Prosto z gruntu NR 4 - Płatki owsiane!
  • konto usunięte
Prosto z gruntu NR 4 - Płatki owsiane! – Kopia tekstu!

Metoda drgającej szczytówki zasłużenie zdobywa sobie coraz większą popularność. Aby jednak skutecznie wędkować feederem czy pickerem, warto opanować kilka prostych trików, poznać kilka sposobów na zwiększenie wygody i skuteczności łowienia.

Bardzo dobra przynęta i zanęta na ryby rzeczne i nie tylko. W sprzedaży są na ogół w dwóch wielkościach: zwykłe oraz grubsze, które ze względu na swą wielkość nadają się dobrze również do zakładania na haczyk pojedynczo.
Płatki owsiane przygotowujemy w bardzo prosty sposób, przez sparzenie w sitku wrzątkiem z czajnika. Wystarczy kilka sekund polewania, aby płatki zmiękły na tyle, żeby się je dało założyć na haczyk. Jak długo dokładnie – trzeba ustalić eksperymentalnie. Sparzone płatki można wykorzystać do napełnienia koszyczka zanętowego (po dosypaniu np. białych robaków) lub (dopiero po ostygnięciu!) dodać je do mieszanki, z której zostaną ulepione kule wrzucane w łowisko. W tym przypadku należy je dozować oszczędnie, bo silnie sklejają zanętę. Wymywane z koszyczka lub kul płatki wybornie wabią niemal wszystkie ryby karpiowate. Mniejsze płatki owsiane można również zakładać na haczyk po nieco dłuższym sparzeniu w zwitku gazy. Są wtedy silnie sklejone i można z tak powstałej bryłki wyrywać zwarte kawałki.

Kopia tekstu!

 


1.9
Oceń
(16 głosów)

 

Prosto z gruntu NR 4 - Płatki owsiane! - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł