Powtórne patrole naszych wód

/ 4 komentarzy / 7 zdjęć
  • konto usunięte
W godzinach nocnych dnia 14.08.2012 i w godzinach popołudniowych dnia 15.08.2012 roku strażnicy Społecznej Straży Rybackiej PZW Kamienna Góra przeprowadzili kontrole wód powiatu. Do przeprowadzenia kontroli użyto samochodów prywatnych, jednostki pływającej, noktowizora, lornetek.Szczególną uwagę zwracano na porządek panujący na stanowiskach wędkarskich i przestrzeganie Ustawy o Rybactwie Śródlądowym i RAPR. Podczas przeprowadzania kontroli w godzinach nocnych stwierdzono wielu wędkujących na zbiorniku Bukówka i Sędzisław.Skontrolowano 37 wędkarzy i ujawniono trzy osoby uprawiające amatorski połów ryb na 3 wędki . Tłumaczenie wędkujących na trzy wędki były różne „bo ryba nie bierze”, „ bo nie zdążyłem ściągnąć drugiej wędki”. Podczas przeprowadzania patrolu w godzinach popołudniowych dnia 15.08.2012 roku stwierdzono bardzo dużą ilość osób przebywających nad zbiornikiem wodnym Bukówka. Większość z nich stanowili ludzie zażywający słonecznych kąpieli .Na zbiorniku wodnym obowiązuje zakaz kąpieli i wstrząsającym widokiem były osoby pływające bardzo daleko od brzegu. Taka właśnie lekkomyślność na tym zbiorniku kończyła się wielokrotnie utonięciem. Nasze słowa wypowiadane w ich kierunku aby popłynęły do brzegu bo ich zachowanie może doprowadzić do tragedii kończyło się w wielu przypadkach nie miłymi epitetami.Skontrolowano 43 wędkujących . Ujawniono 3 osoby uprawiające połów ryb nie posiadających do tego żadnych uprawnień i 1 osobę łowiąca ryby na trzy wędki . Ta trzecia wędka przykuła naszą ciekawość drewniane świeżo wycięte podpórki. Jednak wędkujący stwierdził, że już tam były więc położył na nich wędkę.Rozdano już tradycyjnie wędkarzom wizytówki z numerami telefonów do strażników aby w razie potrzeby mogli się z nimi skontaktować . W najbliższym czasie zapowiadane są dalsze kontrole naszych wód.

http://www.spoleczna-straz-rybacka.com.pl/

 


4.8
Oceń
(21 głosów)

 

Powtórne patrole naszych wód - opinie i komentarze

ferozaferoza
0
Aktywność i zakres godne uznania. I jeszcze do tego "nocka też"... Pełen szacunek. Z życzeniami wytrwałości i spotkań tylko z sympatycznymi wędkarzami... pozdrawiam. (2012-08-17 06:23)
ZielanZielan
0
Szkoda, że w moim rejonie nie ma tylu kontroli, ale czego oczekiwać kiedy pod straż rybacką podlega ponad 100 jezior i kilka rzek, a nie jak wyżej tylko kilka zbiorników. (2012-08-17 12:21)
Krzys8484Krzys8484
0
Brawo Mirku oby więcej takich ludzi jak ty z takim sercem i zamiłowaniem ożywić straż rybacką , super stroje macie i super wyglądacie pozdrawiam (2012-08-26 17:26)
gregor7979rgregor7979r
0
pozdrowienia dla kolegów ,udanych akcji (2012-09-29 21:24)

skomentuj ten artykuł