Praca na rzecz młodzieży Koła 109 Metalurg Kutno


Powracamy po okresie zastoju w pracy na rzecz dzieci i młodzieży w okresie pandemii. Podjęliśmy próbę reaktywacji szkoleń i egzaminów na kartę wędkarska wśród młodzieży ze szkół podstawowych naszego rejonu działania. Gmina Kutno ogłosiła konkursy z różnych dziedzin do zrealizowania zadań na rzecz mieszkańców swojej gminy. Wystąpiliśmy z propozycją zadania pn. „Czas na zdrowe hobby – zdobywamy kartę wędkarską”. Nasza oferta pomyślnie przeszła przez warunki konkursu .
Zadanie realizujemy wspólnie z Gminą Kutno pod patronatem i z pomocą pani Wójt Gminy Kutno Justyny Jasińskiej. Z panią Justyną Jasińską realizujemy wiele wspólnych projektów od kilku lat, które dotyczą problemów ekologii, zdrowego trybu życia i propagowania sportu wędkarskiego.
Zadanie obejmie wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Kutno oraz dzieci pracowników samorządowych i radnych gminnych.
Rozpoczęliśmy od szkolenia w Katolickiej Szkole Podstawowej w Wierzbiu. Następnie zrealizujemy program w pozostałych szkołach gminy. 13 czerwca w obecności pani Wójt otwarliśmy szkolenia w szkołach podstawowych w Strzegocinie i Wroczynach.
Zadanie polega na zorganizowaniu szkolenia oraz egzaminu na kartę wędkarską. Pracujemy w oparciu o przepisy dotyczące amatorskiego wędkarstwa na słodkowodnych wodach polskich jak również wodach morskich. Przygotowaliśmy broszury z wyciągiem z polskich akt prawnych dotyczących wędkarskie rekreacji, zamieściliśmy rysunki najbardziej popularnych ryb wśród wędkarzy oraz przykładowe pytania egzaminacyjne. Jest notatka o wodach na terenie gminy Kutno oraz bezpieczeństwie nad wodą. Przekazaliśmy w broszurze krótką informację o PZW, OMPZW oraz o naszym kole, które w tym roku obchodzi jubileusz 45 – lecia działalności.
 

 


5
Oceń
(3 głosów)

 

Praca na rzecz młodzieży Koła 109 Metalurg Kutno - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł