Przekaż 1% podatku dla Okręgu w Rzeszowie!


Postanowieniem Sądu Rejonowego w Rzeszowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego,
w dniu 9 marca 2006 r., Polski Związek Wędkarski Okręg w Rzeszowie, został zarejestrowany jako Organizacja Pożytku Publicznego (OPP).
Jeżeli chcesz się dowiedzieć na co przeznaczymy pieniądze z 1% i w jaki sposób można przekazać nam środki zapraszamy do lektury dalszej części tekstu.

TERAZ MOŻESZ SAM ZDECYDOWAĆ NA CO ZOSTANĄ WYKORZYSTANE TWOJE PIENIĄDZE!Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym masz prawo do przekazania 1% swojego podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego, jaką jest Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Rzeszowie.Powierzając pieniądze Okręgowi PZW w Rzeszowie pomagasz min. w:
• Działaniach wspierających ochronę środowiska naturalnego i wód Okręgu,
• Poprawie stanu ichtiofauny rzek, zbiorników zaporowych, stawów itp.,
• Zwiększeniu areału wód użytkowanych przez Członków Polskiego Związku Wedkarskiego,
• Organizacji i wspieraniu sportu wędkarskiego.Jak przekazać pieniądze ?
1. Oblicz należny podatek.
2. Wylicz 1% z tej kwoty.
3. Wypełnij odpowiedni dla Ciebie PIT, wpisując wyliczoną kwotę w rubrykę: "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego" (Część I formularza PIT).
4. Wypełniając PIT wpisz w odpowiednią rubrykę:
- numer KRS organizacji: 0000071222
5. Wypełnione zeznanie podatkowe prześlij do właściwego Tobie Urzędu Skarbowego.Przekazując 1 % podatku na rzecz Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg w Rzeszowie nic nie tracisz. Zyskujesz jednak prawo do samodzielnej decyzji o sposobie wykorzystania Twoich pieniędzy.

Od 2008 r. jest możliwość zaznaczenia zgody na przekazanie organizacji danych osoby przekazującej 1% (imienia, nazwiska, adresu podatnika oraz kwoty jaką przekazuje). Aby taka informacja została przekazana należy zaznaczyć kratkę w pozycji 124 (w przypadku PIT-37).

Jednocześnie w pozycji 125 w formularzu PIT 37 można wpisać cel szczegółowy na jaki Związek ma przeznaczyć pieniądze (np. jeżeli chce się przekazać pieniądze na konkretne Koło).

Zachęcamy do wyrażenia zgody co umożliwi nam identyfikację osoby przekazującej pieniądze, oraz wykorzystanie środków zgodnie z życzeniem darczyńcy.

Możesz to też zrobić za pomocą dedykowanego programu online e-pity

Ulotka o możliwości i sposobie przekazania 1% na rzecz PZW Okręg w Rzeszowie do ściągnięcia jako plik do wpisu.

JEST TO ORYGINALNA WIADOMOŚĆ ZE STRONY OKRĘGU W RZESZOWIE, LECZ TROCHĘ PRZEROBIONA PRZEZE MNIE PO TO, ŻEBY BYŁO JĄ ŁATWIEJ PRZECZYTAĆ.

 


2
Oceń
(4 głosów)

 

Dokumenty (1)Przekaż 1% podatku dla Okręgu w Rzeszowie! - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł