Przygotowanie do wyjazdu na Lough Derg

/ 1 komentarzy / 2 zdjęć


PRZYGOTOWANIE DO WYJAZDU NA LOUGH DERG


Myśl o zaplanowanym wypadzie całodniowym na Lough Derg nie daje mi spać spokojnie. Przestudiowałem już prawie wszystkie mapy i materiały, w tym szereg artykułów kolegów, którzy łowili i łowią na tym jeziorze. Uwagi odnośnie wielkości przynęty i sposobów lokalizacji szczupaków są bardzo ciekawe. Chcę zdobyć osobiście jak najwięcej informacji a następnie sprawdzić to w praktycznym działaniu, oczywiście z uwzględnieniem uwag przewodnika. Sporo ciekawych rad otrzymałem od Kolegi bobarta na wedkuje.pl, mieszkającego w Irlandii i wędkującego na Lough Derg. Interesujące i dość wyczerpujące są materiały kolegi Kuba radzi na stronie.
http://trofea.republika.pl/trofea/opowiadanie/rzecz/radzi/radzi.html.

Jako ciekawostkę można przytoczyć to, co koledzy mówią o przynęcie na większe okazy. Mianowicie okazów nie łowi się na wielkie przynęty ale ripery długości 10-15 cm oraz np. 8 cm spoony. Wędkować o tej porze powinno się w niegłębokich zatokach 3-4m, wśród roślinności sięgającej powierzchni.
Więcej nas temat jeziora i okolic znajdziemy pod adresem:
http://www.discoverloughderg.ie/
http://www.shannon-fishery-board.ie/guides/regional-angling-guides.htm
http://www.loughderg.net/
http://www.fotoirlandia.com/Lough-Derg.-mapa-371
Teraz pozostaje mi dalej pilnie studiować materiały i podczas weekendu dograć szczegóły z przewodnikiem dotyczące czasu i miejsca spotkania nad wodą.

 


3.3
Oceń
(9 głosów)

 

Przygotowanie do wyjazdu na Lough Derg - opinie i komentarze

u?ytkownik70140u?ytkownik70140
0
5 (2013-05-12 15:13)

skomentuj ten artykuł