Prezent dla wędkarza

/ 5 komentarzy

Nieubłaganie zbliża się okres gorączki przedświątecznej. Niezależnie od tego, czy chcemy obdarować kogoś z okazji Mikołajek, Świąt Bożego Narodzenia a nawet Nowego Roku to aktualne pozostaje pytanie co kupić aby obdarowana osoba była naprawdę zadowolona? Nie da się ukryć, że z pytaniem tym zwracają się do nas głównie panie, które wiedząc o pasji swoich partnerów chcą dobrać taki prezent aby spełnił on ich marzenia. Dlatego postanowiliśmy pomóc wszystkim tym, którzy szukają pomysłu, sugestii na coś sprawdzonego ale jednocześnie pomysłowego czego pewnie obdarowany jeszcze nie posiada.

Aby ułatwić przygotowany przez nas przegląd propozycji podzieliliśmy je na dwie grupy w zależności od przeznaczanego budżetu "mikołaja" oraz w podziale na preferowaną metodę połowu obdarowywanego. Przy czym ustaliliśmy górną granicę na 500 zł. Jeśli ktoś szuka czegoś droższego niech napisze do nas priv lub zadzwoni pod numer podany na stronie sklepu I tu drodzy "mikołaje" lub "śnieżynki" musicie zabawić się w małego detektywa. Aby dobrać naprawdę pasujący prezent musicie przynajmniej wiedzieć jaką metodę łowienia preferuje Wasz obdarowywany. To trochę jak z silnikami benzynowymi lub diesla - niby i to i to jest silnikiem ale jednak paliwo zupełnie inne i charakterystyka pracy i wiele innych rzeczy. Dlatego na początek przygotowaliśmy Wam kilka pytań naprowadzających - takich, których nie musicie zadawać obdarowywanemu, ale na które odpowiedzi sami możecie znaleźć. Oto one:

1. Jakie Wasz wędkarz łowi ryby? - możecie to sprawdzić np. na jego profilu na facebooku lub galerii zdjęć, być może Wam wysyłał. Jeśli to ryby drapieżne: szczupak, okoń, sandacz - najprawdopodobniej preferuje metodę spinningową, jeśli duże ryby spokojnego żeru: karp, amur, tołpyga, leszcz - najprawdopodobniej preferuje metodę gruntową czyli feeder lub picker, jeśli łowi tylko karpie - metodę karpiową, jeśli łowi małe ryby: płocie, krąpie, ukleje, liny - najprawdopodobniej łowi metodą spławikową (match).

2. Czy Wasz wędkarz wyjeżdża na kilkudniowe wyjazdy biwakując na miejscu? - ma do tego sprzęt w postaci namiotu, łóżka lub fotela, itp. - najprawdopodobniej łowi metodą karpiową lub gruntową.

3. Czy Wasz wędkarz łowi głównie z łodzi lub pontonu? - sam taką posiada lub umawia się z kolegami na takie wyjazdy - najprawdopodobniej łowi metodą spinningową.

4. Czy Wasz wędkarz przygotowuje w domu zanęty? - ma paczki z pachnącymi "paszami", opakowania z kulkami o różnych zapachach i kolorach oraz dodatki do tego - najprawdopodobniej łowi metodą gruntową lub karpiową

5. Czy Wasz wędkarz bierze udział w zawodach na które zabiera wiaderka, przygotowuje wcześniej zanętę i zabiera ją i różne gotowe w opakowaniach oraz wędki o wielu częściach bez kołowrotka? - najprawdopodobniej łowi na metodę spławikową.

To tylko przykładowe pytania. Można też podpytać kolegów wędkarzy lub dyskretnie zajrzeć do schowka na sprzęt i poszukać znalezionych wędek, kołowrotków itd. w internecie aby sprawdzić do jakiej metody służą. 

Jeśli udało nam się ustalić preferowaną metodę możemy przejść do rekomendacji co do prezentów. Zaczynamy zatem od metody spinningowej - dla przypomnienia łowi się nią ryby drapieżne (szczupak, okoń, sandacz) często z łodzi ale nie koniecznie.

Prezent dla spinningisty.

A. Budżet mniejszy do 150 zł:

- kołowrotek Mistrall Canos - ubiegłoroczna nowość, uniwersalny, lekki kołowrotek spinningowy o nowoczesnym wyglądzie i co ważne z zapasową, aluminiową szpulą  

- wędka Okuma Classic Spin UFR 240cm 10-28g - uniwersalny spinning, który poradzi sobie z każdym polskim drapieżnikiem  

B. Budżet większy do 500 zł:

- kołowrotek Daiwa Ninja 4000 BG LT - nowość tegoroczna w Polsce. Dostępna tylko w wybranych sklepach. Wzbudza ogromne zainteresowanie wędkarzy. I nie ma się czemu dziwić oferuje świetne parametry za całkiem umiarkowaną cenę. 

