Przekaż swój 1 proc. na SART


Już pięć lat działa w Polsce Stowarzyszenie Aktywnej Rehabilitacji i Turystyki 'SART' - . pierwsza organizacja, która podjęła problem aktywizacji i rozwoju wędkarstwa sportowego wśród osób niesprawnych ruchowo. Ma ona status organizacji pożytku publicznego, zachęcamy więc do oddawania 1 procenta swojego podatku dochodowego na rzecz Stowarzyszenia. Przypominamy, że mamy na to czas tylko do końca kwietnia.

Co robi SART

Stowarzyszenie znane jest w środowisku zwłaszcza z prowadzenia akcji „Wędkarstwo bez barier”, która ma na celu zachęcenie właścicieli ośrodków wypoczynkowych, łowisk specjalnych do dostosowania ich do potrzeb niepełnosprawnych wędkarzy. Jak wyjaśnia przedstawiciel SART-u Andrzej Dobrzyński, chodzi w szczególności o łatwiejszy dostęp do pomostów wędkarskich oraz nakłonienie producentów sprzętu wędkarskiego do dostosowania swoich produktów, np. łodzi czy kołowrotków, do potrzeb niepełnosprawnych wędkarzy.
Akcja związana z dostosowaniem łowisk już przynosi efekty. W Wiartlu powstał pierwszy pomost przystosowany dla niepełnosprawnych wędkarzy, kolejny Stowarzyszenie planuje stworzyć w Halinowie.
SART jest także organizatorem cyklicznych obozów sportowo-szkoleniowych, zajęć rehabilitacyjnych, imprez okolicznościowych dla osób niesprawnych oraz Mistrzostw Polski Jak dodaje Andrzej Dobrzyński w tym roku będą to już piąte Mistrzostwa Niepełnosprawnych. SART udziela się także poza krajem, w ubiegłym roku organizując m.in. wyjazd polskiej reprezentacji na 9. Mistrzostwa Świata Niepełnosprawnych Wędkarzy w Belgii, który był pierwszym występem polskiej drużyny w zawodach tej rangi.
SART ma również wiele planów na ten rok. Chodzi nie tylko o występ na Mistrzostwach Świata w Niemczech, ale również organizację kolejnych zawodów – Drugich Spinningowych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych, a także Mistrzostw Polski w spławiku wśród niepełnosprawnych juniorów. Stowarzyszenie marzy także o stworzeniu ośrodka wędkarskiego dla niepełnosprawnych.

Jak przekazać swój 1 procent?

Planów i zadań jest wiele, ale na przeszkodzie w ich realizacji stoi jednak brak środków finansowych. W imieniu Stowarzyszenia apelujemy więc do Państwa o pomoc i przekazywanie 1 procenta swojego podatku na rzecz SART-u.
Jak to zrobić? Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać nazwę „Stowarzyszenie Aktywnej Rehabilitacji i Turystyki 'SART', numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) - 0000164073 oraz podać wnioskowaną kwotę 1% należnego podatku. Dalszymi formalnościami zajmie się Urząd Skarbowy.
Jak deklaruje Andrzej Dobrzyński ewentualnie przyznane środki przeznaczone zostaną na prowadzenie kampanii informacyjnej związanej z akcją „Wędkarstwo bez barier”, organizację zawodów oraz wyjazdu polskiej kadry na wędkarskie Mistrzostwa Świata Osób Niepełnosprawnych.
Zachęcamy do wsparcia Stowarzyszenia.


Borsuk

 


4
Oceń
(10 głosów)

 

Przekaż swój 1 proc. na SART - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł