Przynęty koguty robione samemu

/ 12 komentarzy / 3 zdjęć


Witam kolegów po kiju. na wstępie chciałbym prosić o wyrozumiałość i tolerancję :). chciałbym przedstawić moje pierwszy raz wykonane przynęty. wydały mi się najłatwiejsze do zrobienia więc padło na koguciki, niestety nie mogłem dostać główki z kotwicą więc wykonałem je ze zwykłej .teraz parę słów o kogucikach. odwiedzając sklep wędkarski w mojej dziurze wpadły mi w oko koguty po 10 złociszy za sztukę , poświęciłem kilka chwil na ten wykon aby się przyjrzeć i stwierdziłem ze za tą kasę to sam zrobię. Kilka główek ,piórka ,drucik,czego mi trzeba , polatałem po mieście ,zdobyłem wszystko i do roboty. Zawinąłem żonie z flakonu jedno piórko pawia i do dzieła. piórka do główki , owinąłem wszystko drutem ścisnąłem kombinerkami i gotowe. Tak jedna za drugą i następna nie wiem czy pół godzinki i po ptokach .Wyszło na to że wszystkie mnie kosztowały może z 10 zł. Więc warto było, nawet jeżeli nie sprawdzą się i nie będą łowne pozostaje satysfakcja że to ja sam je zrobiłem, a jeśli coś się uczepi haka to już będzie sukces. Mam cichą nadzieję że może ten czerwony albo żółty będzie kilerem, wszystko okaże się nad wodą. Pozdrawiam

 


4.8
Oceń
(20 głosów)

 

Przynęty koguty robione samemu - opinie i komentarze

grisza-78grisza-78
0
Gdybym miał zdolności manualne na tyle dobre, abym mógł sam wykonać dobre przynęty, to na pewno tak, jak ty, bym ich nie kupował. Fajne te kuraki i oby przyniosły ci efekty nad wodą. Ode mnie ***** i pozdro! (2013-04-11 11:39)
okiem_sandaczaokiem_sandacza
0
Powiem Ci tak, wejdź na mój blog,pooglądaj sobie koguty i spróbuj coś zrobić w moim stylu. Przepraszam ,że teraz będę okrutny ,ale Twoje koguty wyglądają w sam raz jako ozdoba pudełka ponieważ piórka są zbyt sztywne a pióra pawia nie nadają się jako ogony tylko możesz zastosować je jako ozdobe korpusu tak jak przy redtagu,lub dodać promienie jako naturalny zamiennik flashów. Co do piór to jak sama nazwa "kogut" wskazuje to pióra powinny być z szyjnych/siodłowych koguta ponieważ mają odpowiednią giętkość i sztywność. Wejdź sobie na bogdangawlik.pl i tam masz materiały w sam raz. Piszesz ,że mieszkasz w małej miejscowośći to poszukaj kogoś kto np hoduje koguty i weź trochę piór. Chenile zauważyłem ,że są zawiązane na supełek-, nie zbyt trafny sposób ponieważ nawet gdyby okonek Ci uderzył wszystko by Ci się posypało zamiast tego obwiń nitką przy końcu w okół głowki i będzie dobrze. Oprócz tego drut nie potrzebny bo dzięki drutowi destabilizujesz rozłożenie masy -, najlepiej przy samej główce . Zamontowanie kotwicy to nic trudnego . Z resztą napisz na pw to coś Ci doradzę;) Pozdrawiam Albert Woźniak;) (2013-04-11 15:50)
roman55roman55
0
Piękne pierza-ki. Koguciki wyglądają super. Życzę ci Marcin aby ten własnoręcznie wykonany drób stały się twoim kileram na rybki. Pozdrawiam zostawiając ***** (2013-04-11 15:52)
ekciakekciak
0
Fajne te koguty i oby przyniosły ci efekty :D 5***** (2013-04-11 17:45)
zaruzaru
0
wiem ,wiem,czytałem o tych piórkach z szyjki kogutów ale nie mam pojęcia z kąt takie wziąć.to są moje dziewicze dzieła i powiem że te z tymi cieniutkimi piórkami pawia pięknie falują .pożyjemy zobaczymy . zdaję sobie sprawę że niesą do końca takie jakie mają być ale może jakiś słabo widzący szczupaczek czy okoń sie uwiesi. dziękuję za słowa pocieszenia jak i za te krytyki. następne będą lepsze. pozdrawiam. (2013-04-11 17:53)
Lin1992Lin1992
0
Bardzo fajne koguciki :) (2013-04-11 20:30)
pstrag222pstrag222
0
Powiem Ci tak, wejdź na mój blog,pooglądaj sobie koguty i spróbuj coś zrobić w moim stylu. Przepraszam ,że teraz będę okrutny ,ale Twoje koguty wyglądają w sam raz jako ozdoba pudełka ponieważ piórka są zbyt sztywne a pióra pawia nie nadają się jako ogony tylko możesz zastosować je jako ozdobe korpusu tak jak przy redtagu,lub dodać promienie jako naturalny zamiennik flashów. Co do piór to jak sama nazwa "kogut" wskazuje to pióra powinny być z szyjnych/siodłowych koguta ponieważ mają odpowiednią giętkość i sztywność. Wejdź sobie na bogdangawlik.pl i tam masz materiały w sam raz. Piszesz ,że mieszkasz w małej miejscowośći to poszukaj kogoś kto np hoduje koguty i weź trochę piór. Chenile zauważyłem ,że są zawiązane na supełek-, nie zbyt trafny sposób ponieważ nawet gdyby okonek Ci uderzył wszystko by Ci się posypało zamiast tego obwiń nitką przy końcu w okół głowki i będzie dobrze. Oprócz tego drut nie potrzebny bo dzięki drutowi destabilizujesz rozłożenie masy -, najlepiej przy samej główce . Zamontowanie kotwicy to nic trudnego . Z resztą napisz na pw to coś Ci doradzę;) Pozdrawiam Albert Woźniak;) [2013-04-11 15:50] a moim zdaniem nie warto ulegać stereotypom i należy n eksperymentować sztywne pióra tez zdają egzamin. a pawie sa szczególnie dobrym materiałem na okoniówki i pstragówki (2013-04-13 13:53)
okiem_sandaczaokiem_sandacza
0
Pstrągu ja bym tu z Tobą polemizował i w tym wypadku to nie stereotyp a fakty.Z jakiegoś powodu to jest kogut a nie np. gołąb. :) Dlaczego mówię nie sztywnym piórą? Ponieważ -ich praca w wodzie jest praktycznie równa zeru a na to nie może sobie kogut pozwolić -sztywne pióra są zdecydowanie bardziej łamliwe -okoń po uderzeniu w sztywne pióro ukuje się jak igiełką o koniec i już będzie bardziej uważny. A o pawiach to raczej nie widziałem w żadnym modelu muszkarzy ogonka z tych promieni a jest to materiał łatwo dostępny więc na pewno już kiedyś testowany i nie bez powodu nie wpisał się na stałe do modeli much;) Oczywiście nie twierdzę ,że nie będziesz wstanie złapać na to ryby bo gdy okoń wpada w amok żeru to na kopyto bez ogona idzie więc nie twierdzę ,że nie;) Ale radzę tutaj koledze zacząć raczej od klasycznych modeli a dlaczego ? Ponieważ naukę kręcenia trzeba zaczynać od czegoś pewnego co odpowiednio podane na pewno da rybę ponieważ w innym wypadku zaczynając od eksperymentu skazujemy czasem koguty na banicje w przyszłości i niechęć do pierzaków.. A siebie skazujemy na brak kilera i przynęty ,która zawsze wyciągnie nas z opresji;) (2013-04-16 22:33)
pstrag222pstrag222
0
Ja nie zamykam się klasycznych wzorach i materiałach. Bo na tym nie polega kręcenie i wędkowanie.Nikogo nie zmuszam to zmian, po prostu uważam , ze nie wolno zamykać komuś drogi i twierdzić , że coś się nie nadaje jak jest przez nas nie lubiane.. pzdr.pstrag222 (2013-04-18 08:23)
CinekDBWCinekDBW
0
a czy to czasem nie są jigi? (2013-04-19 13:59)
w-marcin-59w-marcin-59
0
Jeśli chodzi o mnie, to za wykonanie 5. Sam osobiście nie używam spiningu, więc nie powinienem się wypowiadać. Jednak lubię oglądać takie cudeńka, a te Twoje wyglądają na zrobione fachowo. (2013-04-21 08:09)
zaruzaru
0
dzięki w-marcin-59. (2013-04-27 12:11)

skomentuj ten artykuł