- wędka Savage Gear Black Savage 231 cm 9-32g - doskonała uniwersalna wędka spinningowa o bardzo atrakcyjnym wyglądzie (czarny mat) 

Dodatkowo ciekawym pomysłem może być zestaw przynęt gumowych Savage Gear z kolorowymi markerami. Za niedużą kwotę otrzymujemy 68 szt. przynęt oraz zestaw kolorowych markerów do dowolnego pokolorowania i nadania unikalności przynętom 


Przechodzimy do sugestii dla zwolennika metody karpiowej - stacjonarnego łowienia karpii.

Prezent dla karpiarza.

A. Budżet mniejszy do 150 zł:

- kołowrotek Okuma Barbarian 30 - dedykowany metodzie karpiowej kołowrotek z systemem wolnego biegu szpuli w przystępnej cenie

- wędka Mistrall Lexus Feeder 330cm 120g 

B. Budżet większy do 500 zł:

- kołowrotek Okuma 8K - jeden z najlepszych kołowrotków karpiowych dostępnych na rynku, doskonałe parametry, świetny design

- wędka Mistrall Aqua Grande Carp 3.9m 2.25lb - flagowy model Mistralla dedykowany metodzie karpiowej, poradzi sobie z największymi okazami


Następne propozycję dotyczyć będą metody gruntowej czyli feedera i pickera.

Prezent dla grunciarza.

A. Budżet mniejszy do 150 zł:

- kołowrotek Mistrall Kronos 60 - duża pojemna szpula, atrakcyjny design  

- wędka Mistrall Lexus Feeder 3.3m 120g - wyposażona w 3 wymienne szczytówki

B. Budżet większy do 500 zł:

- kołowrotek Okuma Axeon Baitfeeder 560 - doskonały kołowrotek gruntowy

- wędka Okuma Ceymar Feeder 3.9m 60-120g - wyposażona w 3 wymienne szczytówki doskonała wędka gruntowa 


Na koniec sugestia prezentów dla pasjonatów metody spławikowej.

Prezent dla spławikowca.

A. Budżet mniejszy do 150 zł:

- kołowrotek Mistrall Aqua Match FD 2000 - wyposażony w specjalną płytką szpulę do metody odległościowej

- wędka Mistrall Aqua Tele Float 4.5m 10-30g - wysokiej jakości wędka teleskopowa (składana teleskopowo) w przystępnej cenie 

B. Budżet większy do 500 zł:

- kołowrotek Okuma Ceymar XT Match 30ms - doskonały kołowrotek matchowy o atrakcyjnym wyglądzie

- wędka Mistrall Aqua Pole 6m 10-30g - doskonała wyczynowa tyczka dł. 6m wykonana z grafitu o wysokiej gęstości


To oczywiście tylko garść sugestii. Jeśli ktoś chciały indywidualnej porady wystarczy do nas napisać lub zadzwonić z pewnością pomożemy. Liczymy również na pomoc i sugestie naszej społeczności wędkarskiej w komentarzach. Piszcie co chcielibyście otrzymać a być może Wasze połowy tu zajrzą i dowiedzą się jaki macie list do Św. Mikołaja ;)     

 


4.6
Oceń
(14 głosów)

 

Prezent dla wędkarza - opinie i komentarze

kabankaban
+4
Brak mi oferty firmy Dragon bo jest sporo wędzisk i kołowrotków w dobrych cenach a o przynętach i innych dodatkach nie wspmnę. (2019-11-27 20:10)
SithSith
+1
Grzesiu, za to jest cały szereg produktów Mistralla. Dragon nie potrzebuje takiej reklamy, reklamują się głównie niechodliwe buble, jakość sama się obroni. Bez obrazy dla pozostałych producentów, których produktysą rodzynkami sugerującymi, że nie tylko Mistrall. ;)) (2019-11-28 06:30)
WedkarzIncognitoWedkarzIncognito
+1
Garść sugestii, a w garści mieści się aż osiem pozycji od Mistralla i ten Kronos aż w oczy kłuje, dramat. Niestety tak już mam że będę piętnował Mistralla, koniec kropka. Sytuacje ratuje Okuma, o której złego słowa póki co nie powiem ;) I bardzo dobrze napisał Sith "jakość sama się obroni". Ps. W moim przysłowiowym liście do mikołaja napewno nie znajduje się sprzęt produkcji Mistralla, prędzej coś spod znaku Shimano, Savage, Daiwa, Okuma, Dam Effzett, Dragon ;););) (2019-11-28 08:58)
andyandy
+1
Ja bym poprosił drogi mikołaju o tą Ninję a najlepiej nową Certatkę LT :))) (2019-11-28 13:39)
spinningista amatorspinningista amator
0
Szczerze to mistral nie najleprza firma kupiłem kołowrotek za 200zł i popsuł się po kilku miesiącach zepsuty hamulec pęknięta rączka pęknięty korpus niekoniecznie wszystkie produkty mistrala są złe ale ja się na tej firmie zawiodłem zwykły jaxon za 60 zł posłużył dłużej miałem też sygnalizatory mistral kupiłem 4 teraz sprawny jest 1 (2019-11-28 23:33)

skomentuj ten artykuł