Przynęty naturalne w kilku słowach

/ 2 komentarzy / 3 zdjęć


Larwy ochotkowatych (ochotka,jokers)
-Jest to przynęta bardzo skuteczna przez cały rok, na wszystkie ryby spokojnego żeru. Ponieważ ochotkowate to dość liczna rodzina, larwy mogą się znacznie różnić. Te większe, osiągają 3-4cm w kolorze krwisto czerwonym lub rubinowym, wędkarze stosują jako przynętę haczykową. Mniejsze larwy tzw. jokers dodawane są do zanęty.

Larwy muchy plujki (białę robaki)
-Ryby przyciąga duża zawartość białka i niezwykła ruchliwość larwy, a także zapach oraz smak. Osiągają średnio rozmiar ok. 1,5 cm. Jako dodatek do zanęty jest dodawana mniejsza odmiana 6-8mm tzw pinka.

Larwy chrząszczy ryjkowców (komosiaki)
-Larwy zimują w łodygach łopianu bylicy, tataraku, ostu, piołunu i innych chwastów. Te niewielkie, kilkumilimetrowe owady, o barwie białej i żółtej, są kapitalną wiosenną przynętą na przełowione łowiska.

Larwy chruścika (kłódki)
-Świetna wiosenna przynęta na grubą płoć, leszcza, brzanę, świnkę, jazia i klenia. W Polsce żyje około 300 gatunków chruścików, stąd spore różnice w wielkości i kolorystyce. Najbardziej poszukiwane są larwy zielone żyjący w czystych strumieniach, którę wabią najgrubsze ryby. Kłódki znajdziemy w strumykach, stawach, w strefie przybrzeżnej większości czystych jezior.

Larwy chrząszcza mączniaka młynarka (mączniak)
-Larwy te zalegają się w źle oczyszczonej mące. Mają ok.2cm, są barwy jasnobrązowej lub żółtej, skóra przypomina twardy, lśniący pancerz. Wystarczy zostawić nieco mąki np. w piwnicy, bu po jakimś czasie pokazały się tam larwy. Doskonała przynęta na okonie i duże okazy ryb karpiowatych.

Czerwone robaki
-Czerwone robaki to dżdżownice, rodzaj skąposzczetów z rodziny dżdżownicowatych. W Polsce występują 32 gatunki, z czego 10 pospolicie. Dżdżownice żyją w glebie do 1m głebokości. Są żywotne i ruchliwe na haczyku. W handlu są dostępne dżdżownice kalifornijskie.

Pijawki
Trzy grupy mięśni opakowane mocnym naskórkiem powodują, że żadna z przynęt naturalnych nie jest tak wytrzymała. Pijawki są przynętą całoroczną
Wiosna: klenie i bolenie
Lato: sumy,bolenie,brzany,sandacze i klenie
Jesień: miętusy
Zima: klenie
Duże pijawki zbiera się pod kamieniami i innymi przedmiotami leżącymi na brzegu

UWAGA!!!: NALEŻY UWAŻAĆ NA PIJAWKI LEKARSKIE, SĄ ONE W POLSCE CHRONIONE!!!

 


4.2
Oceń
(27 głosów)

 

Przynęty naturalne w kilku słowach - opinie i komentarze

ryukon1975ryukon1975
0
Od zawsze opieram swój arsenał na przynętach naturalnych.Wszelka chemia dostępna teraz w ogromnych ilościach we wszystkich sklepach wędkarskich jest mi obca a dzięki temu obca też naszym wodom i rybom.Jedynym miejscem gdzie zaopatruję się w przynęty jest sklep spożywczy i rynek bo na rynku można kupić świeże ziarna z pierwszej ręki. 5 ***** (2012-02-11 06:17)
kamil11269kamil11269
0
piątka (2012-11-03 17:50)

skomentuj ten artykuł