Prosto z gruntu NR 3 - Ciężarek z oczkiem!
  • konto usunięte
Wędkarstwo gruntowe

Prosto z gruntu NR 3 - Ciężarek z oczkiem! - Kopia tekstu!

Metoda drgającej szczytówki zasłużenie zdobywa sobie coraz większą popularność. Aby jednak skutecznie wędkować feederem czy pickerem, warto opanować kilka prostych trików, poznać kilka sposobów na zwiększenie wygody i skuteczności łowienia.

Ciężarek z oczkiem!

Najprostszy jest zestaw z ciężarkiem na krętliku, założonym przelotowo na żyłkę. Nad obciążeniami zakładanymi przelotowo (oraz na rurce antysplątaniowej) ma przewagę czułości, zwłaszcza w łowiskach z dnem piaszczystym. Piasek, dostając się do ich długich na ogół kanalików, może spowodować zaklinowanie się w nich żyłki, a przez to brak lub osłabienie sygnalizacji brania na szczytówce czy tradycyjnym sygnalizatorze, jak również spłoszenie biorącej ryby dużym oporem.
Opory w czasie brania, gdy żyłka przechodzi tylko przez oczko krętlika, są zredukowane do minimum. Natomiast nie ma sensu stosowanie ciężarka nieprzelotowego, zakładanego „sztywno” na żyłkę. Stawia on rybie duży opór. Jeśli nasza zdobycz się nie spłoszy na wstępie, to próbując odpłynąć z przynętą, prawdopodobnie sama się zatnie ze względu na opór jaki stawia jej ciężarek (koszyczek zanętowy), co odbiera sporą część emocji z wędkowania

Kopia tekstu!

 


2
Oceń
(20 głosów)

 

Prosto z gruntu NR 3 - Ciężarek z oczkiem! - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł