Prowadzenie rejestru wypraw

/ 5 komentarzy

Z długoletniej praktyki i wyjazdów na ryby wiem, że człowiek zapomina co na jakiej wyprawie wędkarskiej złowił, co się wydarzyło, jakie warunki pogodowe były. Aby prowadzić analizy wszystkich wypraw wędkarskich postanowiłem prowadzić rejestr wypraw wędkarskich (jedna ze stron rejestru w dokumentach dodanych). W tym rejestrze umieściłem datę wyjazdu, łowisko, warunki pogodowe, co złowiłem i co się wydarzyło.

Wyjeżdżając na wyprawy wędkarskie zabieram ze sobą zawsze telefon komórkowy ( na wypadek nieprzewidzianych wydarzeń i kontakt z kolegami czasami znacznie oddalonymi). Telefon mój posiada aparat fotograficzny i robię nim zdjęcia z wędkowania i umieszczam w tym rejestrze. Również posiadam zdjęcia łowisk z samolotu i oznaczam na nich faktyczne stanowisko łowienia ryb, głębokość wody w tym miejscu (gruntowana spławikiem lub echosondą). Pozwala mi po paru latach porównywać poszczególne miejsca i zmiany jakie nastąpiły.

Prowadzenie takiego rejestru staje się bardzo przydatne przy planowaniu wypraw wędkarskich. Wiem jaki sprzęt zabrać ze sobą, zanęty, na jaką rybę nastawić się, jakich dokonać zmian, aby wyprawa była udana. Rejestr taki pomaga mi prowadzić własny kalendarz brań z uwzględnieniem warunków pogodowych.

Nadchodzi zima, częstotliwość wyjazdów na ryby maleje, więc można zająć się takimi sprawami i zaplanować przyszły sezon, zakładając różne rejestry i notatki dotyczące naszych wypraw wędkarskich. Na pewno takie zapiski się przydadzą, nawet dla wspomnień.

 


3.8
Oceń
(13 głosów)

 

Dokumenty (1)Prowadzenie rejestru wypraw - opinie i komentarze

użytkownik3053użytkownik3053
0
to jest dobre. Ja w moim kole mam takie coś obowiązkowe może nie dokładnie tak jaki piszesz ale gdzie, co złowiłem, ile miało cm, ile kg, i data a zawsze co roku gdy idę wykupić opłaty za wody to odaje to i dają mi inna i rąbią przegląd tych wszystkich książeczek i wiedza gdzie jaka ryba wystepuje i ile jej jest a ile brakuje w danym zbiorniku. (2008-10-22 12:39)
użytkownik559użytkownik559
0
Rejestr wypraw? Świetny pomysł! Bardzo mi się podoba i zrobię sobie coś podobnego. Wielu wędkarzy prowadzi takie rejestry. Widziałem kiedyś u mojego kolegi i nauczyciela rejestr w formie kalendarza. Były tam wpisy z kilkudziesięciu lat jego wędkowania. To prawdziwy skarb dla wędkarza. Osobiście również prowadzę coś w rodzaju rejestru ale trochę inaczej. Zapraszam na http://marekmalman.bloog.pl. Plik sobie pobrałem. Dziękuję. (2008-10-22 13:35)
jurekjurek
0
No i nie trzeba ( profesorów ,zapisów prawnych ) żeby wędkarz wymyślił coś pożytecznego. Gratuluję i pozdrawiam. (2008-11-22 10:09)
lynxlynx
0
Jeżeli jedziesz po rybę to tak, należy wszystko zapisywać, żeby nie jeździć pusto tylko wracac z mięsem bo inaczej ,,karta się nie opłaci". Natomiast jeżeli traktujesz wędkowanie jako relaks i wypoczynek to rejestr nie jest do niczego niepotrzebny. Lepsza jest atrakcja jak wchodzisz na nowy teren i odkrywasz cos nowego. Z rejestrem to tak jak z kartka zakupów do sklepu. Nie jestem pewny czy to az takie cudo. (2013-04-22 22:57)
pstrag222pstrag222
0
Nie ma znaczenia czy wypuszczasz czy zabierasz , a prowadzenie właśnie takiego rejestru w którym wszystko skrzętnie notujemy jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Bez złośliwości Lynx nie każdy jest świętym no killem ***** pzdr.pstrag222 (2013-04-23 20:59)

skomentuj ten artykuł