Przygoda nad małą rzeczką. FILM!

/ 3 komentarzy

Kwiecień od zawsze był u mnie martwym wędkarsko miesiącem, aż do tego roku. Przeszukując z nudów artykuły wędkarskie, natrafiłem wpis o wiosennych kleniach i stwierdziłem, że muszę spróbować swoich sił z tym  przeciwnikiem. Padło na małą, przepięknie położoną rzeczkę nizinną. Pierwszy wypad zaliczyłem z kuzynem.

Po dojechaniu nad nową miejscówkę, pierwszy widok nas przeraził, niski stan wody, zero życia w wodzie, a rzeczkę przy dobrym układzie można by przeszkoczyć. Ale nie po przejechaliśmy te kilkadziesiąt kilometrów, aby bez walki się poddać. Jak się później okazało z każdą minutą, z każdym metrem przemaszerowanym z dół rzeczki, z każdym kolejnym rzutem, pojawiał się na naszych twarzach coraz szerszy uśmiech. Za każdą przeszkodą, na prawie każdym zakolu, czy spowolnieniu skrywali się mieszkańcy tej urokliwej rzeczki. Najważniejsze było ciche podejście do stanowiska i podanie przynęty. Tego dnia przechytrzyliśmy parę rybek i jak na piewszy raz uważam wyprawę za udaną.

Kilka dni później, znów zameldowałem się nad rzeczką, tym razem z ojcem.

Rybki znów pięknie współpracowały, co prawda nie powalały wielkością, ale każda wypracowana, przechytrzona sztuka cieszyła. Już wiem gdzie będę się włuczył w kwietniu przyszłego roku. Na pewno odwiedzę te piękne zakątki Polski. Do zobaczenia nad wodą i pamiętajcie rybka lubi pływać.

 


4.7
Oceń
(15 głosów)

 

Przygoda nad małą rzeczką. FILM! - opinie i komentarze

ddarek8484ddarek8484
+2
piękne rybki gratulacje (2016-04-26 20:51)
ewenementatrniexewenementatrniex
+2
spok ofilmy spoko ryby ;) zostawiam piec i oby tak dalej ! (2016-04-27 18:01)
barrakuda81barrakuda81
+1
.Urokliwa rzeczka.Fajne łowienie - też tak lubię. (2016-05-02 21:27)

skomentuj ten artykuł