Prace osobiste WKW TROĆ

/ 11 zdjęć


     Jak to w wojsku, gdzie podstawą działania jest planowanie- nie może być inaczej w Wojskowym Kole Wędkarskim. Zgodnie z harmonogramem spotkaliśmy się dnia 9 kwietnia na naszej stanicy na polanie nad łowiskiem Karolewo Czarne aby wypełnić swój obowiązek pracy osobistej na rzecz naszej społeczności.

   Tematem przewodnim były prace mające wpływ na bezpieczeństwo wędkujących czyli naprawa naszych pomostów wędkarskich oraz prace typowo konserwacyjno- porządkowe naszej infrastruktury polanowej czyli malowanie szlabanu, masztu, doprowadzenie po okresie zimowym do porządku otoczenia naszej wody.

   Godzina ósma- krótkie sprawdzenie obecności i kierownik dzisiejszych prac, niezawodny kol. Tadeusz sprawnie przydzielił zadania do wykonania dla poszczególnych 2-3 osobowych brygad. A było co robić- dojście do jednego pomostu odbudowaliśmy praktycznie od podstaw, w innych wystarczyło pouzupełniać i powymieniać zmurszałe deski. Jak zawsze podczas prac dwie ekipy zrobiły „kurs” dookoła wody aby wyzbierać to, co po zimie wyłoniło się z przerzedzonych trzcin, czyli puszki, opakowania po zanętach itp. Budujące jest to, że z roku na rok tych śmieci jest jakby mniej...

   Cztery godziny minęły nie wiadomo kiedy- wszystkie zadania zostały wykonane na pięć z plusem, teren został należycie przygotowany do sezonu 2016, na zakończenie oczywiście gorąca kiełbaska „z patyka”- smakowała wyśmienicie. 

 


5
Oceń
(9 głosów)

 

Prace osobiste WKW TROĆ - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł