Przygotowanie łodzi wędkarskiej do sezonu

/ 3 komentarzy / 5 zdjęć


Dnia 10.04.2010r. będę pamiętał to do końca życia. Tragedia Polski i Wesele Syna. Po weselu zostało mi pięć dni urlopu i słoneczna pogoda. Postanowiłem wykorzystać czas wolny i pogodę do przygotowania łódki wędkarskiej do sezonu. Zabrałem materiał i sprzęt potrzebny do pracy przy łódce, oraz żonę do pomocy. Kilka słów na temat łódki. Nie wiem czy zrobiłem zgrabną łódką, ale moim zdaniem powinna wszędzie dopłynąć , a także można pływać, co najmniej w dwie osoby i swobodnie mogły stać. Taka, która nie boi się żadnej fali i którą można pokonywać , gęstą porośniętą roślinność wodną. Jest dużo większa od innych , w której będę mógł wszystko swobodnie robić nawet opalać się na leżąco. Jest szersza, z wyższą burtą - zapewni mi to większy komfort podczas fali. Jedna wada, gdy jest silny wiatr to mocno ją pycha. Najważniejsze jest też dobrze osadzić wiosła, niezbyt krótkimi i takimi, które wygodnie się wiosłuje i trzeba pamiętać o okrągłych ,wyszlifowanych i dopasowanych do dłoni uchwytach, bo będą bolesne pęcherze. Przechodzę do konserwacji.

Pierwszy dzień to szlifowanie odchodzącej farby i uszczelnianie pękniętych desek. Do uszczelniania wykorzystałem pakuły, które moczyłem w kleju z wikolem i wciskałem w szczeliny. Następną czynnością to jest przyklejenie maty na te szczeliny wypełnione pakułami i smarując żywicą. Zostawiając , żeby dobrze wyschło do następnego dnia. Podczas mojej pracy żona siedziała na kładce i próbowała coś złowić. Żadnego brania- trochę się opaliła.
Drugi dzień pracy to pomalowanie całej łodzi farbą olejną. Zostawiając do wyschnięcia do następnego dnia.

Trzeci dzień to pomalowanie spodu i dna łódki DYSPERBIT – Masa Asfal.- Kauczukowa Czarna . Pierwszy raz tym robię, sprzedawca twierdził, że będzie dobre. Czwarty dzień powtórzyłem tą samą czynność, co w trzecim dniu. Przekonam się po zwodowaniu, czy praca została dobrze wykonana. Gdyby ktoś miał lepszy sposób na konserwacje łodzi , proszę o napisanie.
Dziękuje.

 


4.2
Oceń
(27 głosów)

 

Przygotowanie łodzi wędkarskiej do sezonu - opinie i komentarze

spokojnyspokojny
0

Januszu,Ty przynajmiej masz łódkę przy wodzie, moja stoi jeszcze na ogrodzie, ale za to mam bliżej do warsztatu :)

Daję piątaka za dobrą pracę na świerzym powietrzu.

 

Pozdrawiam

 

(2010-04-16 22:52)
stanciechstanciech
0
Witam. ja mam łódke z tworzywa sztucznego także pozostaje mi odswieżyc stare zadrapania farba i bedzie ok. za wykonanie samoróbki i konserwacje 5. Pozdrawiam. Staszek. (2010-04-19 23:21)
BlueFishermanBlueFisherman
0
5 (2013-05-19 18:51)

skomentuj ten artykuł