907
0
ciekawy artykuł i pomysł ja kupilem sobie w sklepie budowlanym ogromna skrzynie i wszystko mi sie miesci;p
(2010-04-12 11:50)
marek.horakmarek.horak
0
Witam,
ja także pilnuję porządku w swoim sprzęcie i chyba nie znam nikogo,kto z moich kolegów nie robi tego samego. Oprócz pudełek oferowanych na rynku ( np. pudełko w kształcie żółwia firmy jaxon,które świetnie nadaje się na haczyki;P) używam pudełek np. po ciastkach czy cukierkach. świetnie zdają egzamin,a są tańsze;P Przydatny artykuł dla wędkarzy-bałaganiarzy;D
Pozdrawiam.
(2010-04-12 14:42)
użytkownik14338użytkownik14338
0

Zdecydowaną większość swoich rzeczy przetrzymuję w wędkarskich skrzyniach. Korzystam z 3.
1 dużej i 2 małych. Jedną z mniejszych zwykle mam przygotowaną na kolejną wyprawę, tak aby w każdej chwili wyruszyć. W większej z kolei- niepotrzebny w danej sytuacji sprzęt i elementy zapasowe.

 

Zastanawiam się czy zamykane na wieczko pudełka rzeczywiście zdają egzamin w dłuższej perspektywie.
Z mojego doświadczenia wynika, że tak szczelne zamknięcia sprzyjają albo wilgotnieniu elementów, albo „kruszeniu” się spajanych klejem w zbyt suchych warunkach.

 

Przechowując sprzęt w domu nie korzystam z tak szczelnych zamknięć zapewniając swobodną rotację powietrza.

(2010-04-12 23:40)
użytkownik18880użytkownik18880
0
Wszystko super pięknie ładnie Mój sposób na narzędzie wędkarskie jest prosty kupiłem w sklepie dwie skrzyneczki budowlane (najmniejszy model jaki był) pierwszą mam do akcesorii spławikowych drugą natomiast do spiningowych nic nie ma prawa się zgubić
(2010-04-13 15:36)

skomentuj ten artykuł