Pożegnanie Lata 2019

/ 4 zdjęć


Z pogodą tego dnia trafiliśmy w punkt więc spławikowe Pożegnanie Lata inspirowało do udanych połowów. Lato godnie nas żegnało, pomimo iż to już środek września. Zawodnicy już od rana z niecierpliwością oczekiwali na te zawody, które miały pokazać jaką rybą uraczy nas łowisko jeziora Starzyc w Chociwlu, na które zaprosiliśmy zawodników w dn. 14.09.2019r.

Wszyscy zawodnicy, których w szranki stanęło 37 w tym 4 juniorów oraz koleżanka Jagoda, rozpoczęli batalię w kolejnych tegorocznych zawodach z cyklu GPX. Wszyscy po wakacyjnej przerwie i kilku zawodach towarzyskich chcieli poprawić swoje miejsca w ogólnej klasyfikacji o miano Wędkarza Roku.

Od rana mogliśmy podziwiać wschód i delektować się pierwszymi promieniami słońca z kawką i nie tylko słodkim ciastem w ręku, które to przygotował jak zwykle nasz mistrz cateringu kolega Jerzy.

Po rozlosowaniu stanowisk zawodnicy mieli trochę czasu na ogarnięcie sprzętu, przygotowanie zanęt i przynęt, bo i łowisko raczej nowe a i rybostan zróżnicowany i nie każdy z zawodników miał wcześniej okazję zapoznać się z łowiskiem.

Rywalizacja, mimo iż pogoda wakacyjna była zacięta i nikt nie odpuszczał, liczyła się każda zdobycz i pomimo wielu narzekań na niewłaściwie dobraną przynętę czy przygotowane zestawy wszyscy do ostatniego sygnału liczyli na wyjątkowy okaz, który pozwoliłby na wygraną. I jak się okazało można było powalczyć, bo ryba dopisywała. Trafiały się leszczyki ale dominująca rybą była ładna płoć, choć niektórzy narzekali na nieprzebrane morze uklei, która była wyjątkowo dorodna niczym moskaliki

Komisja sędziowska miała co robić, bo 99% zawodników było obłowionych. Dzięki sprawnej pracy i pomocy naszych juniorów podczas ważenia, wszyscy mogli na spokojnie zwinąć sprzęt i bez pośpiechu przejść do strefy organizacyjnej, gdzie można było delektować się gorącymi flaczkami przygotowanymi przez Jerzego. Po podliczeniu punktów i zakończonej konsumpcji Prezes Koła podsumował zawody oraz wręczył nagrody gratulując wszystkim wędkarzom osiągniętych wyników a w szczególności juniorom, którzy potrafili odnaleźć się na nowym łowisku.

Wyniki najlepszych zawodników przedstawiły się następująco:

Kategoria Juniorów:

1. Dariusz Krus – 1985 pkt

2. Patryk Dalke – 1960 pkt.

3. Gracjan Kuśmirek – 1205 pkt.

Kategoria Kobiet:

1. Jagoda Markanicz – 5290 pkt.

Kategoria Seniorów:

1. Robert Molski – 7125 pkt.

2. Marcin Siedlecki – 4335 pkt.

3. Jarosław Biryłko – 4310 pkt.

Zwycięzcom gratulujemy uzyskanych wyników a wszystkim uczestnikom życzymy wędkarskich sukcesów w kolejnym sezonie zawodów z cyklu GPX.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszej stronie w galerii zdjęć lub bezpośrednio pod adresem:

https://drive.google.com/drive/folders/1iuude6oI6ZnntVHYJJcK6IDTIgGiygme?usp=sharing


 


 


 


 

 


5
Oceń
(6 głosów)

 

Pożegnanie Lata 2019 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł