Pracowity październik

/ 6 zdjęć


Podobnie jak w latach poprzednich okres jesienny w Kole PZW ”Okoń” w Goleniowie jest bardzo pracowity. Wcześniej informowałem, że w dość spontanicznej akcji posprzątaliśmy brzegi jeziora Lechickiego. Akcja na tyle była konieczna, że postanowiliśmy również posprzątać kolejne jezioro będące pod opieką naszego koła wędkarskiego. W dniu 16 października zorganizowaliśmy
sprzątanie jeziora Budzieszowskiego połączone z zawodami wędkarskimi władz Koła „Okoń”. Tego dnia zebraliśmy 18 worków śmieci. Po akcji sprzątania przeprowadzone były zawody, które wygrała Teresa Banachewicz, nieznacznie wyprzedzając Czesława Buska.

13 października oba jeziora zostały zarybione linem. Do jeziora Lechickiego wpuszczono 100 kg lina, a do jeziora Budzieszowskiego 50 kg.

20 października do jeziora Budzieszowskiego wpuszczono 100 kg karpia.

Nie są to pierwsze w tym roku zarybienia i z pewnością nie ostatnie. Obecnie na stawach hodowlanych Okręgu PZW Szczecin znajdujących się w Goleniowie trwają odłowy ryb, które są również głównym materiałem zarybieniowym naszych wód. Jak określono tegoroczne odłowy są pomyślne w związku z czym należy mieć nadzieję, że zarybień będzie więcej niż w roku ubiegłym.

Pozdrawiam.

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

Pracowity październik - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł