Protokół z WZS Koła 28

/ 13 komentarzy

W załączeniu przedstawiamy projekt protokołu z obrad WZS Koła 28. Czekamy na zgłaszanie ew. poprawek.

 


5
Oceń
(2 głosów)

 Protokół z WZS Koła 28 - opinie i komentarze

chudy028chudy028
0

W istocie zarówno dzisiejszy dzień, jak i te najbliższe, to niewłaściwy czas na wchodzenie na stronę sympatyków K28, a tym bardziej na grzebanie się w dokumentacji walnego zgromadzenia. A zwłaszcza tego, które odbyło się 5 i 20 marca. Tymczasem termin przekazania materiałów do Okręgu mija już we wtorek.

Czyli teoretycznie konsultacje ogłoszone, a tak naprawdę to gra pozorów. Zresztą wszyscy obecni widzieli, że protokół był podczas zebrania sporządzany na bieżąco w laptopie - więc skąd taka zwłoka w publikacji ?...

Ze względu na ów szczególny obecnie czas ograniczę się już tylko do stwierdzenia, że zarząd niezmiennie trzyma swój fason czyli po raz kolejny zachował się byle jak, a do tego niestosownie. I migające powyżej brokatowe jajeczka tego wizerunku nie poprawią.

(2010-04-02 17:22)
Zbig28Zbig28
0

Trudno odnieść się do tak przedstawionego materiału. Toż to bełkot !!!!  Jeden z najważniejszych dokumentów koła został zrobiony " na kolanie ". Do tego chyba podczas sztormu w drodze na łowisko morskie !

Mimo to, kilka uwag zaproponuję :

1. Na WZS przedstawiłem szeroką listę uwag dotyczącą prac zarządu i wykazałem w niej wiele nieprawidłowości, w tym łamania związkowych przepisów. Złożyłem wniosek, aby te uwagi znalazły się w protokole ( przegłosowany pozytywnie ) i wręczyłem je prezydium WZS, aby podczas sporządzania protokołu ułatwić ich naniesienie do protokołu. Był to brudnopis ( co zaznaczyłem w wypowiedzi ),  i teraz ze zdziwieniem przeczytałem, że stanowi on załącznik do protokołu. Nie, te uwagi mają znaleźć się w treści protokołu, a nie stanowić jego załącznik !  To przegłosowaliśmy ! 

 

2. Dlaczego w protokole nie ma chociażby krótkiego opisu zgłoszonych uchwał dotyczących kontynuacji rankingu SW oraz odebrania tytułu mistrza koła w wędkarstwie podlodowym kol prezesowi ? Napisano tylko o takim fakcie, nic nie wspominając o manipulacjach i kłamstwach prezesa ! 

3. Wnioski i uchwały odrzucone przez WZS też powinny mieć swoją numerację i stanowić załącznik do protokołu !

4. Co oznaczają w tekście ostatniej uchwały słowa  cyt." uchybienia administracyjne" ? Cóż to za nowotwór ?????

Poza tym nie może to być UCHWAŁA  ( podobnie jak wszystkie poprzednie ) z powodu braku kworum !!!  Utraconego także na drugiej części zebrania i to z winy dwóch członków zarządu. ( jeden nie przyszedł, a drugi wyszedł w trakcie WZS ! )

5.  Dlaczego nie opisano czego dotyczyło wystąpienie kol. Konopki ( przedstawiciela ZOM PZW, do czego ja się ustosunkowałem i czego dotyczyło głosowanie w tym punkcie ???

Mam jeszcze sporo uwag, niestety trudno je konstruktywnie sformułować wobec takiego knota, który ma się nazywać Protokołem z WZS !  To wy, zarządzie, będziecie się za to wstydzić i zbierać cięgi. Kolejne !

   

(2010-04-02 18:50)
Zbig28Zbig28
0

Przepraszam, jeszcze coś !

Stawiam skrzynkę piwa temu członkowi koła, który z obiektywnych przyczyn nie mógł wziąć udziału w ostatnim WZS i dzięki zamieszczonemu protokołowi czegoś się dowie o jego przebiegu, klimacie, uchwałach i wnioskach, nieprzygotowaniu zarządu do sprawnego przeprowadzenia obrad, wielu przypadkom zaniechań i łamania praw związkowych przez prezesa i zarząd, łamaniu uchwał podjętych przez poprzednie WZS-W, absencji na walnym dwóch członków zarządu, przez co w drugim dniu złamano kworum... Także wprowadzenia swego czasu cenzury na portalu ! I jeszcze wielu ciekawych zdarzeń.

... niech będzie, stawiam drugą....

Witam z radością na tej stronie zbanowanego niedawno z naszej społeczności kol. chudy028.

Na razie to chyba jedyny pozytywny efekt dyskusji na WZS.  Mam jednak nadzieję, że nie ostatni ! 

(2010-04-02 19:22)
piotr28piotr28
0
Ten protokół to stek kłamstw  i jednym słowem wielki gniot  kiedy otrzymaliśćie  pełne wotum załufania   Ja ze swej strony domagam się pełnego i prawdziwego protkołu  z zebrania  Jeśli sprawdze w okęgu ze złozyliście  te  kłamstwa zarządam komisi
(2010-04-03 21:59)
jajacajajaca
0

Trochę wody upłynęło od zebrania, długo czekałem na tą publikację, ale się doczekałem.

Tylko czy koledzy mają rację, zatajone zostały pewne wątki?  a reszta to kłamstwa?

Miło by było gdyby kolega Rafał odniósł się do tak poważnych zarzutów.

(2010-04-04 07:55)
chudy028chudy028
0

Uważam, że kol. Rafał jako członek prezydium-protokolant WZS nie wzniósł sie ponad osłabiający lakonicznością stwierdzeń poziom dokumentowania, jakiego doswiadczam czytając oficjalne zapiski z posiedzeń Zarządu Koła. W przypadku WZS dokumentacyjny falstart został popełniony już na początku opublikowanych notatek, gdzie WZS rozszyfrowane jest błędnie jako Zebranie, a nie jak być powinno tj. Zgromadzenie. W trakcie dalszej lektury ręce zaczynają opadać i to bez względu na prawdziwą przyczynę takiej, a nie innej zawartości projektu protokółu z marcowego WZS. Nieważne zatem, ile w tym tekście jest manipulacji, ile lenistwa czy niefrasobliwości, ile skutków nieuwagi, niezrozumienia istoty dyskutowanych problemów, samozadowolenia i ulgi z powodu warunkowego przyjęcia sprawozdania z działalności władz i organów Koła, itp. itd. Obraz zebrania wynikający z projektu protokołu na tyle nierzetelnie oddaje bardzo istotne szczegóły i atmosferę obrad, że stanowi uzasadnioną powód dalszego drążenia tematu - i to na własną prośbę autorów i promotorów opublikowanego projektu protokółu.

Tak czy inaczej to nie kolega protokolant, lecz wszyscy koledzy stanowiący prezydium zgromadzenia - z przewodniczącym na czele - firmują wszelkie dokumenty dotyczące WZS. Zarówno związane z jego zwołaniem, jak i faktycznym przebiegiem. Mieli prawo prowadzić obrady, teraz następuje czas rozliczania się z wypełnienia zebraniowych obowiązków.

(2010-04-06 18:50)
jajacajajaca
0

Tak się zastanawiam, dlaczego brak jest odpowiedzi?

(2010-04-08 03:19)
chudy028chudy028
0
... To proste, a zarazem przykre: Zarząd Koła nr 28 nadal zajmuje się bardziej samym sobą, niż sprawami i rozwiązywaniem problemów dotyczących ogółu członków koła. I to pomimo ostrzeżenia, jakim był przebieg ostatniego Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego. Ale skoro to nie wystarczyło i jest prośba o jeszcze, to ja nie odmawiam. Az do wiadomego skutku. (2010-04-08 17:26)
jajacajajaca
0

STAWIAM BECZKĘ

Dzisiejszej nocy podczas wypowiedzi odnośnie innego wątku zostałem mianowany klakierem przez jednego z kolegów z zarządu naszego, koła więc by godnie zacząć powierzone mi obowiązki dokładam do twojej oferty Beczkę piwa pięciolitrową Heineken

 

Heineken.jpg Heineken image by laflakajm

(2010-04-09 18:12)
Zbig28Zbig28
0

No i stało się !

Dzisiaj się dowiedziałem, że prezes podpisał tego knota nazywanego protokołem i zostało toto  złożone w okręgu. Bylejakość, tumiwisizm, kompromitacja, lekceważenie członków koła i łamanie uchwał i decyzji WZS znowu górą !!!

Tomku Brzezowski i Andrzeju Stencel  !!!

Co Wy jeszcze robicie w tym niby zarządzie ?  Czyżbyście nie zdawali sobie sprawy, że te smrody także na Was spływają ?  A nie zasłużyliście na to. Jeszcze jest czas, żeby tym nieudacznikom podziękować za współpracę !  Złożenie rezygnacji to żaden wstyd. Skoro oni nie chcą, zróbcie to WY !!!  Brak reakcji oznacza popieranie nieudolności i zgodę na dalszą degradację Naszego Koła !

(2010-04-09 19:12)
chudy028chudy028
0

Panowie Zarząd !

Żebyście chociaż stanowili sprawnie funkcjonującą DRUŻYNĘ czyli zgrany zespół - silny sumą swoich miernych, średnich i w nielicznych przypadkach całkiem przyzwoitych umiejętności służenia interesom 800. osobowej społeczności. Tymczasem jawicie się jako niemrawo hasająca grupka pod komendą pozbawionego skrupułów  watażki.

Żebyście przynajmniej mieli chęć przezwyciężania braku koncepcji, lenistwa i bylejakości.

Na domiar złego jesteście i nadal pozostajecie tutaj, na naszym 140 tysięcznym Ursynowie, osobami kompletnie anonimowymi. Osobami, które nie dość, że nie potrafią, to do tego jeszcze nie mają zamiaru promować działalności Koła wśród mieszkańców dzielnicy.

Gdzie indziej prezes koła wędkarskiego to jest KTOŚ. To osoba publiczna, która funkcjonuje na publicznym forum, potrafi skupiać wokół siebie ludzi, ma pomysły na lokalną integrację i dzięki temu czyni dobrze zarówno Kołu, jak i całej lokalnej społeczności. 

Co z tym dalej zrobić ? Ano to, co ja wiem, a Wy rozumiecie...

 

(2010-04-13 19:02)
Zbig28Zbig28
0

Jurku !

Masz tyle ciekawych spostrzeżeń i ocen, że warto byłoby je skomasować w jednolitym tekście, zamiast w komentarzach. To będzie bardziej pożyteczne, a także ciekawsze, ponieważ to Twój zapis  będzie komentowany !

 Poddaj sie wreszcie ocenie swoich poglądów !

Będzie to także szansa dla zarządu dla jakiejś obrony.  Swoją drogą - czy oni mają jeszcze jakiekolwiek szanse ...?  I czy ewentualnie będą chcieli je wykorzystać !

Przecież chyba nie !

 Oni mają gdzieś Twoje i wielu innych członków koła zdanie. Nie zrozumieli też nic z ostatniego Walnego Zgromadzenia.

 Pewnie przeczytałeś, ale Ci piszę, że ostatnio kapitan sportowy, w komentarzach, stwierdził  w obiecującym tonie, że terminarz zawodów na ten rok, niebawem sie ukaże na stronie internetowej. Zapowiedział, że ktoś mu to obiecał  !  

  Chciałbym zaznaczyć, że mamy połowę kwietnia !  Pytam więc publicznie :

  Kto decyduje o materiałach zamieszczanych na stronie naszego koła i terminach ich ukazania ?????? 

  Dlaczego ktoś musi to obiecywać ?

  Dlaczego one się nie ukazują ? 

 Tak więc Jurku, do dzieła !  Napisz wreszcie tekst, a nie komentarz. Wyraź swoje poglądy i daj innym szansę na to samo.

Pozdrawiam Cię serdecznie. Pozdrawiam także tych rzekomych 115 użytkowników tej strony.

Rzekomych, bo .....taka jest prawda !

 

(2010-04-14 00:19)
chudy028chudy028
0

20 marca br. czyli w dniu zakończenia drugiej części ostatniego Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego Koła Nr 28 postanowiłem przez miesiąc wstrzymać się z radykalnymi posunięciami względem władz i organów naszego koła oraz poszczególnych członków tych ciał. Zatem czas obserwacji potrwa jeszcze kilka dni, pomimo że przez te trzy pozebraniowe tygodnie Panowie Zarząd sami wrzucili na swoje poletko niemało kolejnych kamieni, i to rozmaitego kalibru.

Zatem jeszcze kilka dni cierpliwości.

(2010-04-14 18:06)

skomentuj ten artykuł