Potyczka na tyczki i baty

/ 5 zdjęć


W sportowej imprezie wzięło udział 28 osób.
Zawody otwarcia sezonu miały odbyć się na zbiorniku „Grójec”, jednak dobre przygotowanie stanowisk oraz wyniki osiągnięte w dniu 1.05. sprawiły, że po konsultacjach zawody przenieśliśmy na „ROGAL”.
Sezon spławikowy rozpoczęliśmy zawodami z cyklu „Grand Prix’2017” rywalizacją o puchar firmy „MANAGER” Kutno Mirosława Piątka, który pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Spotkaliśmy się nad zbiornikiem „ROGAL”. Po otwarciu zawodów i powitaniu wszystkich obecnych : zawodników i kibiców dalsze prowadzenie przejął sędzia, który przypomniał regulamin oraz zwrócił uwagę na sprawy bezpieczeństwa w trakcie zawodów. Sponsor i współorganizator Mirek Piątek dziękując za przybycie poinformował o jakie trofea walczymy oraz zaprosił na wspólny posiłek po zawodach. Teraz już tylko losowanie stanowisk, rozpoczęcie ostatnich przygotowań i oczekiwanie na sygnał do rozpoczęcia nęcenia. Wreszcie pada drugi sygnał oznaczający początek trzygodzinnej rywalizacji. Są pierwsze rybki ale szału nie ma. Wiatr momentami nieźle wieje a deszcze co chwila padają. Kiedy trwa walka wędkarskich przyjaciół Skarbnik Koła Ela Grzybowska wraz z dwiema sympatyczkami Koła przygotowują wspólny posiłek : Udo na gorąco, pomidor oraz różne dodatki. Pada sygnał zakończenia rywalizacji i  rozpoczyna się ważenia ryb. Jeszcze chwila oczekiwania na ewentualne protesty i znamy ogłasza wyniki, a sponsor Mirek Piątek wręcza puchary i upominki.
Wyniki dzisiejszej rywalizacji :
1.Kol. Szymon Błaszczyk – 2.240 pkt.
2.Kol. Tomasz Rusinkiewicz – 2.070 pkt.
3.Kol. Marek Gralewski – 1.980 pkt.
4.Kol. Wojciech Pierzchała – 1.490 pkt.
5.Kol. Łukasz Książek – 1.480 pkt.
6.Kol. Antoni Batorski – 1.420 pkt.
Złowiono 18,52 kg. Wszystkie rybki wróciły bezpiecznie do wody.
Teraz nastał czas na wspólny posiłek, przyjacielskie rozmowy i snucie planów wędkarskich na bieżący sezon.
Klasyfikacja „GP’17” po dwóch rozegranych zawodach :
Kol. Błaszczyk Szymon – 42 pkt.
Kol. Wojciech Pierzchała – 40 pkt.
Kol. Mikołaj Derej – 38 pkt.
Kol. Saczuk Przemysław – 37 pkt.
Kol. Stanisław Saczuk – 31 pkt.
Kol. Antoni Batorski – 30 pkt.
Najbliższe zawody klasyfikacyjne do „GP’17” to XXIX Morskie Mistrzostwa Koła planowane w dniu 21.05. z pokładu kutra „KOMANDOR” w okolicach Władysławowa.
 

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

Potyczka na tyczki i baty - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł