Zaloguj się do konta

Przynęty Robinson Radiator Twist

Przynęty ROBINSON Radiator Twist - III Test

Przynęty sztuczne Radiator Twist firmy ROBINSON to typowo pracujące wędkarskie gumy spinningowe. Ich wygląd znacznie odbiega od pozostałych, jednak znalazły się one w niższej klasie gum dla spinningowców.

Przynęty te mają następujące parametry:

ROBINSON Radiator Twist, 7,5cm i 9,5cm (Model: 51-RO7-TO7 i 51-RO9-TO1)

(ROBINSON Radiator Twist)

Rodzaj gumy ROBINSON Radiator Twist to twister. To przynęta bardzo przeciętnie realistycznie imitująca rybę, mierząca 7,5cm lub 9,5cm. Głowa gumy jest stożkowata, a tułów to grzebień składający się z 12 przegródek. Jego długość to 6cm. Umowny brzuch ryby jest spiralny, ale nie daje to lepszej pracy przynęty w wodzie. Idąc dalej trafiamy na ogon. Jego długość to 6cm lub 8cm. Ogonek jest typowy dla typowych przynęt twisterowych. Tym ogonkiem kończy się cała budowa przynęty. Radiator twist występuje w kolorze ciemno zielonym lub białym.Właściwości:

Testy nad przynętami ROBINSON Radiator Twist wykonywane zostały przeze mnie na jednym łowisku (Zb.Chechło). Na nim zdobywałem doświadczenie i informacje potrzebne do rozpoznania testowanych gum. Im dłużej przebywałem z przynętami, tym więcej się o nich dowiadywałem.

Jak przebiegały moje testy w praktyce i co się dowiadywałem o tych przynętach ukazują poniższe zarejestrowane relacje:

Zb.Chechło (Łowisko na którym zostały testowane przynęty)(ROBINSON Radiator Twist)

Do przynęt ROBINSON Radiator Twist użyłem główki jigowej o ciężarze 9g i 13g. Podczas prowadzenia gumy dostrzegłem, że korpus zachowuje równowagę dla łatwego prezentowania się w wodzie. Przynęta względem materiału jest mocna. Guma wydaje się bardzo dobrze imitować rybę w wodzie. W praktyce jest niestety inaczej. Radiator Twist według mnie jest zwykłym twisterem bez żadnych większych i ważniejszych dodatkowych zalet. Praca przynęty jest umiarkowana i nie ukazuje nic nad poziom przynęt z tej półki cenowej. Po wyglądzie można oszacować, że gumy zostały stworzone z myślą o łowcach szczupaków oraz sandaczy.

UWAGA !!!
Testy nad przynętami przebiegały przy pomocy m.in. wędki SHIMANO Beast Master CX 270M (sprzęt dla posiadaczy kona VIP - I rozdanie), kołowrotka spinningowego ROBINSON Jasper 256 (nagroda - II miejsce w konkursie sms "Wyślij i wygraj" na portalu wędkuje.pl), oraz żyłki spinningowej DRAGON MAXIMA Spinn&Cast (0,18cm).

Opakowanie:

Przynęty ROBINSON Radiator Twist (3 szt. i 2 szt.) zapieczętowane są przez producenta folią plastikową. Na odwrocie opakowania widnieje napis nazwy przynęt. Na przynęty zostały wylane specjalne komory w które są one umieszczane. Gdy przynęty mają być przewożone przez firmę kurierską (np.UPS Standard, DHL, 7) są wkładane wpierw przed wysyłką do tekturowych pudełek odpowiednich rozmiarów.

Cena:

Koszt gum ROBINSON Radiator Twist to 4zł.

Podsumowanie:

Gumy ROBINSON Radiator Twist nie posiadają wiele zalet jak również wad. By podsumować ogólnie testowane gumy (pod względem przedziału cenowego) zamieszczam poniżej tabelę.

(ROBINSON Radiator Twist)Dziękuję za uwagę i pozdrawiam kolegów po kiju.

Opinie (8)

grisza-78

Rzeczowy, prawdziwy opis. Podoba mi się takie obiektywne podejście do sprawy, a nie tylko zachwalanie " jakie to cudo...." ***** i pozdro! [2013-05-09 08:17]

kamil11269

***** [2013-05-09 16:52]

lipa43

5 [2013-05-09 19:02]

Lin1992

Bardzo fajny opis. [2013-05-10 05:51]

saviano

Druga z wymienionych wad powaliła mnie na kolana ;-) [2013-05-10 06:43]

andrzej3023

Bardzo fajny opis odemnie 5 [2013-05-17 23:02]

dunster35

świetnie przeprowadzony test. oczywiście 5 [2013-06-28 18:46]

użytkownik

Również miałem styczność z tymi przynętami i odnoszę podobne wrażenia z testu jak kolega. Pozdrawiam Boczny Trok [2014-07-13 23:08]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej

Kogut w pigułce

Dzisiejszy wpis to pierwsze podsumowanie zebranych do tej pory wiadomości…