Prawidłowe nawiajnaie żyłki na szpulę

/ 4 komentarzy / 4 zdjęć



O nawijaniu żyłki na kołowrotek jest bardzo dużo wpisu na blogu. Nie wielu jednak kolegów wędkarzy zwróciło uwagę na prawidłowe nawijanie żyłki na szpulę kołowrotka . Nie może być co jest rzeczą oczywistą załamana , ale też zbyt mocno bezpośrednio dociskana podczas nawijana , ponieważ w tym miejscu wytwarzana gorąca temperatura powoduje zmniejszenie wytrzymałości i oparzeniu palca. Wtedy zdarza nam się narzekać na jej jakość nie widząc w tym własnej winy.
1 Żyłka podczas nawijania nie może być załamana
2 Nie może być mocno dociskana, aż się zrobi gorąca - bo w tym miejscu będzie osłabiona.
3 Ważne też jest podczas nawijania nowej żyłki na szpulę kołowrotka upewniając się, czy żyłka nawija się w tym samym kierunku, w jakim schodzi ze szpuli.




 


4
Oceń
(26 głosów)

 

Prawidłowe nawiajnaie żyłki na szpulę - opinie i komentarze

witiakwicol1witiakwicol1
0
Trafne spostrzeżenie i dobre rady a szczególnie dla nowicjuszy bo potem żyłka skręca się więc na wodzie wygląda  jak spirala.Pozdrawiam.
(2010-11-13 21:18)
JNWRLJNWRL
0
Ja słyszałem ,że w czasie nawijania żyłki dobrze jest aby była mokra.
(2010-11-16 16:59)
blutublutu
0
Tak myślę ,że to jest dobry pomysł z mokrą żyłką.
(2010-11-17 08:43)
koleskoles
0

to sie róznia nasze opinie bo ze wszystkich porad co do nawijania zylki zawsze było że zyłka musi sie odwijac w kierunku odwrotnym do wskazówek zegara a na kolowrotku nawija sie zgodnie ze wskazówkami. D.A.M - owskie żyłki maja nawet specjalne szpulki z jednej strony szpulka jest okrągla z drugiej ośmiokątna po to własnie zeby kłaść szpule na tej ośmiokątnej żeby żylka odwijala sie odwrotnie niż nawijała na kolowrotek.Więc nie wiem skąd takie rady Kolegi.

 

(2011-10-11 18:41)

skomentuj ten artykuł