Zaloguj się do konta

Pożegnanie Lata 2015 Kolejarz Stargard


Lato jak gdyby powoli odpuszczało pozwalając wędkarzom cieszyć się pobytem nad wodą. W dniu 19.09.2015 Koło nr 45 Kolejarz Stargard zorganizowało   towarzyskie gruntowe zawody wędkarskie dla członków koła. Zawody mające na celu poza towarzyskim spotkaniem rozwijanie umiejętności w różnych technikach łowienia, oraz zapoznania z nowościami zarówno w sprzęcie jak i samej specyfice łowienia z gruntu.

Zawody odbyły się na niewielkim jeziorze Kiczarowskim dlatego ilość zawodników była ograniczona możliwościami zorganizowania stanowisk. Pogoda zaskoczyła „in plus” rozpieszczając od samego rana słońcem i letnia jeszcze bryzą.

W zawodach uczestniczyło 27 seniorów, oraz 3 juniorów. Zarówno w jednej jak i drugiej grupie rywalizacja była dodatkowym elementem przyjemności łowienia.

Stosowano różne techniki połowów od popularnych koszyków, sprężyn, poprzez lekkie zestawy samo zacinające, drgającą szczytówkę, feederka z bombkami, methodę jak również metodę włosową. Każdy starał się pokazać swoje doświadczenie jak i wiedzę oraz umiejętności w łowieniu gruntowym. Czas spędzony nad wodą to zawsze czas efektywny jak nie w połowach to w samopoczuciu czy spotkaniach towarzyskich dlatego wszyscy zawody uznali za udane i mogli cieszyć się wymiana doświadczeń. Ciekawostką było iż nie wszyscy zawodnicy zdecydowali się na łowienie na dwa wędziska a mimo to zajęli wysokie miejsce w klasyfikacji.

Zwycięzcy w  kategorii Juniorów:

1.Adam Belka  

2.Eryk Marciniak

3. Sebastian Dziedzic 


Zwycięzcy w kategorii Seniorów:


1.Marcin Siedlecki

2. Grzegorz Michalski i Zdzisław Piotrowski.

4.Aleksander Bagiński

5.Roman Gąsowski

6.Józef Walicki

7.Marcin Szyłobryt

8.Marian Buciak

9.Bogusław Świniarski

10. Dariusz Przybyłowski


Poczęstunkiem dla zawodników zajął się kol. Jurek, który wraz z kol. Tadeuszem tym razem dla uczestników zawodów przygotowali wyśmienitą wojskową grochówkę. Zawody zakończono gratulacjami dla zwycięzców oraz wręczeniem upominków dla zawodników przez Prezesa Koła kol.Zbigniewa Kowalczyka. Wspólne zdjęcie uwieńczyło zawody.


Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny udział w zawodach, sędziom za duże zaangażowanie i profesjonalne podejście to organizacji zawodów. Jednocześnie zapraszamy na nasze kolejne imprezy wędkarskie.


Do obejrzenia zdjęć zawodów zapraszam do galerii zdjęć na naszej stronie: www.kolejarz-stargard.wedkuje.pl    oraz bezpośrednio pod linkiem: http://1drv.ms/1gDlcYM

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej

Siła muchy

Zakończyliśmy dnia 22 sierpnia w naszym Kole Garnizonowym sezon muchowy 2…