Pracowity wrzesień w Kole Nr 14

/ 6 zdjęć


Wrzesień w goleniowskim Kole Nr 14 „Okoń” upłynął nie tylko pod znakiem wędkowania, ale również sprzątania. Sprzątanie jak co roku realizowane jest przez władze i organy koła bo niestety chętnych do pomocy przy tego typu działaniach nie ma. Wielu użytkowników naszych wód ostentacyjnie wskazuje i krytykuje to zjawisko, ale mniej chętnie coś z tym robi.

W ostatnim czasie posprzątaliśmy jezioro Budzieszowskie ( Krakus ) i jezioro Rozgwiazda. Przy tym drugim  zebraliśmy aż 22 worki, każdy o pojemności 150 litrów. Oczywiście śmieci nad wodą pozostawiają nie tylko wędkarze. Wielu ludzi  korzystający ch  z uroków natury w dalszym ciągu nie zmienia swoich negatywnych nawyków. Większość pozostawia po sobie ślady pobytu nad wodą w postaci znacznych ilości różnych śmieci.  Najwyższy  czas uświadomić sobie, że każdy z nas ma istotny wpływ na  tworzenie otaczającej nas rzeczywistości. Czy tak trudno jest  pozostawić po sobie porządek? Zastanówmy się nad tym zanim  zostawimy śmieci w miejscu z którego będzie chciał skorzystać  ktoś inny.

Wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie w obie akcje sprzątania, a leśniczemu Leśnictwa Maszewo dziękuję za deklarację przetransportowania śmieci znad jeziora Krakus na wysypisko.

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

Pracowity wrzesień w Kole Nr 14 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł