Przerabiamy starą teleskopówke w czułego feedera

/ 4 komentarzy

Czytając blog ``Tak niewiele, a ile daje - modernizacja wędki `` autora : Adama Mitka spostrzegłem coś coś co wam opisze gdy ktoś czytał jego wpis zresztą bardzo dobry ja oceniam go na 5 może zastanowiło kogoś po co ją kleić ją czyli nowy szczytówkę - drgającą szczytówkę ; przecież można zrobić to innym sposobem i dalej mieć krótki teleskop wystarczy zastosować mój patent mój w cudzysłowie pokazał mi go znajomy dobra przejdźmy do rzeczy :

1 Potrzebny nam będzie :klej mocny klej myślę że PokxiPol , byłby dobry delikatny sprzęt do cięcia; może być brzeszczot cienki ,stara szczytówka ( najlepiej ta którą mieliśmy w wędce wcześniej ) , i papier ścierny . Bierzemy się do roboty wyciągamy starą szczytówkę tak na marginesie przelotka najlepiej schodzi pod wpływem ciepła np ognia ).

2 Jeżeli już ją wyciągnęliśmy wkładamy ją ile się da cienką strona , ale od strony tam gdzie będziemy dawać nową szczytówkę teraz zaznaczamy sobie tam kreseczkę.

3 Wyciągamy stara szczytówkę odmierzamy od 3 do 4 cm w stronę cieńszą zaznaczamy i ucinamy taki stożek ze starej szczytówki teraz ładnie i lekko ob szlifujemy ja z każdej strony zostawiamy ja niech sobie poleży ;) .

4 A my zajmijmy się teraz wędka bierzemy papier ścierny cienki składamy go w cienki rulonik ( wszystko cienkie ;-D) wkładamy tam gdzie wkładaliśmy szczytówkę i szlifujemy tam lekko wystarczy 7 obrotów gotowe.

5 Teraz mieszamy klej i wklejamy stożek w miejsce gdzie chcemy mieć drgająca szczytówkę i zostawiamy to na czas schnięcia najlepiej dajmy jej cała dobę.

6 Teraz dopasowujemy drgająca szczytówkę do stożka pamiętać nie stożek do drgającej tylko drgająca do stożka jeżeli jest za duża drgająca na dole szlifujemy ja za mała na pewno nie będzie i teraz mamy wymienna szczytówkę

Koniec: Myślę że wpis był dla was przydatny pozdrawiam was serdecznie i Połamania Kija

Przydały by sie też zdjęcia ale niestety nie mam chwilowo czym zrobić.

 


4.3
Oceń
(23 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 1)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(5)
Cena:
(5)
Użytkowanie:
(5)

Średnia ocena:

5Przerabiamy starą teleskopówke w czułego feedera - opinie i komentarze

bednar14bednar14
0
Szkoda że nie ma zdjęć, jak ktoś lubi się bawić w takie rzeczy to proszę bardzo ale akcja tej wędki i tak nie będzie taka sama jak prawdziwego feedera. (2012-06-24 10:16)
jarco0jarco0
0
zgadzam sie z kol bednar14 pozdrawiam (2012-07-02 15:42)
rysiek38rysiek38
0
Ciekawy opis i sposób a metode ze ściaganiem przelotek stosuje taką sama . Tak na marginesie cały mój sprzet to jakieś przeróbki - w sumie oryginalne to mam chyba tylko haki-(do naprawy wędek stosuje włókno szklane+żywice epoksydową) oczywiście piona (2013-09-15 13:22)
rysiek38rysiek38
0
Zapomniałem o jednym że nie wiem jak komu ale mi osobiście przynosi dużą frajde udany połów na własnoręcznie zrobiony sprzęt tym bardziej że nieraz na "firmowym" się zawiodłem i nie raz byłem zmuszony robić coś z niczego
(2013-09-15 13:27)

skomentuj ten artykuł