Przegląd wydarzeń z Koła Nr 14

/ 9 zdjęć


Tegoroczne wydarzenia w Kole "Okoń" Goleniów niestety odbiegają od tego czego zarówno wędkarze jak i Zarząd Koła mogli sobie życzyć. Praktycznie od początku roku dokucza nam niepewność czy i co możemy zrobić , zdążymy czy nie zdążymy wyprzedzić wprowadzane przez zwierzchników nakazy i zakazy oraz co jest zgodne lub nie z obowiązującymi w danym momencie przepisami. Tego typu uwarunkowania uniemożliwiają sensowną, a tym bardziej kreatywną działalność. Plan działania naszego koła na 2020 rok pozostał w większości na papierze. Oczywiście głównym winowajcą tych wszystkich niedogodności jest koronawirus i chcemy czy też nie musimy się z tym pogodzić.

Na szczęście udało się przeprowadzić dwie tury Mistrzostw Koła, a także zawody o Puchar Prezesa połączone z zawodami zakończenia sezonu w wędkarstwie spławikowym. Niewiele tego, ale zawsze coś. Niestety nie udało się zorganizować zawodów dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz zawodów spinningowych. Faktem jest, że w naszym Okręgu PZW większość kół wędkarskich nie przeprowadziła żadnych zawodów w tym o mistrzostwo kół, prawdopodobnie mając na uwadze odwołanie wszystkich tegorocznych zawodów przez Okręg.

Jak wcześniej informowałem nasze wieloletnie starania o odzyskanie tzw. kanałów Dąbrowskiego zostały w 2019 roku uwieńczone sukcesem. Obecnie Kanały Święta, bo teraz mają taką nazwę, zostały oficjalnie przekazane pod opiekę naszego Koła Nr 14 "Okoń" w Goleniowie. W końcu października br. kanały te zostały zarybione 600 kg karpia kroczka i jest to pierwsze, ale nie ostatnie takie zarybienie. Również w październiku zarybiono jezioro Lechickie 100 kg lina kroczka i 100 kg karpie kroczka. Oczywiście zarybienia te są odpowiednio udokumentowane.

Obecnie trudno jest przewidzieć w jakiej formie będzie sprzedaż znaków uprawniających do wędkowania w 2021 roku. Podobnie wygląda sprawa Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego, które powinno się odbyć w kołach na początku 2021 roku. Pewnym jest, że w obu przypadkach realizacja tych przedsięwzięć uzależniona jest od tego jaki będzie stan koronawirusa Covid-19 w danym czasie i od decyzji podjętych przez Zarząd Okręgu i Zarząd Główny PZW.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

 


3.8
Oceń
(5 głosów)

 

Przegląd wydarzeń z Koła Nr 14 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł